Problem z dodawaniem danych
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Problem z dodawaniem danych

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z dodawaniem danych

    Witam?
    Jestem użytkownikiem Joomla od niedawna i bardzo podoba mi sie ten system CMS, instalacja przebiegła pomyślnie jednak pojawił sie problem z dodawaniem użytkowników oraz klientów banerów.
    Podczas dodawania klienta dosteję komunikat typu:

    a podczas dodawania użytkownika okno typu:

    Prawdopodobnie jest to problem z wstawianiem danych do bazy MySQL i wszystko co trzeba wstawic do tej bazy wywali mi jakiś błąd, jednak ja sie na tym nie znam, mam serwer postawiony lokalnie na swoim kompie.
    Apache/2.0.55 (Win32)
    PHP/5.1.2
    MySQL 5.0.18-nt via TCP/IP
    System Windows XP PRO SP2
    Na wszystkim mam uprawnienia Administratora.
    Bardzo prosze o szczegółowa pomoc co i jak przestawic skonfigurować.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A czy z łaskawości swojej mógłbyś podać jedną z bardziej istotnych informacji - co to za wersja Joomla?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sorki zapomniałem o najważniejszym

    Joomla! 1.0.7 Stable [ Sunberst > Polish version > JoomlaSite.net ] 15-Sty-2006 20:00 UTC

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To skieruj swoje zapytanie na joomlasite.net. Autor polonizacji zapewne potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wyskakuje ten błąd
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Postawiłem ten sam problem na forum joomlasite.net ale jakoś nikt nic konkretnego nie wymyślił.
    Jeżeli myslicie że to wina sploszczenia to prosze o linka do innej wersji joomli 1.0.7 w pełni spolszczonej lub jakiejś nowszej wersji (mój angielski jest na ocenę dop.)
    A jezeli to jakiś problem ustawień to proszę w miare możliwości o przeanalizowanie mojego problemu i pomoc lub linki do stron, osób które mogły by mi pomóc.
    Kożystałem z Mambo (jakaś najnowsza wersja) ale już na samym początku gryzł się z PHP5 do którego się przyzwyczaiłem, może Joomla tez wykazuje takie skłonności??
    Ostanio edytowane przez Mati_17 : 11-02-2006 19:33

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pobrałem polską wersję Joomli z waszego serwisu jednak dzieje sie to samo co na poprzedniej wersji i jeszcze na samym poczatku strony i panelu administracyjnego pojawia mi sie wpis:

    Notice: Constant _E_CAPTION already defined in C:\serwer\strony\www\joomla\language\polish.php on line 623

    Jestem załamany bardzo mi się podoba praca i łatwość obsługi Joomli i chciałbym nadal uczyć się pracy na tym systemie dlatego prosze o pomoc.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    _E_CAPTION
    to sprawdź, możliwe, że definicja jest powtórzona w pliku języka /languages/polish.php
    Wynika z tego, że błąd nie ma źródła w spolszczeniu. Po Twoim poście sprawdzałem działanie komponentu i na php5 i na php 4.3 - działa bez zarzutu (na joomla 1.07 z joompa.pl oczywiście)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Otworzyłem ten plik:
    //content.html.php
    DEFINE('_E_NO_IMAGE','Bez obrazu');
    DEFINE('_E_EDIT_ITEM','Edytuj artykuł');
    DEFINE('_E_CAPTION','Podpis');
    DEFINE('_E_CAPTION_POS','Położenie podpisu');
    DEFINE('_E_CAPTION_ALIGN','Wyrównanie');
    DEFINE('_E_CAPTION_WIDTH','Szerokość');
    i najblizsze linijki wyglądaja w ten sposób, ja sie na tym nie znam więc sam nic nie zdziałam a co do dodawania uzytkowników i klientów banerów dostaje te same komunikaty.
    Cały serwer stawiałem sam, może to ja w konfiguracji cos popaprałem ale Joomla przeszła test przedinstalacyjny bez problemu, phpMyAdmin tez działa poprawnie wszystko ze soba współpracuje tak jak nalezy (tak myslę), więc nie wiem????
    Ostanio edytowane przez Mati_17 : 11-02-2006 22:17

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tak w ogóle to dzięki za spostrzeżenie, bo mój system nie zgłosił tego powtorzenia.
    Ale poza tym, to napisałem Ci:

    to sprawdź, możliwe, że definicja jest powtórzona w pliku języka /languages/polish.php

    możliwe że POWTORZONA tzn. że możliwe że jest DWA RAZY. Wybacz, ale ręce opadają.
    Usuń ją z linii 623 albo oznacz na początku dwoma kreseczkami // bo jest już w linii 231.

    W sprawie działania komponentu Banery - powtarzam, działa poprawnie. Komunikat wskazuje, że podana wartość cid jest spoza dopuszczalnego zakresu. Zakres jest liczbą długą, zmiennoprzecinkową (INT) z 11 pozycjami.

    poprawione:
    Sprawdziłem dodatkowo, w bazie CID jest autoincrement, czyli każde następne powiększane o krok zwykle 1, może masz określone jakoś inaczej
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK. Git pozbyłem sie tej linii 623 a razem z nią tego komunikatu.
    A co do tych komunikatów odnośnie wstawiania danych to prosze o wersję serwera MySQL którą Ty używasz może moja wersja jest zjechana.
    Ale spróbuję jeszcze sie pobawić może coś wymyslę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •