Błąd 404 dla strony startowej
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Błąd 404 dla strony startowej

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x Błąd 404 dla strony startowej

    Witajcie! otóż zwracam się do Was z problemem, którego do końca sam nie potrafię rozwiązać.. Ba! Nawet zrozumieć mam problem.. A mianowicie tak jak w temacie pojawia mi się ukochany Error 404 Page not found ale:
    Gdy wpiszę adres z www, czyli www.huntersofnature.pl działa wszystko pięknie, przeglądam różne pozycje menu i gdy chce wrócić do głównej klikam na napis główna i wraca do strony startowej, czyli tak jak być powinno, ale gdy adres strony wpiszę bez www, tj. samo huntersofnature.pl to po kliknięciu na napis główna wywala mi właśnie błąd 404.. kompletnie nie wiem, dlaczego.. Dodam tylko, że zmieniłem szablon i później grzebałem coś jeszcze w artykule z pozycji startowej, ale nie potrafię do końca odtworzyć moich działań.. Nie wiem, czy to dobry dział (Jeśli nie, proszę o przeniesienie) Mam nadzieję, że wysłowiłem się w miarę zrozumiale.. liczę na Waszą pomoc! 3majcie się!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Wygląda jakby brakowało pliku .htaccess w głównym katalogu.

    Poniższe adresy u mnie działają:
    http://www.huntersofnature.pl/index.php/autorzy
    http://www.huntersofnature.pl/index.php/sprzet

    Natomiast te już nie:
    http://www.huntersofnature.pl/autorzy
    http://www.huntersofnature.pl/sprzet

    I nie jest to związane z występowaniem bądź nie "www" przed nazwą domeny. Jeśli twój serwer nie obsługuje mod_rewrite, spróbuj wyłączyć obsługę przepisywania linków w ust. globalnych Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiem, bo właśnie zabrałem sie za pryjazne linki bez "index.php" i stąd nie działają u Ciebie te krótsze adresy.. ale błąd przy tronie startowej pojawia się niezależnie czy wspomnianą przez Ciebie opcje mam aktywną czy też nie...
    P.S. Swoją drogą jak odkomentować linijkę Rewrite Base i właczyc obsługę mod_rewrite?

  5. #4

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez AdrianStaskiewicz Zobacz wiadomość
    (...) ale błąd przy tronie startowej pojawia się niezależnie czy wspomnianą przez Ciebie opcje mam aktywną czy też nie...
    Problem w tym, że u mnie opisany błąd nie występował wcześniej ani nie występuje teraz. Kliknięcie linku "Strona główna" działa poprawnie niezależnie od tego czy wejdę na stronę dodając lub nie "www" przed jej nazwą. Może cache przeglądarki? Może domena świeżo przekierowana i Twoje DNS-y się jeszcze nie zaktualizowały?

    Cytat Wysłane przez AdrianStaskiewicz Zobacz wiadomość
    P.S. Swoją drogą jak odkomentować linijkę Rewrite Base i właczyc obsługę mod_rewrite?
    Odkomentować w przypadku pliku .htaccess oznacza usunąć znak # na początku konkretnej linii.
    Obsługa mod_rewrite - właśnie widzę, że ją wyłączyłeś, bo linki się zmieniły na stronie. Jeśli natomiast pytasz o to jak włączyć na serwerze moduł mod_rewrite, proponuję albo poszukać stosownego ustawienia w swoim panelu hostingowym lub kontakt z administratorem.... Choć widzę, że serwer masz w home, więc zakładam, że obsługa zarówno pliku .htaccess jak i przepisywania linków jakoś tam działa.


    P. S. A tak w ogóle proponuję byś w .htaccess lub za pośrednictwem panelu hostingowego ustawił sobie przekierowanie, abyś nie miał dwu wersji strony (tj. z i bez www). Wybierz która opcja bardziej Ci pasuje i zdecyduj się na jedną. Na forum lub w sieci znajdziesz informacje jak tego dokonać.

    Tu masz oryginalną zawartość pliku ".htaccess," ponieważ mam wrażenie, że brakuje go w Twojej instalacji, a pliku "htaccess.txt" również nie ma: https://github.com/joomla/joomla-cms...g/htaccess.txt

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dobra wszystko śmiga jak włączyłem te przyjazne linki.. a co do pliku htaccess.. to pobrałem go na komputer i wgrałem bez kropki z przodu stąd te wariacje.. mój błąd.. Dzięki za zainteresowanie i szybką reakcję, dzięki Tobie moge działać dalej.. chociaż nie daje mi spokoju czemu różnica między stroną z www a bez www polegała na tym że w jednej z nich wywalało bład 404 a w drugiej nie chociaż robiłem to samo Jeszcze raz dzieki!

  7. #6

    Domyślny

    Super!

    Cytat Wysłane przez AdrianStaskiewicz Zobacz wiadomość
    chociaż nie daje mi spokoju czemu różnica między stroną z www a bez www polegała na tym że w jednej z nich wywalało bład 404 a w drugiej nie chociaż robiłem to samo Jeszcze raz dzieki!
    Jak już wspomniałem, u siebie tego nie zaobserwowałem, więc podejrzewam, że przeglądarka serwowała Ci zawartość strony z pamięci podręcznej (cache).

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez michalo Zobacz wiadomość
    Jak już wspomniałem, u siebie tego nie zaobserwowałem, więc podejrzewam, że przeglądarka serwowała Ci zawartość strony z pamięci podręcznej (cache).
    Aaa.. hmm. no tego nie wziąłem pod uwagę...
    PODSUMOWUJĄC
    zmiana htaccess.txt na .htaccess
    włączenie przyjaznych linków i rewrite_mod
    usunięcie pamięci podręcznej i powinno śmigać
    [DO ZAMKNIĘCIA]

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-07-2016, 16:51
  2. Błąd #404 dla menu typu Alias po aktualizacji z J.2.54 do 2.5.6
    przez ten.mariusz na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-03-2014, 21:07
  3. Nieaktywny podgląd strony; błąd 404
    przez rachela na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 25-07-2011, 10:29
  4. Błąd 404 w artykule dla Zastrzeżonych użytkowników
    przez wrs na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-06-2008, 15:02
  5. Chcę inny szablon dla strony startowej
    przez elwis na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-07-2007, 21:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •