Kursy walut z NBP: mod_walutyNBPsc_pl
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Kursy walut z NBP: mod_walutyNBPsc_pl

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-03-2007
    Skąd
    Tampa, Floryda
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Kursy walut z NBP: mod_walutyNBPsc_pl

    Ostatnio klient poprosil mnie o modul wyswietlajacy kursy walut z NBP.
    Udalo mi sie znalezc kilka, ale albo byly zbyt malo podatne na zmiany, albo wyswietlaly logo, ktorego nie chcialem.
    Zabralem sie wiec za robote i stworzylem swoj wlasny, bazujac go na informacja znalezionych w Sieci.

    Modul jest ciagle w stanie rozwojowym, planuje dodac "cache", bo xml z NBP jest czasami troche wolny, ale pierwsza wersje mozna sciagnac z mojej strony, z sekcji "Files". Sorki, ze strona w j. angielskim, ale taka natura biznesu :-)

    Link:
    http://www.softhird.com

    P.S. Modul oczywiscie pod GPL.
    -----------------------
    Piotr Trzeciak
    www.softhird.com

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo ladnie zrobiony moduł. Mam jednak do niego kilka uwag:
    - modul nie dziala w pewnych momentach. spowodowane jest to tym ze w pliku z ktorego korzystasz dir.txt publikowane sa wszystkie pliki xml z notowaniami. nazwy plikow zaczynaja sie od roznych literek a nas interesuja wylacznie te zaczynajace sie na "a" (tylko w nim jest podana wartosc srednia i sa interesujace nas waluty). u siebie tymczasowo sprawdzam litere
    i jesli sie nie zgadza to wczytuje poprzedni plik az natrafie na odpowiedni. z tej opcji trzeba korzystac chyba tylko przed godzina 12 czasu polskiego bo jakos w tym czasie pojawia sie odpowiednia do obecnego kodu kolejnosc plikow
    - czasami nie jest wogole pobierana nazwa pliku. nie wiem czy wina lezy po stronie mojego internetu (testuje na wolnym laczu domowym) czy tez po stronie nbp. w kazdym badz razie w kodzie ne widze przyczyny tego zachowania
    - modul nie dziala przy ustawieniu allow_url_fopen = Off. przyczyna jest uzycie w kodzie polecenia fopen przy pobieraniu pliku xml z notowaniami. przydaloby sie opracowac wariant dzialajacy przy takim ustawieniu

    To chyba wszystkie uwagi jakie mam. Jak znajde chwile czasu to postaram sie poprawic modul zgodnie z moimi uwagami.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez piotrtrzeciak Zobacz wiadomość
    Ostatnio klient poprosil mnie o modul wyswietlajacy kursy walut z NBP.
    Udalo mi sie znalezc kilka, ale albo byly zbyt malo podatne na zmiany, albo wyswietlaly logo, ktorego nie chcialem.
    Zabralem sie wiec za robote i stworzylem swoj wlasny, bazujac go na informacja znalezionych w Sieci.

    Modul jest ciagle w stanie rozwojowym, planuje dodac "cache", bo xml z NBP jest czasami troche wolny, ale pierwsza wersje mozna sciagnac z mojej strony, z sekcji "Files". Sorki, ze strona w j. angielskim, ale taka natura biznesu :-)

    Link:
    http://www.softhird.com

    P.S. Modul oczywiscie pod GPL.
    A może tak zrobisz jakiś mod wyświetlający notowania indeksó giełdowych co ? Ja bym sie na to pisał

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    19-03-2007
    Skąd
    Tampa, Floryda
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki za uwagi!!!
    Wróce do nich i poprawie co się da.
    Dodałem cache (schowek), wiec jest duzo mniej problemów z dostępem do plików w NBP.
    Zainteresowanych nową wersją zapraszam na:

    http://www.softhird.com
    -----------------------
    Piotr Trzeciak
    www.softhird.com

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    19-03-2007
    Skąd
    Tampa, Floryda
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rafales Zobacz wiadomość
    A może tak zrobisz jakiś mod wyświetlający notowania indeksó giełdowych co ? Ja bym sie na to pisał
    Jak znajde czas to sie przyglądne... ale chyba nie szybko :eek:


    EDIT: Widze, ze przez weekend, moj "provider" robil troche zmian na serwerach i plik sie nie przeniosl z jednego na drugi. Jezeli ktos mial problemy to prosze sprobowac jeszcze raz.
    Ostanio edytowane przez piotrtrzeciak : 18-06-2007 15:30
    -----------------------
    Piotr Trzeciak
    www.softhird.com

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    04-02-2007
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    163
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ostatnio napisałem do jednego z portali finansowych ze jest nas tutaj kilka tysięcy i mogli by sie wysilić byśmy na laski NBP u nie byli skazani i napisali ze ich informatycy napiszą dla nas taki program co będzie podawał kursy z ich indeksów wiec czekam ;)

    Jak przysla to dam znać ;)
    Niech Moc Będzie z Wami
    ==================

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    19-03-2007
    Skąd
    Tampa, Floryda
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Byloby milo. Ja bym napisal, jakby dostep do jakiegos "serwisu/xml" dali. Boje sie, ze jak to portal zrobi to bedzie z reklamami. Money.pl cos takiego ma, ale z graficzkami na gorze, ktorych nie mozna zmieniac.
    -----------------------
    Piotr Trzeciak
    www.softhird.com

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    04-02-2007
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    163
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zobaczymy napisałem tez do PKO SA zobaczymy czy zatrybia boidzie im tojakkrew z nosa ale zobaczymy kto to do mnie przysle dałem im czas 2 tygodnie ale cisza itd...
    Niech Moc Będzie z Wami
    ==================

  10. #9
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    czy działa Wam nadal ten mod?

    bo wrzuciłem go na strone, i nie wyświetla kursu, a sam mod jako tako się wyświetla...

    czy może to być spowodowane tym, że w kodzie mamy odnośnik do nieistniejącej strony: http://www.nbp.pl/kursy/xml/ ?

    (www.ampar-silesia.pl - link do strony jak co)

    ok, niby chodzi.. ale tylko czasem
    Ostanio edytowane przez idek : 14-01-2008 16:28
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •