brak banera
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: brak banera

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-11-2015
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny brak banera

    Po aktualizacji joomla zniknął główny baner na stronie. Czy ktoś pomoże jak przywrócić ustawienia sport.zso5.Gdynia.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A próbowałeś go tam jeszcze raz umieścić?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Przez wyszukanie niezainstalowanych dodatków

    Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-11-2015
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    na moim komputerze z win xp czyta baner normalnie czyli sie pojawia. na komputerze w pracy sie nie pojawia z windowsem 10. czy ktos wie o co chodzi???

    - - - Updated - - -

    jak szukac niezainstalowane dodatki???

    - - - Updated - - -

    moze wytlumaczysz dokladnie jak to znaleźć ??? dziekuje

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @cichy3323: niestety, nie pomagasz sobie pomóc.

    1. Podajesz informację, że po aktualizacji nie wyświetla Ci się jakiś baner. Jaki? Kto to ma wiedzieć? Ty wiesz, bo wiesz, gdzie i co się wyświetlało. Ja nie wiem. I nikt, kto nie był wcześniej na Twojej stronie, nie wie.
    2. Spytałem, czy próbowałeś go tam jeszcze raz umieścić. Nie odpowiedziałeś.
    3. Potem dodajesz, że na domowym komputerze Ci się wyświetla, a na komputerze w pracy nie.
    Z tego można wysnuć wniosek, że ze stroną jest pewno wszystko OK, tylko masz jakiś problem z ustawieniami komputera w pracy. Ale to tylko domysły, bo nadal nie wiadomo, co masz na myśli, pisząc o jakimś banerze.
    Słowa "baner" niektórzy używają na oznaczenie grafiki w nagłówku strony. Na Twojej stronie wyświetla się standardowa grafika z używanego szablonu - granatowy szeroki pasek z białymi falami i zielonym narożnikiem.
    Jeśli więc chodzi Ci o ten obrazek, to na pewno się wyświetla.
    Jeśli o jakiś inny baner, to o jaki i gdzie on miałby się wyświetlać.

    Może sprawdź to najpierw na jakimś innym komputerze.

    I już poza tematem: Jeśli to jest oficjalna strona szkoły, to proponuję pilnie odwiedzić demo projektu Kuźnia Dostępnych Stron i obejrzeć sobie, jak może wyglądać struktura witryny szkoły i jak może wyglądać sama witryna.
    A następnie skorzystać z możliwości, jakie daje projekt.
    adres: Demo projektu Kuźnia Dostępnych Stron
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-11-2015
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    adres do banera który sie nie wyswietla http://sport.zso5.gdynia.pl/images/headers/Banero.gif . chce to wstawić zamiast górnego niebieskiego paska (główny nagłówek).
    czy probowalem to zmienic? nie bo prosze naszego informatyka i niestety nie ma czasu wiec sam próbuje znalezc przyczyne.
    co do "Kuźnia Dostępnych Stron" super ale to chyba nie dla mnie, nie jestem az tak wtajemniczony zeby ogarniac takie strony. oczywiscie chcialbym taka stworzyc ale obawiam sie ze nie potrafie. czy szablony sa darmowe?
    dziekuje za info mam nadzieje ze troche wyjasnilem

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    czy szablony sa darmowe?
    Tak. Tu masz przykład mojej strony www.zsa-bozkow.pl . Też koledzy z forum mnie nakierowali. Trochę pracy było ale się opłaciło.
    A z tego co na szybko wypatrzyłem musisz w pliku personal.css zmienić w lini 31 scieżke do obrazka. A ten twój GIF ma 35 mega. Ja na twoim miejscu zmieniłbym to na jakiś slajder

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    co do "Kuźnia Dostępnych Stron" super ale to chyba nie dla mnie, nie jestem az tak wtajemniczony zeby ogarniac takie strony. oczywiscie chcialbym taka stworzyc ale obawiam sie ze nie potrafie.
    Postaraj się przekonać dyrekcję szkoły, że dostosowanie strony szkolnej do obowiązującego prawa w zakresie spełniania standardów dostępności (opisanych na wspomnianej stronie Kuźnia Dostępnych Stron) jest bezdyskusyjne. Kwestię technicznego dostosowania aktualnej treści strony do struktury nowego szablonu można ogarnąć a w razie problemów chętnie pomożemy.
    Wracając do sprawy podmiany bannera w dotychczasowym szablonie, to nie powinno być z tym żadnego problemu, poza celowością takiego zabiegu. Obecny "niebieski pasek" jest tłem określonym w wierszu 31 pliku css:
    http://sport.zso5.gdynia.pl/template...s/personal.css
    Wystarczy zmienić źródło backgroundu w ścieżce :
    url("../images/personal/personal2.png")
    na plik gif, będący w tej lokalizacji:
    http://sport.zso5.gdynia.pl/images/headers/Banero.gif
    i trochę go "przyciąć", bo jest ciut za duży do przewidzianego miejsca.
    Osobiście wolałbym podobny efekt uzyskać za pomocą jednego z dostępnych modułów slajdera i oczywiście zastosowania jednego z bezpłatnych szablonów z Kuźni Dostępnych Stron.

    PS. No i się zdublowaliśmy z kolegą @szydlakiem po edycji swoich postów.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-11-2015
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    czy wszystkie informacje (artykuły) itd zostaną? czy wszystko jest resetowane??
    mam nadzieje ze wszystko zostaje i moge to zalaczac do nowej strony...
    jaka propozycje darmowego szablonu do strony sportowej proponujecie?

    czy sam moge podmienic te sciezki? jak to zrobic mam dostep tylko do panela joomla tej strony

    ewentualnie prosze o podanie nazwy modulu i konfiguracji, by wyswietlic baner na stronie...dziekuje

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    czy wszystkie informacje (artykuły) itd zostaną? czy wszystko jest resetowane??
    mam nadzieje ze wszystko zostaje i moge to zalaczac do nowej strony...
    Nic nie może zginąć, bo powinieneś jedynie zainstalować nowy szablon, w którym należy właściwie, z wykorzystaniem jego pozycji modułów, zaprezentować już istniejące treści.
    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    jaka propozycje darmowego szablonu do strony sportowej proponujecie?
    Sam powinieneś dokonać wyboru szablonu ze strony demo kuźni. Nie sugeruj się zbytnio zawartością stron demo, bo wygląd Twojej strony będzie zależeć od zastosowanych modułów i obecnej tam treści.
    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    czy sam moge podmienic te sciezki? jak to zrobic mam dostep tylko do panela joomla tej strony
    Najwygodniej byłoby dokonać tej podmiany za pomocą dostępu do ftp. Ponieważ podmiana dotyczy plików szablonu, to równie dobrze można to zrobić za pomocą edycji plików css szablonu bezpośrednio z zaplecza strony. Trochę się obawiam, że moze być Ci potrzebna pomoc, lub choćby asystent do tej operacji.
    Cytat Wysłane przez cichy3323 Zobacz wiadomość
    ewentualnie prosze o podanie nazwy modulu i konfiguracji, by wyswietlic baner na stronie...dziekuje
    Najpierw potrzebne Ci będą grafiki, zastępujące ten jeden, tak "przeciążony" gif, a potem z tych grafik możesz zrobić banner w postaci slajdera, wykonanego jednym z dostępnych znakomitych modułów, np. DJ Imageslider lub Slideshow CK.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. ID banera
    przez ncl na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-12-2010, 15:54
  2. umieszczanie banera reklamowego
    przez freesamen na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-12-2009, 16:16
  3. Zmiana Banera
    przez live4ever na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-10-2009, 19:36
  4. Problem z dodaniem banera
    przez dom12345 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 29-05-2009, 08:28
  5. Kod banera
    przez koton na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 04-07-2006, 00:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •