Dzień dobry!
Proszę o poradę, wskazówkę, linka...
Dość dawno temu (kilka lat już minęło) czytałem o możliwości obsługi domen i jej subdomen - albo o możliwości obsługi różnych domen przypisanych do jednego serwera - za pomocą jednej instalacji Joomla.
Szukam tych informacji od dwóch tygodni samodzielnie ale bez powodzenia.
Być może nawet nie była to informacja o Joomla... Być może mi się to "przestawiło, skleiło" w rozumie z innym CMS...

Dodatek Joomla, umożliwiający obsługę subdomen (Virtual Domains) znalazłem, tak mi się wydaje ale ponieważ nie posługuję się swobodnie językiem angielskim to jeszcze nie wiem co to, do czego dokładnie służy i jak się go używa. https://extensions.joomla.org/extens...rtual-domains/
Jeśli istnieje opis po polsku w postaci elektronicznej lub papierowej to bardzo proszę o podpowiedź gdzie go szukać.

Zadanie jakie sobie postawiłem to utworzenie w domenie głównej obszaru, który będzie zawierał forum dyskusyjne i artykuły omawiające ogólnie treści dostępne w subdomenach a subdomeny - zawierające treści szczegółowe - będą powstawać sukcesywnie (artykuły i dyskusje w subdomenie) w miarę zwiększania się zainteresowania konkretnym tematem w domenie głównej. Fajnie by było gdyby różne indeksowania i wykazy tag-ów byłyby wspólne dla domeny i jej subdomen.

Nie chciałbym instalować kolejnych CMS do obsługi kolejnych subdomen i przymuszać użytkowników do kolejnych rejestracji,nie mam pojęcia jak rozwinie się dyskusja i jakie subdomeny powstaną.

Może istnieje inne rozwiązanie tego zadania...? Bardzo proszę o sugestię. Nie będę się upierał przy subdomenach choć ich idea jest dokładnie tym co chciałbym uzyskać. Czyli praca-rozmowy-dyskusje - najpierw ogólnie a gdy się staną wystarczająco "duże" utworzenie wyspecjalizowanej dziedziny, służącej dyskusjom. Wspaniale by było móc przenieść wybrane wątki dyskusji z domeny ogólnej do utworzonej subdomeny.

Mam taką skazę, że muszę wiedzieć co robię a nie bardzo mam czas żeby go poświęcić na testy czyli hobby - do lipca, może nawet sierpnia tyram na szefa - wolałbym przeczytać (po Polsku) co robi ten dodatek lub nauczyć się obsługi i konfiguracji innego dodatku - lub ich grupy. I zainstalować skonfigurować i mieć plan działania na okoliczność powstania subdomeny.


- - - Updated - - -

To by był całkiem dobry początek...
http://www.linguee.pl/angielski-pols...al+domain.html