Witam kolegów! Od razu bardzo proszę o wyrozumiałość, ponieważ z joomlą mam kontakt od dwóch dni. W miejscu, w którym pracuję muszę zarządzać stroną, która właśnie jest na joomli a kompletnie nie znam tego środowiska. Wiele rzeczy, które chciałem, już zrobiłem, ale z kilkoma sprawami nie mogę sobie poradzić, bo nie mogę nigdzie ich znaleźć...



Na stronie mam układ taki: jedna wąska kolumna po lewej stronie i okno główne, w którym mam artykuły. Chciałbym dodać dodatkową kolumnę z informacjami. Teraz jest lewa i główna, chciałbym jeszcze dodać taką małą po prawej. Gdzie tego szukać?


2. Chciałbym w najbliższym czasie zmienić tło i slider na górze. Czy w joomli jest gdzieś schowana taka funkcja do zmiany tła i ładowania slidera czy trzeba to zmienić w głównym skrypcie strony?



3. W jaki sposób w Joomli można przykleić dany post, tak żeby ważny post pozostawał cały czas na górze strony, a reszta nowych postów dodawała się poniżej niego? Ostatnio próbowałem też zmienić kolejność postów, ale bezskutecznie, mimo, że w panelu administracyjnym ustawię swoją kolejność to i tak nie stosuje się ono na stronie. Chciałem też dodać post z wcześniejszą datą. NIestety... Zmieniam datę publikacji, a artykuły i tak ustawiają się po ID postu...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.



Pozdrawiam serdecznie