Na wstępie opiszę moje działania dotyczące aktualizacji joomli z 2.5 do 3
krok 1 zainstalowałem nową joomlę 3.6.5 i utworzyłem w niej wymaganych użytkowników, utworzyłem kategorie i utworzyłem menu

krok 2 w joomli 2.5 odinstalowałem wszystkie dodatki, moduły, szablony, itp pozostawiając tylko elementy joomli

krok 3 po przeprowadzonej aktualizacji strona oraz zaplecze przestały działać ale struktura tabel została zmieniona do takiej jak w joomli 3 (sprawdziłem nagłówki tabel - wszystko ok)

krok 4 poprawiłem zatem w phpmyAdmin w tabelach _assets, _content, _categories odpowiednie pola, tak aby odzwierciedlały nową "numerację" artykułów, kategorii, użytkowników nowej joomli3

krok 5 zaimportowałem poprawione tabele do joomla 3

skutek: wszystko jest ok - joomla widzi nowe artykuły, które są odpowiednio przypisane do odpowiednich kategorii, daty utworzenia artykułów pozostały prawdziwe, linki do stron wewnętrznych jak i zewnętrznych działają ALE.....

problem jest z podglądem artykułów wyróżnionych (zarówno na stronie głównej - "menu home" jak w widoku wyświetlania artykułów jakiejś kategorii). Natomiast po "wejściu" w dany artykuł formatowanie jest, obrazki wyświetlają się prawidłowo - gdzie jest problem?

Nie pomaga zmiana szablonu, nie pomogło uaktualnienie do joomla 3.7, filtrowanie tekstu mam ustawione na "nie filtruj"