Dziwny objaw - nawiązywanie przez serwer wirtualny połączeń wychodzących.
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Dziwny objaw - nawiązywanie przez serwer wirtualny połączeń wychodzących.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2017
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Dziwny objaw - nawiązywanie przez serwer wirtualny połączeń wychodzących.

    Dzień Dobry.
    Mam postawioną Joomlę 3.6.5 na serwerze w OVH
    Jest to jedyny serwis w ramach wykupionej oferty i oprócz niego nic na wirtualce nie stoi.
    Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowanie serwera polegające na bezustannych próbach połączeń z wciąż kolejnych portów na adres IP 79.96.17.155:80
    W logach "OUT" serwera niewiele co jest oprócz godziny, portu wychodzącego, i adresu docelowego.
    Wyłączyłem wszystkie możliwe moduły pluginy i komponenty i wciąż jest to samo. Coś wciąż łączy się z tym adresem.
    Zastanawiam się w jaki sposób znaleźć przyczynę tego problemu. Czy są jakieś narzędzia dla joomli które umożliwiają analizę tego co w danym momencie dzieje się na serwerze ? Jakiś monitor lub coś co będzie analizowało bieżącą pracę ?

    Pozdrawiam
    Sławek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    może włamanie?
    Może zainstalowałeś płatny dodatek, który pobrałeś za darmo, ale z prezentem?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2017
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    o 14.12 wyczerpał się 5mb limit logów więc nic więcej nie jestem w stanie sprawdzić i muszę poczekać do północy.
    adres ip to adres firmy uni-com.pl gdzieś z okolic żyrardowa, sade budy czy tak jakoś.
    wszystkie używane dodatki to free z repozytoriów joomla - akeba, phoca, jce itp.
    jedyne skojarzenie jakie mam z tą firmą to takie że przez jakiś czas w module "doniesienia" miałem skonfigurowane czytanie rssów z 4 domen serwisów www na wordpressie które jak się okazało były obsługiwane i hostowane właśnie przez tę firmę.

Podobne tematy

  1. Serwer wirtualny i liczba baz danych
    przez docxxx na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 11-07-2010, 17:45
  2. I Explorer dziwny objaw.
    przez bogdanbojarski na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-04-2010, 12:12
  3. Ograniczona ilośc połączeń do mysql
    przez nikoś na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-02-2009, 22:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •