Problem z aktualizacją i odinstalowywaniem dodatków
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z aktualizacją i odinstalowywaniem dodatków

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-10-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 Problem z aktualizacją i odinstalowywaniem dodatków

    Panowie meczę się już n-ty dzień. Nie mogę wymigrować do najnowszej wersji, a narzuca mi to serwerownia (nasilają się ataki na stronę).

    Przeczytałem wasze sposoby migracji do 3.5 i wzwyż ale lezę już na samym początku.

    Strona jest dosyć spora, miała też sporo dodatków. Jako, że wszedłem do płynącej już rzeki to staram się ogarnąć Archeo jakie tam panuje od kilku lat.

    Problemy:
    1) Odinstalowywanie komponentów - wywala mi biały ekran śmierci. Usuwam je pojedynczo, ba nawet staram się osiągnąć jakiś schemat usuwania. Z tej ilości jaka siedzi po 6-7 dodatku natrafiam na biały ekran.
    2) raportowanie błędów nie działa w ogóle. Dodane raportowanie w php.ini, w configuration.php i w htaccess - zostaję z białym ekranem śmierci...
    3) nawet nie próbuję aktualizować do 3.x.x w związku z 1) i 2) a bez wywalania dodatków instalacja leci do 90 procenta i biały ekran śmierci...

    podrzućcie proszę jakieś pomysły co z tym robić

    z góry dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, albo dasz radę, albo nie dasz. Cudownych sposobów nie ma.
    Nie musisz odinstalowywać komponentów. Jeśli to J w wersji 2.5, to przed migracją trzeba nadinstalować starsze wersje komponentów nowymi. Odinstalować natomiast te, których nie można zastąpić nowszymi wersjami.
    Odinstalować musisz wszystkie przestarzałe dodatki (to one najczęściej bywają powodem "białej śmierci".

    Możesz też popróbować "etapowej" aktualizacji, - najpierw do ostatniej wersji z serii 3.2.x i dopiero potem do najnowszej (system i tak potem dokona etapowej aktualizacji). Po każdym etapie trzeba jeszcze sprawdzić, czy nie ma błedów w bazie danych (skorzystać z polecenia Napraw bazę na karcie Instalacje/Baza danych
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-10-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    W takim razie może lepiej postawić świeżą wersję 3.6.5 i próbować wymigrować do niej dane? Tych dodatków mam tam taką porcję że zanim przeskoczę przez nie to mogą kolejne święta być...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    07-10-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    bump: najgorsze jest to że przy próbie ich wywalenia ( bo w wiekszości to starocie, porzucone sierotki itp.) wywala sie wszystko

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jeśli potrzebujesz tylko artykuły (ewentualnie użytkowników) to możesz spróbować J2XML

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    07-10-2014
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przebrnąłem ale to była 40h meka z zegarkiem w ręku. Najgorzej do 3.2 potem jakoś poszło. Choć do 3.48 też było sporo do roboty

    Po drodze złapałem ze 25-30 fakapów dodatkowych.

    Rada - szukajcie po zagranicznych forach, praktycznie wszystko jest opisane. wklejajcie linijki błedów w google. I rzecz najwazniejsza sprawdzajcie baze i zakładke _extensions. Bardzo często bywa tak, że mimo tego że wywalicie dodatek/moduł/ komponent on tam zostaje jako aktywny (1) - wtedy wystarczy podmienić go na 0 i przestaje stwarzać problemy.

Podobne tematy

  1. Pakiek jBiblioteka problemy z aktualizacją dodatków.
    przez voodoos78 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-09-2016, 16:25
  2. Problem z aktualizacją niektórych dodatków i modułów w joomla 3.6.2
    przez pardokan na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-08-2016, 18:22
  3. Aktualizacja rozszerzeń, dodatków
    przez bnet na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-01-2016, 14:26
  4. Problem z aktualizacją dodatków
    przez Warszawiak na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 01-09-2014, 03:48
  5. Aktualizacja Joomli i dodatków: błąd Name or service not known
    przez QkiZ na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 08-04-2013, 13:34

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •