Ścieżka Powrotu - Dziwne działanie.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Ścieżka Powrotu - Dziwne działanie.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Ścieżka Powrotu - Dziwne działanie.

    Witam, proszę o pomoc w sprawie modułu ścieżka powrotu. Na stronie http://milanow.nazwa.pl/www_milanow_pl_3/ (powyższy adres jest adresem tymczasowym) utworzyłem modułu ścieżka powrotu jednakże moduł nie działa do końca jak bym chciał. Gdy wybieram z Menu Gmina Milanów -> Galeria zdjęć i następnie dowolną z galerii np. Obchody Święta Niepodległości to w ścieżka powrotu wskazuje Jesteś tutaj: Start /Galerie_zdjec napis Galerie_zdjec jest to nazwa kategorii którą utworzyłem dla galerii zdjęć. Nazwa kategorii jest jednocześnie linkiem, który przenosi mnie do całej zawartości strony a wiec wyświetla się wszystko co jest zawarte w całym serwisie. Powyższe zachowanie przedmiotowego modułu jest widoczne również gdy w jakimś artykule znajduje się link do innego artykułu np. Gmina Milanów -> Jednostki organizacyjne-> Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i po kliknięciu w link Zasady udzielania świadczeń z pomocy społecznej również w Ścieżce powrotu pokazuje się nazwa kategorii którą utworzyłem i również nazwa kategorii jest odnośnikiem do całej zawartości strony. Czy ktoś z użytkowników Joomli miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    To nie jest problem po stronie Joomla, tylko tego jak zbudowałeś strukturę treści.

    W Menu Gmina Milanów -> Galeria zdjęć masz podpięty zwykły artykuł. A powinieneś mieć kategorię artykułów, gdzie każdy artykuł to pojedyncza galeria.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rzeczywiście masz rację, to działa w przypadku galerii jednakże w przypadku gdy w jednym artykule jest link do drugiego artykułu to podobny problem się pojawia co w przypadku galerii, musiał bym każdy artykuł, do którego jest odnośnik umieszczać w innej kategorii więc zrezygnuję ze ścieżki powrotu mimo pomimo że taka opcja nie jest całkiem zgodna z WCAG 2.0, ale serdeczne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szymonmag Zobacz wiadomość
    więc zrezygnuję ze ścieżki powrotu mimo pomimo że taka opcja nie jest całkiem zgodna z WCAG 2.0
    Nie jest całkiem zgodna, bo?
    Skąd takie przekonanie?
    WCAG wymagają, by do każdego elementu witryny można było dotrzeć co najmniej na dwa sposoby. To nie musi być ścieżka powrotu...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przyznaję, że nie czytałem oficjalnego dokumentu dot. WCAG2.0 jednakże czytając w sieci wskazówki jak dostosować stronę by byłą zgodna ze standardem WCAG 2.0 natknąłem się na zapis by na stronie był link, który wskazuje użytkownikom miejsce, w którym aktualnie się znajdują, aczkolwiek to było napisane na jakimś nieoficjalnym serwisie i taki link może jest zbędny na stronie a ja jestem w błędzie. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Pozdrawiam.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Taką wskazówką może być wyróżnienie aktualnej pozycji menu.
    Na marginesie: nie da się zrobić strony zgodnej z WCAG 2.0, jeśli nie zna się dobrze podstawowych wymogów standardu.
    Proponuję odwiedzić http://dostepny.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    @szymonmag, gdybyś miał dobrze podpięte pod menu kategorie artykułów (w tym przypadku galerię), nie miałbyś problemów z działaniem ścieżki okruszków.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do Jac, miałem zrezygnować ze ścieżki powrotu jednak nie dawało mi to spokoju, że czegoś nie umiem zrobić. Sugerowałem się Twoją podpowiedzią i gdy pod menu Galeria zdjęć podpiąłem kategorię artykułów to też nie wygląda to najlepiej. Gdy klikam menu Galeria zdjęć pojawia się artykuł z linkami do zdjęć i np. wtedy w w ścieżce powrotu pojawia Jesteś w : Start -> galeria zdjęć i tu jest ok. następnie jeżeli klikam w którąś z danych galerii obojętnie w którą to na np. Obchody Święta Niepodległości to w ścieżce powrotu pojawia się
    Start -> galeria zdjęć -> Obchody Święta Niepodległości czyli wyglądało by ok. jednakże w ścieżce Start -> galeria zdjęć -> Obchody Święta Niepodległości, napis galeria zdjęć jest linkiem, który po kliknięciu prowadzi do wyświetlenia wszystkich artykułów z kategorii galeria zdjęć. Czyli na jednej stronie wyświetlają się wszystkie zdjęcia jakie posiadam na serwerze.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie no jednak nie da się zrobić tej ścieżki powrotu. Jedynym rozwiązaniem jakie mnie usatysfakcjonowało to jest robienie do każdego artykułu, w którym są zdjęcia pozycji w menu z włączeniem opcji nie pokazuj w menu i wtedy byłoby po mojemu, jednakże zbyt dużo sensu by to nie miało więc chyba zrezygnuję z tej ścieżki powrotu.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam podobny problem

    Mam artykuł Jarmuż. Wchodząc na niego ze strony głównej (strona główna wyświetla artykuły wyróżnione i ten Jarmuż tam artykułem wyróżnionym jest) otwiera się artykuł i jest w ścieżce adres
    Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wiedza > Zdrowie > Żywność > Warzywa > Jarmuż
    Dlatego bo:
    Jarmuż należy do podkategorii Warzywa
    Warzywa należą do podkategorii Żywność
    Żywność należy do podkategorii Zdrowie
    Zdrowie należy do podkategorii Wiedza

    Ale wchodząc do artykułu Warzywa, który należy do kategorii Żywność
    (wyświetla się ścieżka: STRONA GŁÓWNA > Zdrowie > Żywność > Warzywa)
    chce umieścić tam link do artykułu Jarmuż i można to zrobić na 2 sposoby:

    1) wygodnie przez opcję Artykuł w edytorze tekstu - wskazujemy artykuł, do którego robimy odnośnik
    wtedy generuje się nam odnośnik <a hreflang="pl" href="index.php?option=com_content&amp;view=articl e&amp;id=134&amp;catid=112&amp;lang=pl-PL">Jarmuż</a>
    (można go ręcznie skrócić zostawiając tylko id artykułu, ale efekt jest taki sam <a hreflang="pl" href="index.php?option=com_content&amp;view=articl e&amp;id=134">Jarmuż</a>)

    2) ręczne stworzenie odnośnika z ręcznie skopiowanym adresem <a href="index.php/pl/112-wiedza/zdrowie/zywnosc/warzywa/134-jarmuz">Jarmuż</a>

    Druga opcja jest trudniejsza, ale efekt lepszy tzn
    STRONA GŁÓWNA > Wiedza > Zdrowie > Żywność > Warzywa > Jarmuż
    W pierwszej opcji mam dubla
    STRONA GŁÓWNA > Zdrowie > Żywność > Warzywa > Wiedza > Zdrowie > Żywność > Warzywa > Jarmuż
    Jestem w kategorii Warzywa (czerwona ścieżka), klikam w link a on dopisuje całą niebieską ścieżkę artykułu Jarmuż

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Ścieżka powrotu ,
    przez szydlak na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-08-2016, 13:44
  2. Extra Vote - Dziwne działanie dodatku
    przez iulotka na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-05-2012, 20:47
  3. Dziwne działanie Simple Image Gallery
    przez Delleg na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-03-2011, 10:07
  4. Dziwne działanie J! Wywalanie błedów
    przez idek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-01-2009, 08:16
  5. Dziwne działanie strony
    przez jaged na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-02-2008, 21:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •