Gantry5 Helium - formatowanie strony
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Gantry5 Helium - formatowanie strony

  1. #1
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Joomla! 3.6 Gantry5 Helium - formatowanie strony

    Mam pytanie do użytkowników frameworka Gantry5
    Do layout'u chciałbym dodać na samej górze wąski pasek w którym będą ikony socjalnych medii i wybór języka. Pasek maxymalnie na 22px.
    1. Jak utworzyć nowy pasek?
    2. Jak zmieniać wysokość pasków?
    Mam też problem z Header. Oryginalnie jest tam moduł CARUSEL, jeśli wyrzucę go do kosza to jest problem z kolorami w nawigacji.
    Jeśli daję tło ciemne, a tekst biały - to tło robi się białe i tekst biały i nic nie widać??
    3. Jak zmienić kolor tła nawigacji?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    1. Po prawej przy każdej sekcji masz ikonkę "+" plusa - nią dodajesz nowe poziomy w sekcji - potem przeciągasz tam particles / cząstki lub tworzysz pozycje modułów
    2. Jeśli chcesz osiągnąć najmniejszą możliwą wysokość musisz na początek zmniejszyć "margin" i "padding" wszystkich modułów i/lub particles które są umieszczone w tym poziomie sekcji - przy każdej klikasz ikonkę zębatki - ale nie sekcji , tylko modułu lub cząski. Teraz w popupie który wyskoczy masz zakładkę block i tam pole Variations. Tu są zdefiniowane style które są w ramach szablonu - odnajdujesz "no margi" i "no padding". Teraz jeśli umieścisz w tym poziomie np particle/cząstkę "social" ikonki będę bez maginesów - wysokość jeśli Ci nie odpowiada definiujesz w "custom.scss"


    3. Kolor sekcji Header i Navigation zmieniasz w zakładce styles lub z poziomu pliku custom.scss

    Jeśli chcesz żeby ikony social były nad menu to przenieś menu do Header a ikony umieść w navigation - łatwiej będzie Ci kontrolować sekcje.
    Jeśli zrobisz ikony i menu w jednej sekcji -ale w 2 poziomach / Rows - w np Navigation będziesz musiał dodawać style do particles lub pozycji modułów

    Jest wiele rozwiązań

  4. #3
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    1. OK
    2. OK
    3. Nie działają zmiany w zakładce styles.

    Gdy logo i navigation przeniosłem do Header - to znikło i nie wyświetla się ??

  5. #4
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    zauważyłem jeszcze coś ciekawego.
    Przez przypadek zobaczyłem moją stronę na tablecie - wszystkie zmiany były widoczne - kolory tła i tekstu zmienione.
    Ale tylko gdy tablet był ułożony pionowo, gdy przechyliłem poziomo - zmiany zniknęły. Kolory spowrotem stały się szare i zniknęło menu i logo.

  6. #5

    Domyślny

    Chłopaki z RT dodają czasem style które wprowadzają zamęt w czasie edycji szablonu - szczególnie przy przenoszeniu niektórych cząstek między sekcjami. Tworzą style tylko dla demo szablonu.
    Jeśli przeniosłeś logo do innej sekcji np z Navigation do Header mogą niektóre style kolidować ze sobą

    Kliknij na ikonkę zębatki cząstki Logo i usuń style z zakładki BLOCK
    To samo z menu jeśli przeniosłeś je do Header

    W zakładce szablonu "Page Sestting" masz sekcję "Body Attributes" - usuń style z "Body Classes"

    Na wszelki wypadek zduplikuj wcześniej Layout szablonu który edytujesz za pomocą panelu "Outlines"

  7. #6
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Joomla! 3.6

    Rzeczywiście - namieszane jest, ze nie da się dostosować do własnych ustawień

    Wszedłem na outlines i wykasowałem wszystkie, które dało się skasować.
    Teraz Base Outline skopiowałem i nadałem nową nazwę: home-pl
    w layout ustawiłem:
    navigation - social i languageswitcher
    header - menu
    a w intro chciałem dać jakiś tekst na tle jpg

    jak w intro - ustawić background jakiś jpg?

  8. #7

    Domyślny

    Akurat w sekcji Intro nie ma możliwości wstawienia tła z poziomu zakładki "styles" szablonu

    Ale można to zrobić dodając np coś takiego do custom.scss - to ta sama ścieżka i ustawienia jakie ma tło w sekcji #g-header - tyle że bez maski która jest na innej warstwie

    #g-intro {
    background: rgba(0, 0, 0, 0) url("../../images/header/img01.jpg") no-repeat scroll center center / cover ;
    }

  9. #8
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    To chyba zostanę przy Helix 3 framework. A może zaproponujecie jakiś ciekawszy framework. Sprawdzony i wciąż rozwijany. Może już coś na bootstrap 4?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

    Prawdopodobnie najlepszy serwis komputerowy w Londynie -> https//ictlaboratory.com




  10. #9
    Bywalec dawidryba11 awatar
    Dołączył
    10-03-2015
    Skąd
    Tuchola
    Wpisy
    106
    Punkty
    12

    Domyślny

    Bootstrap 4 jest jeszcze w wersji alpha, wiec raczej nikt na nim nic nie buduje.

    Co do frameworkow to Warp Framework.
    Co prawda nie jest na bootstrapie, ale na UIKIT.

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
    Nic tak nie motywuje do pracy jak szczera krytyka i pochwała!

Podobne tematy

  1. Zdjęcie jako tło strony Gantry5 oraz ustawienie braku artykułów na stronie głównej
    przez grzesiek2 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-09-2015, 10:31
  2. Menu na górze strony w gantry5
    przez grzesiek2 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-09-2015, 20:47
  3. Formatowanie strony
    przez xyloto na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-08-2012, 14:33
  4. formatowanie strony
    przez Gutek na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-04-2010, 18:42
  5. Formatowanie strony
    przez czocza1 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-05-2009, 19:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •