Zmiana parametrów szablonu
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Zmiana parametrów szablonu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Joomla! 3.x Zmiana parametrów szablonu

    Szanowni Państwo,
    bardzo proszę o wyrozumiałość, bo jestem nowicjuszem w tej dziedzinie. Do tej pory klepałem kod z palca (html, php, css) i zarządzanie stroną kojarzy mi się ze zmianą konkrentego parametru w kodzie. Mam taki szablon: http://demo5.ltheme.com/joomla/lt-anicare/ w wersji darmowej. Część ustawień jestem w stanie zmienić w opcjach konfiguracyjnych w portalu administracyjnym Joomli. Część chcę zmienić ręcznie i nie mogę się doszukać, gdzie te strony fizycznie się znajdują. Wiem, że Joomla trzyma artykuły w bazie danych, zainstalowałem nawet dodatek do FF - Firebug. Dzięki niemu udalo mi się określić, co mam zmienić, jednakże nie znalazłem nigdzie w folderze Joomli na serwerze pliku, w którym byłaby dana linijka. Chodzi mi o ustawienia szablonu, a nie artykułu, więc tak sobie myślę, że do samych artykułów nie mam się co pchać. Wiem, że szablon w wersji płatnej udostępnia slider, więc dograłem DJ-Image Slider. Próbujętakże przypisać do każdej z podstron inne tło nagłówka - jak to mam miejsce w wersji live - i z nich stworzyć pokaz slajdów, jednak mimo wskazania zdjęć tła, to nic się nie zmienia. Korzystam z Joomli! w wersji 3.6.2.
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, konstruktywną krytykę, a także linki do materiałów, które warto przeczytać. Zdaję sobie sprawę, że pytania moje mogą być dla wielu z Was trywialne, ale proszę o zrozumienie, że dopiero zaczynam. Z kolei Internet pełen jest wszelakiego rodzaju treści dotyczącego Joomli, szablonów i konfiguracji. Dla laika ciężko jest przebrnąć przez materiał, o którym nie wiem, że jest pewny i godny zaufania. Dlatego też proszę o pomoc o wiele bardziej doświadczonych Użytkowników - czyli Was
    Szakal

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Nie wiem dokładnie o co chodzi bo link nie działa a raz piszesz o artykułach raz o slajdach i nie wiadomo o co chodzi.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    W chwili obecnej link już działa.
    W wersji demo pojawiają się slajdy. Doszedłem do tego, że w wersji płatnej tego szablonu jest zaimplementowany moduł odpowiadający za obsługę sjaldów. W wersji darmowej muszę się o to sam postarać, dlatego też zainstalowałem DJ-Image Slider. Chciałbym jednak zmienić inne parametry, np. miejsce, gdzie rozpoczyna się tekst (np nie 90px, a 200px). Za pomoca Firebug'a mogę sobie ustalić, jaki to element i gdzie jaki linie kodu jego dotyczą, ale gdzie fizycznie szukać tych plików na serwerze?
    To tak bardziej uporządkowany opis sytuacji Przepraszam za chaos w ostatnim poście.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    13-06-2014
    Skąd
    Nowa Ruda
    Wpisy
    213
    Punkty
    45

    Domyślny

    Takiego efektu jak w linku raczej nie uzyskasz tym dodatkiem. Ale tekst można podnieść do góry. Tylko ten styl jest generowany przez PHP. Więc albo szukasz w plikach dodatku dj-image i tam podwyższasz ta pole albo gdzieś w css dorzucisz formatowanie klasy slide-desc pamiętając o słowie !important. Znasz css więc powinieneś wiedzieć o co chodzi.

    element {
    bottom: 0%;
    left: 0%;
    width: 100%;
    }

    To jest styl generowany przez php . Bottom mówi o wysokości tego tekstu.
    a div ma klasę slide-desc

Podobne tematy

  1. Zmiana parametrów wyświetlania miejsca grafiki w templatce.
    przez Raademenes na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 15-09-2014, 13:37
  2. Zmiana domyślnych parametrów tabeli
    przez newuser3 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-07-2012, 18:35
  3. Zmiana parametrów szablonu przez użytkowników
    przez marbol na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 05-07-2010, 22:18
  4. Jak umożliwić od frontu zmianę parametrów szablonu (z pliku params.ini)
    przez Jola na forum Rozwiązania użytkowników
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-12-2009, 06:10
  5. Zmiana domyślnych parametrów treści.
    przez Luke_Nuke na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-03-2007, 21:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •