Problem z instalacją Joomli 3.6.4/3.6.5
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z instalacją Joomli 3.6.4/3.6.5

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2017
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Problem z instalacją Joomli 3.6.4/3.6.5

    Witam,

    mam problem z instalacją Joomli na serwerze hostit.pl. Po wrzuceniu plików przez FTP nie pokazuje mi się strona instalacyjna, a wywala błędy:

    Warning: require(/.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

    Warning: require(.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

    Fatal error: require(): Failed opening required '/.../libraries/vendor/composer/ClassLoader.php' (include_path='.:/users/.shared/php56/pear') in /.../libraries/vendor/composer/autoload_real.php on line 12


    Czy ktoś może zna przyczynę? Od razu mówię, że nie jestem programistą i nie znam się na php ;)Paczka z plikami ściągnięta ze strony Joomli (próbowałam 3.6.5 i 3.6.4)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    Były jakieś pliki jak po raz pierwszy wszedłeś na FTP czy było pusto? Jeśli były to co się z nimi stało?
    Czy pliki instalacyjne Joomla wrzuciłeś do głównego katalogu na FTP?
    Jak wykasujesz wszystkie pliki instalacyjne i wywołasz adres swojej strony to co się pokazuje?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2017
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Plików nie wgrywałam do głównego katalogu, ponieważ na serwerze mam kilka stron i każda jest w swoim własnym podkatalogu, który potem jest podpięty do danej domeny lub subdomeny. W utworzonym podkatalogu nie było żadnych plików podczas wgrywania Joomli. Jak jest pusto to wyskakuje:

    logo HOSTIT
    Błąd 403
    Odmowa dostępu.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    A inne serwisy dały się zainstalować w innych podkatalogach, tylko Joomla się nie daje?

    Stwórz jakiś prosty plik index.html lub index.php np z napisem "test", wrzuć go do tego podkatalogu i zobacz jak się prezentuje.

    Zerknij jeszcze na to: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...rwerze-home-pl

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2017
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    mam 2 instalacje WordPressa, działają bez problemu, ale po niepowodzeniu, usuwając Joomlę, chciałam wrzucić najnowszego WP (trzeciego) i też nie działała strona instalacyjna... Jednak wpadłam na pomysł instalacji starszej wersji (takiej co wrzucałam kiedyś) i zainstalował się bez problemu Następnie aktualizowałam do najnowszej i hula (w tym samym podkatalogu, z tą samą bazą MySQL, która pierwotnie przeznaczona była dla Joomli) ;) Dlatego spróbuje taki myk wykonać też z Joomlą w wolnym czasie.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    A hosting spełnia wymagania techniczne dla Joomla?

    A na hostingu nie masz jakiś gotowych kreatorów CMS-ów, żeby użyć?

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2017
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Raczej tak, co do PHP na pewno, natomiast nie znalazłam konkretnej informacji na temat wersji MySQL. Jest napisane, że wersja 5, nie wiem czy ogólnie 5 z przodu, czy tylko 5, czyli 5.0... jednocześnie było napisane, że umożliwia instalację Joomla. Nie wiem jednak czy informacje te były aktualne, bo nie znalazłam żadnej daty (to było coś w formie FAQ). Gotowych kreatorów instalacji CMSów niestety brak, inaczej bym pewnie skorzystała ;) Miałam PHP ustawione na 5.6, spróbuję może pod 7.0, ale najpierw zapytam ich o dokładną wersję MySQL, może w tym właśnie jest problem

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    Umieść plik phpinfo.php na hostingu i sama sprawdź.

Podobne tematy

  1. Problem z instalacją Joomli 3.0
    przez janykiel na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-11-2012, 19:14
  2. Instalacja Joomli - problem
    przez Davidek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 31-05-2011, 12:35
  3. problem z instalacja joomli 1.5.3
    przez lutador na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 04-06-2008, 22:08
  4. problem z instalacją joomli
    przez RyleC na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-10-2006, 17:49
  5. Problem z instalacją Joomli.
    przez mal82 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 17-06-2006, 17:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •