Stronicowanie i Duplikaty stron na Joomla/VM
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Stronicowanie i Duplikaty stron na Joomla/VM

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2016
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Stronicowanie i Duplikaty stron na Joomla/VM

    Wiam wszystkich,

    założyłem nowy temat, mam nadzieję że posłuży nie tylko mnie a nie potrafię wyszukać odpowiedzi..
    Utworzyłem stronę na Joomla 3.6.2 oraz najnowszym VM. Mapa strony JSitemap Pro, przekierowania, bezpieczeństwo sh404SEF

    Mam kilka pytań:

    1. Problem mam z dużą ilością linków i duplikatami. Mapa strony to ok. 50 podstron (każdy link ustwiony na canonical) ale sh404SEF (takze Google Search Console) pokazuje ponad 500, każda strona ma duplikaty:
    Kod:
    .../dirasc
    .../results1-100
    .../dirasc/results1-12
    .../dirasc/results1-18
    .../dirasc/results1-24
    .../dirasc/results1-6
    .../results1-100
    .../results1-12
    .../results1-18
    .../results1-24
    .../results1-6



    Stronicowanie nie jest widoczne na stronie produktu, czy kategorii. VM/Konfiguracja/Ustaw sekwencję stronicowania - można wykasować domyślne układy stronicowania 6,12,18,24,100 ale wtedy będą domyślne 5,10 itd i zostaje dirasc.

    Pytanie: Jak wyłączyć stronicowanie oraz dirasc aby VM nie tworzył 11 dodatkowych linków do tej samej podstrony, abym nie musiał dla każdej strony w aliasach ustawiać 11 przekierowań

    2. Duplikaty. Duża ilość podstron (kazda ma SEF URL np. nazwa, pokazuje 2-4 duplikaty jak poniżej głównego non SEF linku:
    Kod:
    index.php?option=com_virtuemart&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11
    
    index.php?option=com_virtuemart&Itemid=571&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11
    
    index.php?option=com_virtuemart&Itemid=139&lang=pl&limitstart=0&view=category&virtuemart_category_id=11



    Pytanie, jak uniknąć generowania duplikatów i dojść do tego aby był 1 non SEF URL, dla którego jest ustawiony przyjazny SEF dla wyszukiwarek?

    Męczy mnie to troszkę, nie miałem doświadczenia z VM więc postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc. Na forum VM nie uzyskałem odpowiedzi. Stronę mam postawioną na Joomla/VM z dodatkami więc postanowiłem pomocy poszukać tutaj. Nie spodziewałem się tak dużej ilości linków a wpływa to na pozycje serwisu.

    Pozdrawiam!


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Znaczy nie rozumiem problemu ze stronicowaniem, przecież jeśli masz wiele stron w kategorii (co dobrze świadczy, bo masz dużo produktów) to nie wiem czemu chcesz to eliminować ;)

    Stronicowanie możesz ustawić w dwóch miejscach:
    - globalnie Konfiguracja VM ->Szablony -> Domyślny układ listy na stronie frontowej
    - i dla konkretnej kategorii w VM, jest takie pole jak "O ile zwiększyć kolejny zakres" i "Początkowa liczba elementów wyświetlana na stronie kategorii" dla tego pierwszego pola, można po przecinku ustawić stronicowanie ;)


    Jeśli chodzi o SEF, to najlepiej jest wpiąć VMa w menu, i osobiście wpinam również każdą kategorię oddzielnie w menu (może być ukryte), wtedy panuje dokładnie nad aliasami. Limity dla paginacji zlikwidujesz jak ustawisz 9999 produktów w kategorii, choć nie polecam ;) Bo to bez sensu
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2016
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź, jestem też ze Szczecina, więc tym bardziej mi miło ;).

    Duplikaty jak widzę mają związek z ustawieniem języka (pl i pl-pl), nie wiem jak je wyeliminować, poniżej przykład
    Kod PHP:
    index.php?option=com_virtuemart&lang=pl-pl&view=productdetails&virtuemart_category_id=59&virtuemart_product_id=127
    index
    .php?option=com_virtuemart&lang=pl&view=productdetails&virtuemart_category_id=59&virtuemart_product_id=127 
    Co do stronicowania, to na stronie nie jest widoczne stronicowanie, tutaj mechanizm działa. Jest czysto i ładnie. Mam też 1 produkt na stronie, to galeria malarstwa z obrazami.

    a w sh404sef widzę wiele linków z wynikami stronicowania:

    Kod PHP:
    .../dirasc
    .../results1-100
    .../dirasc/results1-12
    .../dirasc/results1-18
    .../dirasc/results1-24
    .../dirasc/results1-6
    .../results1-100
    .../results1-12
    .../results1-18
    .../results1-24
    .../results1-
    Nie wiem też jak wyłączyć komentowanie, pojawia się masa linków jak poniżej (liczba na koncu się zmienia). Na stronie nie mam komentarzy ani ikonek rss, nie mam też aktywnych modułów.

    Kod PHP:
    comments/rss/com_virtuemart/
    Obecnie linków mam prawie 500 a stron 70 ;). Muszę to jakoś opanować. Za wszelkie wskazówki z góry wielkie DZIĘKI!

    pozdrawiam

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Sprawdź czy masz włączone SEO w Virtuemart.
    Przypisz kategorie do ukrytego menu.
    Sprawdź czy nie masz ustawionych dwóch języków w językach Joomla, Virtuemart. Pierwszy raz się spotykam z problemem lang w url.
    Włącz przepisywanie url w konfiguracji J!.

    Osobiście nie używał bym sh404SEF bo w J! jest po prostu nie potrzebny ;)


    Poszukaj powyższych, sprawdź. Więcej ciężko będzie pomóc bez linka do strony, albo nawet dostępu do zaplecza.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

Podobne tematy

  1. Kunena 2.0 duplikaty postów
    przez Aikon82 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-03-2013, 10:16
  2. Stronicowanie + kotwica = link nie reaguje na kliknięcia
    przez armorek na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-07-2011, 22:03
  3. Stronicowanie i sortuj według na każdej stronie z produktami w kategorii
    przez sylwekb na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-11-2009, 23:44
  4. [SQL] duplikaty, podwójne wpisy w bazie danych
    przez Rybik na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-08-2006, 17:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •