Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: PILNE ! Niewłasciwy adres email strony

Nowicjusz
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

Joomla! 3.6 PILNE ! Niewłasciwy adres email strony

W czasie przywracania strony z backupu systemem KICKSTART wyskoczył komunikat; "E-mail Głównego administratora musi być poprawnym adres e-mail"
    screen na forum.jpg
    Dodam że w pliku configuration.php jest wstawiony jest ten sam adres który próbowałem wstawić w powyższy formularz. Z powodu jego odrzucenia chcę sprawdzić jaki adres wstawiony jest do bazy danych.
    Sprawa dlatego jest pilna że utknęła mi procedura przywracania strony.
    Proszę o pomoc.
    Zygmunt

2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna

Pochwał
    setki
    Senior zwiastun awatar
    Wpisy
    26 543
    Punkty
    1071

Domyślny

Kickstart rozpakowuje plik archiwum. Po rozpakowaniu możesz wejść do katalogu installation/sql, odnaleźć w pliku sql wadliwy adres i poprawić.

Nowicjusz
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

Domyślny

W lokalizacji którą Pan wskazał znalazłem plik joomla.sql. Po edycji w części pliku dotyczącej mojej bazy ( przedrostek; j25test_) znalazłem tam dużo adresów email.
    Ale są to jedynie adresy statyczne typu <admin@joomla.org>, <example@example.com> oraz kilku dobrze znanych współtwórców projektu joomla w tym i Pana adres email.
    Na pewno nie są to adresy o które upomina się Kickstart. Pozostaje przypuszczać że żądany "Adres email strony" jest adresem email administratora wpisywanym w dziale Ustawienia Globalne przy zakładaniu strony na domenie. Zupełnie nie wiem gdzie szukać tych danych, nie wiem nawet czy na ftp czy może w DB. Rwę włosy z głowy i źle sypiam.
    Kowalski

Senior zwiastun awatar
    Wpisy
    26 543
    Punkty
    1071

Domyślny

adres wpisywany w ustawieniach globalnych jest umieszczany w pliku konfiguracyjnym - configuration.php w głównym katalogu. Plik ten jest przemianowany na czaas odtwarzania witryny bodaj na configuration.bak. Czyli po tym jak Kickstart rozpakuje pliki trzeba poprawić adres w tym pliku w głównym katalogu instalacyjnym.

Nowicjusz
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

Domyślny

W rozpakowanych plikach przez kickstart na koncie ftp w configuration.php cały czas wpisany jest ten email strony którego nie przepuszcza dalej instalator kickstart.
    Prawdopodobnie w bazie danych w tabeli która przechowuje tzw. "ustawienia globalne" ktoś dokonanał modyfikacji takiego adresu email i nie wprowadził tej zmiany do pliku configuration.php. Chcę to sprawdzić. Czy może mi Pan udzielić informacji gdzie w bazie danych przechowywane są takie dane ?
    pozdrawiam
    Kowalski

Senior zwiastun awatar
    Wpisy
    26 543
    Punkty
    1071

Domyślny

Dane konfiguracyjne z pliku configuration.php nie są przechowywane nigdzie indziej. Jeśli adres jest niepoprawny, to podanie poprawnego adresu podczas przywracania powinno rozwiązać problem.