Artykuły - ilustracja i tekst wprowadzenia linkiem do rozwinięcia
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Artykuły - ilustracja i tekst wprowadzenia linkiem do rozwinięcia

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-10-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Artykuły - ilustracja i tekst wprowadzenia linkiem do rozwinięcia

    Witajcie,

    Staram się na bieżąco przeglądać internet i szlifować swoją wiedzę o Joomla!, ale dotąd nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, jak spowodować, aby ilustracja i tekst wprowadzenia artykułu były linkiem do rozwinięcia tego artykułu? Podpowiecie, w którym miejscu powinienem wprowadzić modyfikację?

    Dziękuję za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Nie pamiętam, czy u nas na forum było. Trzeba by przejrzeć archiwum. Ale na forum.joomla.org. jest sporo wątków i podpowiedzi (w sieci też dużo informacji).

    Pierwsze lepsze wątki:
    https://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=764781
    http://joomla.stackexchange.com/ques...tro-image-link
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-10-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jac dziękuję za wskazanie drogi. Dotychczas nie był czasu nawet tu zajrzeć, ale dziś będę dłubał nad tym rozwiązaniem :-)

    EDIT

    Niestety albo proponowane rozwiązania nie działają z Joomla! 3.6.5, ale ja nie potrafię tego zrobić. Może ktoś już przerabiał kod pod takie potrzeby i podzieli się wiedzą???

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-10-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może jednak jest ktoś, kto potrafi mi pomóc?

  6. #5
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Musisz popracować nad szablonem category/tmpl/blog_item.php i jeśli używasz artykułów wyróżnionych
    featured/tmpl/blog_item.php
    Oczywiście wszelkie modyfikacje zapisz poprzez nadpisywanie szablonem.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2017
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam podobny problem, dlatego przypnę się do tego wątku.
    Szablon siteground-j16-3. Strona główna, artykuły. Wszystko jak należy Po zaznaczeniu "Tytuł łączem" Przekierowuje mnie do artykułu. Gdy wstawię grafikę też jest jako łącze do artykułu. Chciałbym właśnie, aby grafika nie była łączem do artykułu, a normalnie zdjęcie się powiększało w lightbox. Dzieje się to dopiero po wejściu w artykuł i kliknięciu na zdjęcie, a chciałbym aby powiększało mi się już w "zajawce" lub gdy nie ma zajawki to normalnie na stronie głównej. Nie wiem czy muszę grzebać gdzieś w kodzie czy jest jakaś opcja, którą muszę odznaczyć. Dzięki za jakąkolwiek pomoc, lub wskazówkę.

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zastosuj edytor JCE i dodatek do niego JCE Mediabox. Takie połączenie umożliwia wstawianie obrazka do artykułu w postaci miniatury otwierającej się w wybranym powiększonym rozmiarze w okienku lightbox.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-10-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety do dziś nie poradziłem sobie z tym problemem. Aż dziwne, że Joomla w standardzie nie daje możliwości przejścia do pełnej wersji artykułu poprzez kliknięcie na zdjęcie - tylko po kliknięciu na tytuł lub "Czytaj więcej". Może ktoś zna jednak rozwiązanie tego problemu?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Naprawdę nie daje takiej możliwości? Bo moim zdaniem daje, a do tego jest to błąd z punktu widzenia SEO i dostępności.
    Jeżeli ustawisz w konfiguracji pozycji menu (albo w konfiguracji globalnej), że tytuły mają być linkami i umieścisz w artykule ilustrację wprowadzenia za pomocą opcji Obrazki i łącza oraz wyłączysz wyświetlanie Czytaj więcej, to będziesz miał, czego chcesz. Zaznaczam raz jeszcze - takie rozwiązanie jest złe z punktu widzenia SEO i dostępności (masz po dwa linki w to samo miejsce - jeden z tytyłu, drugi z obrazka.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-10-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Dziś wieczorem to sprawdzę. Skoro takie rozwiązanie to błąd SEO, to najpierw sprawdzę, czy działa, a jeśli tak, to wolę, by zdjęcie zamiast tytułu prowadziło do całego artykułu - według mnie ludzie bardziej intuicyjnie klikają w zdjęcia, niż w tytuły.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Naprawdę nie daje takiej możliwości? Bo moim zdaniem daje, a do tego jest to błąd z punktu widzenia SEO i dostępności.
    Jeżeli ustawisz w konfiguracji pozycji menu (albo w konfiguracji globalnej), że tytuły mają być linkami i umieścisz w artykule ilustrację wprowadzenia za pomocą opcji Obrazki i łącza oraz wyłączysz wyświetlanie Czytaj więcej, to będziesz miał, czego chcesz. Zaznaczam raz jeszcze - takie rozwiązanie jest złe z punktu widzenia SEO i dostępności (masz po dwa linki w to samo miejsce - jeden z tytyłu, drugi z obrazka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Ilustracja wprowadzenia w artykule
    przez traabbit na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 31-05-2015, 23:35
  2. Obrazki i łacza - ilustracja wprowadzenia z możliwością powiększenia efekt lightbox
    przez grzesiek2 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-04-2015, 01:36
  3. Ilustracja wprowadzenia - jaki wpis w szablonie
    przez however na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-09-2013, 12:50
  4. Brak rozwinięcia artykułu
    przez hubinex13 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 08-04-2012, 16:59
  5. Wprowadzenie (skrót) - linkiem do rozwinięcia.
    przez kglog na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 08-09-2006, 00:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •