Wygląd strony na urządzeniach mobilnych. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Wygląd strony na urządzeniach mobilnych.

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli mam być szczery, to wedle mojej wiedzy doprowadzenie tej witryny do zgodności z WCAG 2.0 zajmie Ci wieki całe, zwłaszcza, ze "masz tak szeroki zakres obowiązków, że...." (ale to "przypadłość pracowitych i upartych). Radziłbym sięgnąć po rozwiązania na www.dostepny.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Nie miałem zamiaru doprowadzać jej do zgodności z WCAG 2.0 , tylko kontynuować tak ja jest teraz. Albo od nowa z szablonem ze strony www.dostepny.joomla.pl. Szablon mam już ściągnięty teraz muszę przenieść całą treść ze starej strony, menu itd. ehh

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szydlak Zobacz wiadomość
    Nie miałem zamiaru doprowadzać jej do zgodności z WCAG 2.0
    Umiesz odpowiedzieć, dlaczego? Może być w prywatnej wiadomości. Interesuje mnie to bardzo. Instytucje publiczne mają prawny obowiązek dostosowac swoje witryny do wymogów WCAG 2.0. Rozumiem, że problemem może być brak środków na zlecenie takiej pracy. Ale nie rozumiem, po co robić coć, co nie będzie zgodne z wymogami dostępności, a potem wydawać 2-3-5-10 razy więcej na dostosowanie do wymogów, niż by to się zrobiło od razu dobrze.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Umiesz odpowiedzieć, dlaczego?
    W poprzednim swoim poście masz odpowiedź na to pytanie. Brałem pod uwagę dokończyć po staremu albo od nowa z szablonem zgodnym z WCAG 2.0.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Instytucje publiczne mają prawny obowiązek dostosowac swoje witryny do wymogów WCAG 2.0.
    Wydaje mi się, że w przypadku szkół nikt tego nie sprawdza. W szkołach stronami z reguły zajmują się nauczyciele informatycy, którzy niekoniecznie mają wystarczającą wiedzę do robienia takich rzeczy. Ograniczają się jedynie do aktualizacji strony. A dostosowanie strony szkolnej do wymogów WCAG to pewnie nie małe koszty. A którą szkołę stać na to ? Pewnie dlatego nikt tego nie sprawdza. Inaczej jest w urzędach, tam sprawdzają pewnie. Gdzieś wyczytałem że NIK nawet to sprawdzał.
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Ale nie rozumiem, po co robić coć, co nie będzie zgodne z wymogami dostępności, a potem wydawać 2-3-5-10 razy więcej na dostosowanie do wymogów, niż by to się zrobiło od razu dobrze.
    . I po przemyśleniu sprawy robię zgodnie z WCAG 2.0. Już pobrałem paczkę quickstart i działam. Jak skończę pochwalę się efektami.

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W Twoim przypadku paczkę quickstarta wykorzystałbym tylko do podglądów, jak niektóre rzeczy są rozwiązane. A sądzę, że jest w tej paczce sporo dobrych rozwiązań.
    Natomiast witrynę budowałbym na czystej instalacji Joomla i wybranym dostępnym szablonem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    A dlaczego tak ? już zacząłem na quickstarcie. Czyli powinienem pobrać joomla 3.6 z www.joomla.org , framework ef4 z http://dostepny.joomla.pl/ + szablon WCAG 2.0 ?

  8. #17
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szydlak Zobacz wiadomość
    A dlaczego tak ? już zacząłem na quickstarcie
    Decyzja należy do Ciebie - natomiast doświadczenia serwisowe pokazują że spora część developerów mających małe doświadczenie a działających na pakietach starownych demo nie potrafi ich nawet porządnie wyczyścić ze zbędnych elementów które są nieaktualizowane (ponieważ tyczy się to również zbędnych rozszerzeń), a co za tym następuje o0bniża poziom bezpieczeństwa witryn.

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Witryna Twojej szkoły ma już pewną strukturę. Mozna ją oczywiście zmienić, zmodyfikować, albo zupełnie przeorganizować. Praca na quickstarcie w tym nie pomaże, raczej utrudni.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Ale te quickstarty mają wgrane Dj-megamenu professional . Jak ściągnąłem wersję free to wiele opcji jest nie dostępnych.
    A pytanko jedno. Bo na tych szablonach WCAG 2.0 mam problem z menu. Tzn po najechaniu jak się wysuwa menu wielokolumnowe to jest ono w sporej odległości od menu nawigacyjnego (chodzi mi o tą część co się rozwija i zanika). Jeszcze nie wrzuciłem strony na serwer więc nie mogę dać linka ale jakby ktoś miał dostęp do szablonu to może by zobaczył o co chodzi.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-06-2013
    Skąd
    Konin
    Wpisy
    69
    Punkty
    3

    Domyślny

    Stawiasz od nowa to skorzystaj z gotowych projektów szablonów lub pakietów ma dostepny.joomla.pl.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    voodoos78 {Paweł)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Joomla na urządzeniach mobilnych
    przez wezykowski na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-12-2015, 14:45
  2. Problem z wyświetlaniem strony na urządzeniach mobilnych
    przez tobiasz22 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 31-01-2015, 22:30
  3. Protostar - rozjazd na urządzeniach mobilnych
    przez Quxen na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-01-2015, 21:02
  4. You Tube na urządzeniach mobilnych HTML5
    przez Gall Anonim na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-03-2014, 13:06
  5. Joomla na urządzeniach mobilnych
    przez docxxx na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-02-2013, 19:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •