Problem po aktualizacji z 3.4.8 na 3.6.4
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Problem po aktualizacji z 3.4.8 na 3.6.4

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2012
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    39
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Problem po aktualizacji z 3.4.8 na 3.6.4

    Witam,
    po zaktualizowaniu Joomla 3.4.8 do 3.6.4 nie mam w instalatorze zakładek instaluj z pakietu, instaluj z katalogu oraz instaluj z www.
    Jest tylko zakładka Instaluj z internetu. Dodatkowo jeśli wejdę w edycję artykułu to brakuje zakładek Opcje publikacji, Opcje artykułu, Opcje konfiguracji oraz Uprawnienia. Jest tylko zakładka Treść oraz Obrazki i łącza.
    Podczas uaktualnienia nie było żadnych problemów. Byłbym wdzięczny za pomoc bo nie bardzo wiem co mogę z tym problemem zrobić.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    co do instalacji to wejdź w dodatki i włącz odpowiednie elementy.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2012
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    39
    Punkty
    2

    Domyślny

    A jakie konkretnie dodatki masz na myśli?
    W dodatkach jeśli chodzi o instalację mam tylko Instalator - Instaluj z internetu, który jest włączony.

    Co do zarządzania artykułami to w ustawieniach mam włączone zarówno "pokaż opcje publikacji" jak i "pokaż opcje artykułu" a mimo to zakładki te nie wyświetlają się.

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Trochę własnej inwencji proszę. Można przecież na zapleczu sprawdzić jakie dodatki są wyłączone i przeczytać ich opis aby zorientować się do czego one służą. W tym przypadku może być również potrzebna naprawa bazy danych.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2012
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    39
    Punkty
    2

    Domyślny

    Trochę czytania ze zrozumieniem proszę. Wszystkie dodatki jakie są na zapleczu sprawdziłem po stokroć zanim zdecydowałem się na tego posta więc zapewniam, że moja inwencja własna jest jak najbardziej ok. Napisałem przecież jakie dodatki dotyczące instalacji mam na zapleczu, pozostałe pod względem zarówno funkcjonalności jak i opisu nijak się mają do instalacji zatem pewnie coś poszło nie tak i niektórych dodatków może brakować, prawda? Pytanie tylko jakich. Jeśli ktoś napisał włącz odpowiednie elementy a ja ich nie mam to chyba logicznym jest że pytanie brzmi o jakie konkretnie chodzi bo po to jest to forum, żeby nie wróżyć...
    Ok, kieruję moją inwencję na ponowną instalacje i konfigurację, pewnie będzie szybciej aniżeli uzyskanie pomocy , szczególnie od wyjadaczy.

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Nie miałem na celu nikogo urazić. Wskazałem że może być potrzeba naprawy bazy. Naprawiłeś bazę?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2012
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    39
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sorry, mnie też trochę poniosło ponieważ siedzę nad tym już drugi dzień i co chwilę coś się wykłada i zupełnie nie wiadomo czemu i mam już trochę dość. Nie, z bazą już nic nie robiłem, dałem spokój z tym wszystkim.
    Przywróciłem wszystko z jednego z pierwszych archiwów i konfiguruję od początku. Na razie wszystko chodzi, ale np. wcześniej oprócz tego co wyżej pojawiał się czasami komunikat o błędzie z powodu zbyt dużych przekierowań ze strony po czym za chwilę było wszystko ok.
    Stwierdziłem, że postawienie wszystkiego od nowa będzie szybsze, na szczęście serwis nie jest za duży.
    Stoi tak jak było pierwotnie na Joomla 3.4.8 , strach aktualizować, gdzieś na forum wyczytałem, że najpierw powinno się do 3.5.1 a później dopiero do 3.6.4 - coś wiesz może na ten temat?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zrób kopię AkeebaBackup i aktualizuj. Nie trzeba etapami - ale w razie co masz kopię do odtworzenia. (Ja aktualizowałbym lokalnie na kopii)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez repsol Zobacz wiadomość
    siedzę nad tym już drugi dzień i co chwilę coś się wykłada i zupełnie nie wiadomo czemu
    Dlatego właśnie, jak wspomniał zwiastun, takie aktualizacje robi się na kopii, w zoptymalizowanym środowisku np. w JAMP.
    Dużo zależy od konfiguracji serwera i parametrów konta gdzie umieszczona jest strona.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z tym, że może być - niestety - problem. Po zmianie miejsca centralnego składowania plików wersji lokalnych (na pewno w systemie Windows) nie da się zaktualizować. Pojawia się błąd pobierania pakietu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z mailem po aktualizacji do 3.5.1 na php 7 w home.pl
    przez RobMcKick na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-04-2016, 20:00
  2. problem po aktualizacji na 2.5.13
    przez hasan84 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 12-08-2013, 13:36
  3. Problem ze skórką w po aktualizacji 1.5 na 1.6. Widać tylko banner.
    przez szefu na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-07-2011, 23:31
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-03-2011, 16:21
  5. Problem po zrobieniu aktualizacji z 1.0.3 na 1.0.4
    przez pirex na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-06-2006, 12:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •