Całkowita zmiana szablonu / wyglądu strony. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Całkowita zmiana szablonu / wyglądu strony.

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez MrKostek Zobacz wiadomość
    Nie mogę bo się na tym nie znam
    No cóż, skoro się nie znasz, to lepiej w ogóle nie ruszaj, bo zepsujesz i będziesz płakać.

    Jak w ogóle administrujesz stroną, skoro nie potrafisz wykonać jej kopii na serwerze lokalnym? Jak w ogóle można administrować jakąkolwiek stroną internetową i nie umieć wykonać i sprawdzić jej kopii bezpieczeństwa.
    Bez złośliwości żadnej, ale być może to na tym polega osławiona i wychwalana prostota WP - "g można wiedzieć i umieć, a strona póki nie zdechnie to jakoś działa".

    Zmiana szablonu na J i WP to tak samo prosta operacja. Jak wyrwanie i wstawienie lalce zęba. Tyle że można jej buźkę tak rozharatać, że już do niczego nie będzie się nadawać. Ale najczęściej po operacji nie ma żadnego śladu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2014
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    No cóż, skoro się nie znasz, to lepiej w ogóle nie ruszaj, bo zepsujesz i będziesz płakać.

    Jak w ogóle administrujesz stroną, skoro nie potrafisz wykonać jej kopii na serwerze lokalnym? Jak w ogóle można administrować jakąkolwiek stroną internetową i nie umieć wykonać i sprawdzić jej kopii bezpieczeństwa.
    Bez złośliwości żadnej, ale być może to na tym polega osławiona i wychwalana prostota WP - "g można wiedzieć i umieć, a strona póki nie zdechnie to jakoś działa".

    Zmiana szablonu na J i WP to tak samo prosta operacja. Jak wyrwanie i wstawienie lalce zęba. Tyle że można jej buźkę tak rozharatać, że już do niczego nie będzie się nadawać. Ale najczęściej po operacji nie ma żadnego śladu.
    Dzięki! Uczę się wszystkiego na bieżąco, kopii lokalnej jeszcze nie robiłem, nie było mi to potrzebne. Wszystko co zarchiwizowała mi Akeeba mam na serwerze i pobierałem paczki dla bezpieczeństwa lokalnie na komputer ale bez możliwości uruchomienia ich na komputerze lokalnie. Zresztą wczoraj już zainstalowałem na kompie Bitnami i będę kombinował z uruchomieniem strony i testowaniem szablonów.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dasz radę, bez doświadczania nie ma doświadczenia
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2014
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie, jakaś masakra, pół piątku, cała sobota i nic nie działa lokalnie. Nie wiem czy ja jakiś głupi jestem ale macie może jakiś adres pod którym byłoby wyłożone jak krowie na granicy, krok po kroku, jak kopię strony zrobioną poprzez Akeeba backup uruchomić lokalnie?

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Zakładasz katalog w katalogu htdocs lub www (to zależy od tego, jakim serwerem lokalnym dysponujesz)
    2. Umieszczasz w tym katalogu plik kopii witryny
    3. Umieszczasz plik kickstart.php i zmieniasz jego nazwę np. na start.php
    4. Możesz umieścić pl-PL.kickstart.php

    (te dwa ostatnie pobierasz z witryny akeebabackup.com)
    5. Uruchamiasz odwtarzanie: localhost/nazwa_katalogu/start.php

    Szczegóły
    http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2014
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, ale w momencie instalacji, gdy podam nazwę użytkownika, hasło oraz nazwę serwera bazy danych localhost albo 217.0.0.1 (obojętnie) to wywala mi błąd
    Załącznik 8912

  8. #17
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Komunikat informuje, że nie można nawiązać połączenia z bazą danych. Powodem jest zwykle nieprawidłowo określona lokalizacja bazy danych ewentualnie błędy w pozostałych danych dostępowych - haśle, nazwie bazy, nazwie użytkownika bazy danych. Jeśli korzystasz z JAMPa, to nazwa użytkownika bazy danych i hasło jest standardowe - joomla, a nazwę bazy danych sam określasz. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w XAMPPie, tam sam musisz wcześniej stworzyć użytkownika, bazę i hasło.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2014
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Komunikat informuje, że nie można nawiązać połączenia z bazą danych. Powodem jest zwykle nieprawidłowo określona lokalizacja bazy danych ewentualnie błędy w pozostałych danych dostępowych - haśle, nazwie bazy, nazwie użytkownika bazy danych. Jeśli korzystasz z JAMPa, to nazwa użytkownika bazy danych i hasło jest standardowe - joomla, a nazwę bazy danych sam określasz. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w XAMPPie, tam sam musisz wcześniej stworzyć użytkownika, bazę i hasło.
    Ja korzystam z bitnami. ale nazwa użytkownika, hasło, nazwa bazy danych mają być takie jak w mojej oryginalnej stronie www czy takie jak prosi o utworzenie bitnami w momencie instalacji na dysku lokalnym?

  10. #19
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Nie znam możliwości ani ustawień bitnami i mogę jedynie przypuszczać, że dane dostępowe ze "starego" serwera nie będą odpowiednie dla lokalnej instalacji. Dziwi mnie natomiast upór wielu użytkowników poszukujących skomplikowanych rozwiązań. JAMP jest najbardziej intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika serwerem lokalnym i można go bezpłatnie testować przez 14 dni. Można też wybrać darmowego XAMPPa, którego konfiguracje przedstawiono na naszym form.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2014
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok udało mi się osiągnąć połowiczny sukces. Strona główna działa, ale podstrony już nie. Wywala błąd 404
    W PHPMyAdmin widzę, że elementów bazy danych (tych po lewej z rozwijanego drzewka) jest dużo mniej niż na serwerze właściwej strony...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zmiana wyglądu szablonu - problem
    przez dlugamarta na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 23-06-2016, 10:54
  2. Zmiana wyglądu szablonu gantry po aktualizacji
    przez grzesiek2 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 19-03-2014, 12:10
  3. Zmiana wyglądu szablonu jak to zmienić?
    przez sojer2012 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-09-2013, 09:58
  4. SobiPro sobirestara - zmiana wyglądu szablonu
    przez luknik na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-01-2012, 18:00
  5. Zmiana wyglądu szablonu
    przez gcwirko na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 16-08-2008, 17:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •