Przypisywanie modułu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Przypisywanie modułu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Joomla! 3.5 Przypisywanie modułu

    Witam serdecznie
    Mam pewien problem i nie potrafię sobie z nim poradzić.
    Mianowicie tworzę stronę opartą o VM i używam tam modułu do wyszukiwania.
    NIestety ale w module jest jakiś problem, gdyż jako jedyny "nie reaguje" na przypisywanie modułów. tzn, że mam np moduły najnowsze produkty itp przypisane do strony głównej, natomiast gdy wyszukuję produktu poprzez ten moduł, to wszystkie moduły które powinny być przypisane tylko do strony startowej, nadal się wyświetlają.
    Wiem, że jest to wina modułu, gdyż jak użyję standarowej szukajki to wszystko jest ok.
    Niestety ze względu na barierę językową nie potrafię wytłumaczyć tego problemu twórcy modułu i w ten oto sposób pozostaję sam ze swoim problemem.
    Czy jest jakiś sposób aby wymusić na module to aby nie wyświetlał zaznaczonych modułów wraz z wynikiami wyszukiwania?
    Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie
    Piotr
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2017
    Wpisy
    32
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6

    Temat pokrewny.

    Na stronie mam pozycję w której wyświetlam różne moduły. Moduły te przypisuję do stron w "Przypisz do" ("Menu Assigment").
    Ale niektóre "strony" nie są tam uwzględnione - nie ma ich na liście, więc nie mogę do nich przypisać modułu.
    Czyli nie ma tego całego drzewa serwisu: https://docs.joomla.org/images/3/3f/...ignment-en.png
    Są wyszczególnione tylko te, do których prowadzą moduły typu "menu". Efekt jest taki, że wchodząc na jakiś artykuł z modułu "wszystkie artykuły z kategorii", nie mam moich modułów, tylko sam artykuł.

    Od czego to może zależeć?

    Jak mogę sprawić, by wybór miejsc w "Przypisz do", w których moduły mają być wyświetlone, uwzględniał wszystkie artykuły?

    Pozdrawiam
    - Basia

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przypisujesz do stron/pozycji menu. Bo organizacja stron Joomla opiera się na menu. To znaczy, musisz mieć utwozoną pozycję menu, która wywołuje stronę (lub podstronę), żeby można się do niej odwoływać. Jeśłi nie potrzbujemy w meenu jakiejś pozyccji, a chcemy się do niej odwoływać, tworzymy tzw menu ukryte (nie pokazywane w witrynie)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2017
    Wpisy
    32
    Punkty
    2

    Domyślny

    Szok. Po Twojej odpowiedzi, która otworzyła mi oczy na pewną oczywistość, której dotąd nie dostrzegłam, jeszcze raz przejrzałam co w czym tam u mnie siedzi, i się okazało, że odpowiednie menu utworzyłam, ale nie przypisałam mu modułu (który również stworzyłam). Czyli w pozycji wyświetlałam moduł, ale bez menu. Po przypisaniu modułu do menu, moduł pojawił się na wszystkich odsłonach, czyli również tych, na które wchodziłam wcześniej z modułu listy kategorii, która wcześniej nie była menu (a teraz jest). Wielkie dzięki!

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Jakbyś na przyszłość maił jakieś problemy z wyświetlaniem się modułów na podstronach i zagłębieniach - polecam advanced module manager.

Podobne tematy

  1. Przypisywanie modułów
    przez michal1233 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 02-01-2016, 03:55
  2. Przypisywanie modułów do linków w i dbanie o kolejność - inne narzedzie niz PA?
    przez czesuav na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 11-03-2014, 05:03
  3. TinyMCE - przypisywanie użytkownikowi
    przez neru166 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-12-2011, 16:26
  4. Przypisywanie sekcji/kategorii
    przez dziadulek na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-04-2010, 21:16
  5. Przypisywanie templat
    przez andrzej61 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-03-2007, 14:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •