Przycisk "następny" i "poprzedni" pomija arykuly z podkategorii
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Przycisk "następny" i "poprzedni" pomija arykuly z podkategorii

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x Przycisk "następny" i "poprzedni" pomija arykuly z podkategorii

    Witam forumowiczów,
    w Joomli! nie jestem ekspertem, podstawy stworzenia strony opanowałem na tyle, aby w miarę dopracować moją stronę, ale duży problem sprawiło mi rozpracowanie przycisku "następny" i "poprzedni", tzn. Mam artykuły w kategorii "blog". Do kategorii stworzyłem sobie podkategorie "relacje" oraz "artykuły i publicystyka" i teraz problem.. zakładka blog ustawiona jest tak aby wyświetlała artykuły należące do kategorii "blog" i wszystkich jej podkategorii - DZIAŁA, no ale po kliknięciu na dowolny artykuł przyciski nawigacji do kolejnych artykułów jedynie z tej samej kategorii. Dla zobrazowania:
    Wybieram zakładkę blog, klikam na artykuł z kat. "relacje" a nastepnie przycisk "następny" - reakcja: przejście do kolejnego artykułu z tej samej podkategorii, chociaż kolejność dodania i wyświetlania sugeruje że poprzednim artykułem był ten z podkategorii "artykuły i (...)"
    Bardzo zawile to napisałem, ale mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi.. Da się to jakoś naprawić? Strasznie mnie to irytuje i chciałbym żeby działało to nieco inaczej..
    poniżej podaję adres strony może jej odwiedzenie sprawi ze opisywana sytuacja okaże się dla Was jaśniejsza.
    www.huntersofnature.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Mam dla Ciebie niezbyt dobrą wiadomość.
    Dodatek, który odpowiada za generowanie odnośników do poprzednich i następnych artykułów "działa tylko w obrębie jednej kategorii" - czyli tak, jak na Twojej stronie.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    "działa tylko w obrębie jednej kategorii"
    Czyli rozumiem ze nie ma znaczenia czy nadrzędna kategoria jest podpięta do wyswietlania, bo i tak linki tworzone są dla każdej najbardziej podrzędnej jednostki osobno?
    Nie da się kompletnie nic z tym zrobić?

  5. #4

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    30-09-2016
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    Wszystko da się zrobić
    Hmm... a w takim razie mogę liczyć na jakieś wskazówki jak to zrobić?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nauczyć się PHP? Zlecić specjaliście?
    Możliwości udzielania wskazówek mają swoje granice. Jeśli się nie ma pewnych kompetencji, to pozostaje odpowiedź "z tymi kwalifikacjami raczej się nie da"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy przyciski Poprzedni - Następny działają na takiej zasadzie że pierwszym artykułem w kategorii jest ten najnowszy i przechodząc przez przycisk 'Następny' idziemy do starszych artykułów? Czy można tym jakoś sterować? Zrobić na odwrót lub losowo?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przyciski Poprzedni Następny służą do przemieszczania się między artykułami w kategorii. Nie przechodzimy do "starszych" / "nowszych".Przechodzimy "od" - "do" zależnie od ustawionego kryterium uporządkowania artykułów (zwykle rzeczywiście jest to porządek chronologiczny). Jeśli ustawisz, że artykuły mają się pokazywac wg tytułu rosnąco albo malejąco, to to kryterium będzie decydować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Przyciski Poprzedni Następny służą do przemieszczania się między artykułami w kategorii. Nie przechodzimy do "starszych" / "nowszych".Przechodzimy "od" - "do" zależnie od ustawionego kryterium uporządkowania artykułów (zwykle rzeczywiście jest to porządek chronologiczny). Jeśli ustawisz, że artykuły mają się pokazywac wg tytułu rosnąco albo malejąco, to to kryterium będzie decydować.
    Ogarnąłem mniej więcej temat
    Ustawienia globalne -> Artykuły
    [zakładka Artykuły] Przyciski nawigacji Pokaż/Ukryj
    [zakładka Opcje Wspólne] Uporządkuj artykuły ; Uporządkuj wg daty

    Ale miałem taki motyw, że przechodząc ze slajdu na link artykułu najnowszego z danej kategorii to nie było przycisku Następny tylko był Poprzedni
    Po kliknięciu Poprzedni przechodziło do innego artykułu i już nawigacja była poprawna, działała dobrze przez 5 artykułów. Nawet po powrocie do tego pierwszego artykułu, przycisk był już poprawny - tylko Następny
    Problemem było tylko pierwsze wczytanie tego artykułu prosto z głównej strony z przycisku Czytaj więcej w slajdzie DJ Image Slider
    Chyba w grę wchodzą jeszcze ID artykułu bo ten artykuł miał ID najmniejsze i dlatego był traktowany jako najstarszy

Podobne tematy

  1. Menu typu "poprzedni/następny mecz"
    przez ruus na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-08-2011, 00:12
  2. Usunięcie "poprzednia" "następna"
    przez Jaro070 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-03-2011, 17:23
  3. Przycisk "strona startowa" lub "dodaj do ulubionych"
    przez lesnica-wroclaw na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 23-10-2010, 20:54
  4. css zmiana koloru czcionki w "następny, poprzedni"
    przez jaks na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 26-03-2008, 14:59
  5. "następny" "poprzedni" artykół a grafiki
    przez pcmaniac54 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-03-2008, 16:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •