Robienie odnośnika do modułów na stronie.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Robienie odnośnika do modułów na stronie.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Robienie odnośnika do modułów na stronie.

    Witam serdecznie, proszę o pomoc w ustawieniach Joomla. Posiadam zainstalowaną wersję Joomla 3.6. Strona, którą robię ma być portalem jednostki samorządowej. Obecnie jest w fazie rozwoju więc jeszcze nie ma tam żadnych konkretnych informacji. Strona obecnie znajduje się pod adresem http://www.milanow.nazwa.pl/www_milanow_pl_3/. Chciałbym aby po kliknięciu w odnośnik na kontakt w prawym menu w zakładce na skróty wyskoczyło okno do wysyłania emaili tak jak pojawia się na stronie głównej, a ja bym chciał żeby takie okno wyskakiwało po kliknięciu w linka kontakt. Do tego celu zainstalowałem następujące dodatki Simplepopup ,dj-easycontact, module anywhere. Wiem, że można zrobić dowolny artykuł i tam można zrobić np. wpinacz modułów i by można było wysyłać emaile. Ale wtedy zmieniała by się podstrona. A ja bym chciał żeby okno wyskoczyło na podstronie na której się znajdujemy w danej chwili.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I jesteś przekonany, że wszystko będzie OK? Na przykład, że takim formularzem z powodzeniem posłużą się osoby korzystające z czytnika ekranu?
    Wybacz, że odpisuję nieco nie na temat. Ale...
    ... korzystasz z pakietu Kuźni Dostępnych Stron, co mnie, oczywiście, cieszy. Niemniej jednak już w tym "niewiele" na stronie jest kilka podstawowych błędów dostępności, chociażby złe opisy linkujących obrazków w prawej kolumnie
    ... zainstalowany dodatek Simplepopup w ogóle nie będzie rozpoznany przez czytniki ekranu (jest za prosty).
    Zatem, zanim wdrożysz skomplikowane pomysły, zadbaj o to, by mniej skomplikowane elementy na stronie funkcjonowały poprawnie. Zapoznaj się z wymogami WCAG 2.0, bo się napracujesz, a instytucja, dla której to robisz, nie przyjmie pracy>
    Na przykład: zrób zakładkę Kontakt w menu i każdy użytkownik na pewno trafi na formularz kontaktowy oraz bez trudu sobie z nim poradzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Strona jeszcze jest ciągle tworzona, także błędy wyeliminuje a co do mojego pomysłu, myślałem, że nie jest bardzo skomplikowany, miał być taki bajer wydawało mi się, że będzie fajnie wyglądało. A zakładka kontakt jest w menu zrobiona z pełnymi danymi, więc również można z niej korzystać.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zrobić można wszystko (no, prawie wszystko). Tyle, że często wymaga to umiejętności programowania, bo - niestety - oferowane przez programistów rozszerzenia często nie spełniają elementarnych wymogów dostępności.
    Dobra rada: nie odkładaj niczego na później - jeśli np. wpisujesz alt, zrób to od razu tak, żeby później nie poprawiać.
    Zainstaluj sobie WAVE do przeglądarki Chrome, zainstaluj bezpłatny czytnik ekranu NVDA (dla Widnows), do przeglądarki Chrome także Accessibility Developer Tools, będą pomocne.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-11-2013, 17:20
  2. Dwa menu na jednej stronie, a podświetlanie odnośnika głównego menu
    przez poniatowski na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 10-09-2013, 11:21
  3. Ukrycie docelowego odnośnika
    przez EliteCC na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-08-2013, 23:58
  4. Zmiana odnośnika wewnętrznego z konta użytkownika joomla na konto virtuemart
    przez mercy na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-10-2011, 09:38
  5. moduł zaloguj, także na stronie jego odnośników - jak to zrobić?
    przez nigraS na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-07-2009, 17:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •