MultiSite - pomysł na rozwiązanie problemu.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: MultiSite - pomysł na rozwiązanie problemu.

  1. #1
    Bywalec dawidryba11 awatar
    Dołączył
    10-03-2015
    Skąd
    Tuchola
    Wpisy
    106
    Punkty
    12

    Joomla! 3.6 MultiSite - pomysł na rozwiązanie problemu.

    Witam Was drodzy Joomlowcy!

    Trafił mi się fajny duży klient, więc jako cms wypadło na J!.



    Klient to Przedsiębiorstwo Komunalne, więc jak to na takie firmy przystało mają bardzo dużo rzeczy w ofercie. Wodociągi, Laboratorium itp. Chcą mieć jedną stronę główną z odnośnikami do usług (podfirm), kilkoma informacjami, przetargami itp. Prosta sprawa.
    Do tego dochodzą kolejne podfirmy "Wodociągi" z zmienioną kolorystyką, własnymi artykułami, informacjami, ofertą.

    Pytanie do Was:
    Jak najlepiej to rozwiązać w jednej instalacji J! zakładając, że będzie kilku moderatorów, którzy nie powinni mieć dostępu do innych kategorii.
    Nie wiem czy firma dostanie kilka subdomen pod siebie ponieważ mają domenę firma.miasto.pl, jeśli dostaną to jak to rozwiązać, żeby instalacja J! rozpoznawała domeny?
    Jeśli nie dostaną to została mi opcja firma.miasto.pl/usługa, z tym, że fajnie byłoby gdyby np. wodociągi miały zawsze adres /wodociagi
    firma.miasto.pl/wodociagi/artykuły,
    firma.miasto.pl/wodociagi/mapa itp.

    Widziałem kiedyś taki multisite zbudowany na jednej instalacji J!, ale to chyba była J! 1.5.

    Prosiłbym o dużo sugestii.
    Nie liczę na gotowe rozwiązania.

    PEACE!
    Nic tak nie motywuje do pracy jak szczera krytyka i pochwała!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz Hajmus awatar
    Dołączył
    20-08-2014
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny

    A nie lepiej zrobić niewidoczne menu? Np. wodociągi. W to podpinasz na drugi poziom miasto a na trzeci zakładki miasta.

    domena.pl/wodociagi/miasto/mapa

    Ja bym to pod jedną J! ładował.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    https://extensions.joomla.org/extension/multi-sites/
    https://alterbrains.com/joomla-exten...isites-manager ($59) <= chyba raczej to.
    Z tym adresem wchodzą w grę adresy typu wodociągi.firma.miasto.pl, ale
    Niech podejmą roznmowę. Teoretycznie dysponentem domeny typu nazwamiasta.pl jest miasto (które jednakże mogło przekazać tę funkcję innemu rejestratorowi). ALe jeśli jest nadal miast (urząd miasta), to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by uzyskać subdomeny dla zakładów.

    Drugie rozwiązanie. Odrębne obszary /kategorie główne z własną stylizacją.
    Sporym problemem będzie jednak ogarnięcie praw użytkowników (administratorów).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Bywalec dawidryba11 awatar
    Dołączył
    10-03-2015
    Skąd
    Tuchola
    Wpisy
    106
    Punkty
    12

    Domyślny

    Rozszerzenie widzialem i mysle nad tym.
    Poczekam jeszcze na propozycje /nakierowania innych Joomla Specow.
    Jak cos wybiore to napisze.

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
    Nic tak nie motywuje do pracy jak szczera krytyka i pochwała!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Fajny temat, zasadniczo prosty tylko jest bardzo dużo ustawiania, naprawdę dużo, bo jk źle to zrobisz to padaka. Miałem podobny projekt, chodziło o przychodnię i każdy z działów miał swoją niejako stronę, wszystko na jednej domenie, le było tylko dwóch administratorów z dostępem do wszystkiego, i tam było tylko 5 albo 6 działow. Jak to wyglądało u mnie wchodzisz na stronę ogólną i tam odwiedzający wybiera odpowiednie dział, po wyborze zostaje przekierowany na podstronę która ma własne menu, kontakt i tp, nawet styl szablonu.
    Był pomysł przez chwilę na subdomeny ale że to była firma prywatna to z tego zrezygnowaliśmy. Dla Googla każda subdoena to oddzielna strona, zaczęło to rodzic problemy i koszty. W twoim wypadku może nie mieć znaczenia występowanie subdomen.

    Nie wiem ile będzie tych spółek, zasadniczo podział na spólki w treści da się ogarnąć, przez tworzenie odpowiednio menu i przypisywanie do styli (jak trzeba szablonów), modułów. Z ACL czyli poziomem dostępu też jakoś pójdzie, dużo roboty ale przejdzie. Jednak tak się zastanawiam czy juz nie łatwiej było by zrobić kilka Joomla, bo sie zagubisz w konfiguracji, tworzeniu modułów i przypisywaniu.

    Zobacz na menu, dla każdej spółki, pisze z doświadczenia, jak masz 15 spólek (działów) na jednej Joomala musisz zrobić 15 menu, potem to menu odpowiednio przypisać, dalej z kolejnymi elementami odrębnymi dla każdej ze spółek musisz zrobić podobnie, przykład kolejny moduł kontakt, może slider, dalej styl i jeszcze odpowienio poprzypisywac dostępy do tego. Uffff... duzo pracy ciebie czeka ale jak płącą czemu nie
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  7. #6
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Ja bym się w żadne multisrulti nie bawił...
    Ważne będzie przyjęcie planu działania.
    Jak zrobisz główna stronę to zrob ją możliwie finalnie i od razu przypisz moduły/szablon i owego admina
    Kolejna subfirma menu moduły szablon i admin itd.
    Tym sposobem nie powinieneś się zgubić przy dużej ilość menusów itp.
    Jeśli koniecznie wchodziłyby w grę subdomeny dla każdej subfirmy to wówczas VirtualDomains załatwi sprawę.
    Poza tym kto powiedział że wszystko musi działać na jeden J! Tu wszystko będzie zależeć od wymagań jakie Ci postawili, jeśli sami nie skonkretyzowali co i jak ma działać to wówczas forsujesz swój pomysł na realizacji.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  8. #7
    Bywalec dawidryba11 awatar
    Dołączył
    10-03-2015
    Skąd
    Tuchola
    Wpisy
    106
    Punkty
    12

    Domyślny

    Zgubic sie w dzialaniach? Hmmm... skoro czlowiek ma plan i wie co robi to sie nie zgubi.
    Z jedna strona duzo pracy? Przeciez konfigurowanie kilku instalacji, tworzenie menu itp: na to samo wyjdzie.

    Poza tym dojdzie problem aktualizacji. Jesli postawie 6 J! i nie beda chcieli mojej administracji nimi to 100%, ze ktoras w koncu bedzie zaniedbana. ;)

    Dzieki za sugestie! Moze ktos jeszcze sie wypowie?

    W poniedzialek zaczynam prace nad tym.

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
    Nic tak nie motywuje do pracy jak szczera krytyka i pochwała!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    12

    Domyślny

    https://extensions.joomla.org/extens...rtual-domains/ - jeśli potrzebujesz zrobić multisite to polecam ten komponent. U mnie się sprawdziło.

  10. #9
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Wiadomo że wszystko zawsze jest mieć lepiej na jednej instancji tego nie kwestionuje.
    Powodzenie w realizacji.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

Podobne tematy

  1. Rozwiązanie problemu z lightboxem w Expose4
    przez Limoli na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-10-2008, 23:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •