Wygląd strony na urządzeniach mobilnych.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Wygląd strony na urządzeniach mobilnych.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny Wygląd strony na urządzeniach mobilnych.

    Witam. Tworzę nową stronę opartą na joomla 3.6 framework helix3. Mam problem z wyświetleniem strony na telefonie np. Jak odpalam na telefonie to moduły z pozycji right (czyli filmik z youtuba oraz moduł tab) są na samym dole bardzo wąskie. A chciałbym żeby zajmowały całą szerokość. Pomoże ktoś ?. www.bozkow-test.pl
    I jeszcze jedno. Jak piszę posty na forum tutaj to w chromie nie mogę pisać polskich znaków. Firefox bez problemów. Co to może być

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Prawdopodobnie opisaną sytuację powoduje fragment przedstawiony w wierszu 10 pliku bootstrap.min.css:
    Kod:
    .col-xs-2 {
        width: 16.6667%;
    }
    Zastanawia mnie jednak inny problem. W jakim celu budujesz nową stronę szkoły, nie uwzględniając w niej obowiązujących, a nawet w tym przypadku niezbędnych standardów WCAG 2.0. Przecież zamiast tworzyć coś niezgodnego z obowiązującymi przepisami powinieneś skorzystać z gotowych rozwiązań, przygotowanych dla szkół - zapoznaj się z problemami dostępności i wybierz szablon dla swojej szkoły.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Zastanawia mnie jednak inny problem. W jakim celu budujesz nową stronę szkoły, nie uwzględniając w niej obowiązujących, a nawet w tym przypadku niezbędnych standardów WCAG 2.0. Przecież zamiast tworzyć coś niezgodnego z obowiązującymi przepisami powinieneś skorzystać z gotowych rozwiązań, przygotowanych dla szkół - zapoznaj się z problemami dostępności i wybierz szablon dla swojej szkoły.
    Obecnie strona szkoły stoi na joomla 1.5. Nie chciałem bawić się w migrację więc tworzę od podstaw. Jest to taka dla mnie nauka joomli. Szczerze powiem, że wcześniej nie słyszałem o tym WCAG 2.0. Żadne pismo do szkoły nie przyszło. Nie miałem o tym pojęcia.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-02-2008
    Wpisy
    340
    Punkty
    45

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szydlak Zobacz wiadomość
    Żadne pismo do szkoły nie przyszło.
    Po szybkim przeglądzie własnej "kariery" zawodowej stwierdziłem, że jednak nie pracowałem nigdy w państwowej instytucji, dlatego pozwolę sobie zapytać z ciekawości: czy szkoła jest informowana listownie o każdej zmianie przepisów?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Czy o każdej to nie wiem. Ale pamiętam, że jak pojawił 7się obowiązek mieć BIP to przyszło pismo.Podobnie było jak na stronie szkoły miało być umieszczone godło.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    15-02-2008
    Wpisy
    340
    Punkty
    45

    Domyślny

    Szczerze, to nie liczyłbym i nie czekał aż ktoś raczy mnie poinformować (a może list zginie, a może trafi do nie tej osoby, do której powinien, etc), tylko sam zaczął się orientować. Zawsze to i potem o lepszą pracę łatwiej ;)
    Dobrym pomysłem jest rzeczywiście rozpoczęcie tutaj: http://dostepny.joomla.pl/dostepnosc...-internetowych

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Ostatnio odwiedzałem wiele stron różnych szkół. Jeszcze nie trafiłem na taką zgodną z WCAG 2.0. No właśnie ściągnąłem sobie szablon. Dosyć fajnie wygląda. No będę musiał się napracować żeby przystosować do mojej szkoły.


    Cytat Wysłane przez pkosela Zobacz wiadomość
    Szczerze, to nie liczyłbym i nie czekał aż ktoś raczy mnie poinformować (a może list zginie, a może trafi do nie tej osoby, do której powinien, etc), tylko sam zaczął się orientować. Zawsze to i potem o lepszą pracę łatwiej ;)
    Ja mam tak szeroki zakres obowiązków, że jak miałbym śledzić wszystkie przepisy to doby by mi nie starczyło ;)

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szydlak Zobacz wiadomość
    Obecnie strona szkoły stoi na joomla 1.5. Nie chciałem bawić się w migrację więc tworzę od podstaw.
    Jak się ma dużo wolnego czasu, to można i w ten sposób. Chcąc zachować starsze artykuły i kategorie zalecane byłoby zrobienie migracji, z czym wcale nie ma aż tyle zabawy. Stronę można zrobić nową od podstaw, ale wykorzystać później wybrane tabele z migrowanej wersji, by ułatwić sobie pracę.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Zastanawiam czy robić to co robiłem czy od początku dostosować do WCAG 2.0 z tych gotowych szablonów. Jak radzicie ?

  11. #10
    Przeglądacz Banita awatar
    Dołączył
    27-11-2015
    Wpisy
    59
    Punkty
    6

    Domyślny

    Lepiej od początku zrób zgodnie z WCAG 2.0.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla na urządzeniach mobilnych
    przez wezykowski na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-12-2015, 14:45
  2. Problem z wyświetlaniem strony na urządzeniach mobilnych
    przez tobiasz22 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 31-01-2015, 22:30
  3. Protostar - rozjazd na urządzeniach mobilnych
    przez Quxen na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-01-2015, 21:02
  4. You Tube na urządzeniach mobilnych HTML5
    przez Gall Anonim na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-03-2014, 13:06
  5. Joomla na urządzeniach mobilnych
    przez docxxx na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-02-2013, 19:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •