J 3.5.1. > ostatnia stabilna wrsja
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: J 3.5.1. > ostatnia stabilna wrsja

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    29-06-2011
    Wpisy
    167
    Punkty
    11

    Joomla! 3.5 J 3.5.1. > ostatnia stabilna wrsja

    Witam,
    czy na forum jest ktoś chętny, kto pomógłby mi zaktualizować Joomlę? Mogę oczywiście automatycznie dokonać tego,jednak boję się, że strona padnie ze względu na jakieś błędy, które mogą się pojawić.
    Mam oczywiście kopię strony. Wiem, że są możliwości nagrania XAMPP i sprawdzenie online. Jednak ja na tym kompletnie się nie znam. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
    Jeżeli znajdzie się ktoś chętny, proszę o kontakt w tym temacie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gabdziol Zobacz wiadomość
    Jednak ja na tym kompletnie się nie znam.
    I się nie poznasz, dopóki nie spróbujesz.
    Po pierwsze, powinieneś - mając serwis internetowy oparty na CMS (takim, jak Joomla) - posiadać środowisko, w którym sprawdzasz poprawność wykonanych kopii bezpieczeństwa (przynajmniej raz na jakiś czas). Takim środowiskiem może być serwer lokalny stworzony za pomocą XAMPP-a (potrzeba trochę wiedzy) lub JAMP-a (tu potrzeba trochę kasy, ale warto ją wydać, bo to środowisko dedykowane dla Joomla).
    Po drugie, powinieneś umieć odtworzyć witrynę z poprawnej kopii zapasowej np. w przypadku awarii, co jest proste, ale nie nauczysz się, jeśli nie spróbujesz, a gdy sytuacja będzie stressowa, kłopot będzie większy.
    Po trzecie, to nic skomplikowanego, wbrew pozorom.
    Zatem
    1) pobierasz XAMPP-a, instalujesz, modyfikujesz konfigurację - albo pobierasz bezpłatną wersję JAMP-a (jamp.joomla.pl - potem się pewno zdecydujesz na zakup pełnej wersji), rozpakowujesz i uruchamiasz na swoim komputerze lokalny serwer testowy.
    2) wykonujesz kopię swojej witryny za pomocą Akeeba Backup. Jeśli nie masz zainstalowanego rozszerzenia, to pobierasz je ze strony producenta i instalujesz (obowiązkowo!)
    3) odtwarzasz witrynę na swoim komputerze z kopii (na wiki.joomla.pl znajdziesz dokładną instrukcję)
    4) uaktualniasz Joomla do najnowszej wersji. Pewno wszystko pójdzie pomyślnie. A jeśli nie, pytaj - na pewno da się problem rozwiązać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Stabilna Kunena 1.6
    przez dkint na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 19-11-2010, 13:17
  2. Kiedy wersja stabilna?
    przez Jacekalex na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 31-12-2007, 18:03
  3. RC1 - a kiedy pełnda, stabilna wersja ?
    przez Decoderro na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-07-2007, 17:54
  4. Która Joomla, najbardziej stabilna?
    przez freemedia na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-10-2006, 21:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •