Tworzę właśnie stronę dla szkoły. Założenie jest takie, żeby każda klasa miała dostęp do zadań domowych tylko swojej klasy. Cała klasa ma mieć jeden login i hasło.
Utworzyłem więc kategorię Zadania domowe i podkategorie poszczególnych klas (klasa 5a, 5b, 5c itd.) Jedynym sposobem jaki mi się wydaje na wyświetlanie zdań dla poszczególnej klasy jest utworzenie użytkownika dla danej klasy (klasa 5a, klasa 5b itd.), utworzenie dla każdej klasy oddzielnej Grupy użytkowników (klasa 5a, klasa 5b itd.), jako podgrupy Registered oraz dla każdej klasy oddzielnego poziomu dostępu (klasa 5a, klasa 5b itd.) i przypisanie mu odpowiedniej grupy, a następnie w edycji kategorii zaznaczenie dostępu dla odpowiedniego poziomu. Wówczas mam efekt taki, że po wejściu w kategorię Zadania domowe widzę spis podkategorii dla poszczególnych klas, ale dostęp do danej kategorii mam tylko po zalogowaniu danymi konkretnego użytkownika. Super, ale naprawdę to musi być aż tak skomplikowane? Czy ja coś źle robie, czy faktycznie nie ma innej opcji żeby to zrobić? Jakiegoś dodatku? Szczególnie jak sobie pomyślę, że przy każdej kategorii czy nawet artykule mógłby być dostęp nie tylko dla całego poziomu dostępu, ale też dla danej grupy czy nawet poszczególnego użytkownika.

Dodam, że chodzi mi tylko i wyłączenie o uprawnienia do przeglądania, uczniowie co do zasady nie będą mieli możliwości edycji, zmiany itd.