Jak uzyskać 100/100 punktów Google Site Speed Insight - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 23 z 23

Temat: Jak uzyskać 100/100 punktów Google Site Speed Insight

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Testowa strona na dziś ma 97 punktów a nie 100, na komórki 94, problem to czas odpowiedzi serwera 0,4 s
    Teraz ma 100/100 strona jest otwierana raz na kilka dni i przy odświeżeniu cache rośnie czas odpowiedzi serwera.

    Oczywiście zgadzam się w 100% że nie ma sensu dążenie do 100/100 - pisałem o tym wyżej. Co więcej, często 100/100 nie przekłada się ani na subiektywną "szybkość" strony ani na wyniki na pingdom/gtmetrix.
    ps. 100 w yslow bez MaxCDN czy innego CDN z prawdziwego zdarzenia niemożliwy


    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny

    Przeczytałem artykuł i trochę się męczę. Mam kilka uwag.


    uwaga 1.
    1. Optymalizacji Twojej strony internetowej - w tym celu użyjemy kilku dodatków które nam w tym pomogą.
    2. Bardzo dobrego serwera hostingowego - w celu uzyskania jak najkrótszego czasu odpowiedzi serwera

    kolejność póżniejszego opisu jest odwrotna - proponuję zmienić.

    uwaga 2.
    Dodatkowo należy włączyć moduł PHP o nazwie memcacheD
    jak to zrobić? lub jak sprawdzić czy mamy domyślnie włączony (jakiś test)
    starałem się zrobić wg tego przepisu:
    http://www.w3ii.com/pl/supercacher/j...memcached.html
    ale nie wyszło

    uwaga 3.
    w konfiguracji Joomla należy włączyć „Proste adresy” od razu można zastosować przepisywanie URL.
    nie rozumiem zdania Jak przepisywać URL - można napisać trochę jaśniej i dlaczego proste adresy mają mieć wpływ na szybkość strony?

    uwaga 4.
    Mamy do dyspozycji obsługę pamięci podręcznej opartej o pliki oraz o moduł PHP Memcached
    ja mam do dyspozycji tylko file i Cache_Lite

    uwaga 5.
    Powyżej możesz się zapoznać z najważniejszymi ustawieniami w zakresie optymalizacji. Połączenie CSS i JS do pojedynczych plików
    nic nie ma powyżej o css i js ?? nie rozumiem tekstu?

    uwaga 6.
    1. Każda witryna wymaga wstępnej analizy przed optymalizacją.

    przydałby się jakiś przykład lub na co zwrócić uwagę - ten punkt nic nie mówi i ciężko się domyślić o co chodzi

    uwaga 7.

    1. Jeśli korzystasz z JCHOptimize w wersji Free i nie ma efektów w optymalizacji przyczyną mogą być źle napisane rozszerzenia z których korzystasz. Możesz spróbować skorzystać z JCHOptimize w wersji Pro, ale najbezpieczniej jest zmienić źle napisane rozszerzenie.
    2. Musisz zwrócić uwagę jakiego szablonu używasz, korzystanie z popularnych frameworków szablonów umożliwia łatwiejszą kontrolę nad minifikacją plików CSS które są kompilowane przez framework z plików LESS.

    założenie artykułu było takie, że jest czysta joomla i szablon standartowy - czyli jakie rozszerzenia trzeba usunąć i co to znaczy zwróć uwagę jakiego szablonu używasz hmm - nie rozumiem sensu.

    uwaga 8.
    nie rozumiem czwartego etapu - dostosowania obrazków. z przykładu wnioskuję, że trzeba mieć jeden obrazek w trzech rozmiarach:
    obrazek_small.jpg
    obrazek_large.jpg
    obrazek_medium.jpg
    jeśli tak - to jakie rozmiary mają mieć te obrazki. jeśli w arykule chcę umieścić obrazek_800_600.jpg - to nazwać go large, small, czy medium
    jeśli o czymś wspominasz to chociaż daj link, skąd to znalazłeś - gdzie można szerzej o tym poczytać

    uwaga 9.
    Powyżej możesz się zapoznać z najważniejszymi ustawieniami w zakresie optymalizacji. Połączenie CSS i JS do pojedynczych plików, wpływa pozytywnie na ilość wykonywanych requestów do serwera. Dzięki czemu Google PageSpeed nie będzie nas informowało o konieczności „Kompaktowości CSS i JS”. Włączenie tej opcji w pluginie jest banalne, poniżej są dodatkowe ustawienia umożliwiające minifikację samego HTMLa czy użycie „Try-catch” dla ewentualnych błędów skryptów JS.

    może dla autora włączenie jest banalne, ale nie dla mnie - opisz mi co należy włączyć aby pozbyć się informacji o konieczności kompaktowości

    mam nadzieję, że autor nie obrazi się na moje uwagi i postara się ewaluować artykuł - bo jest ciekawy

  4. #23
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ad Uwaga 3
    Zajrzyj proszę do na stronę konfiguracji Joomla i poczytaj objaśnienia opcji: Zastosuj przepisywanie URL
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Szablon 100% x 100% z jednym polem
    przez manoa na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-04-2014, 18:32
  2. 100% wykorzystanie Entry processes
    przez neon88 na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-04-2013, 18:08
  3. Phoca Gallery - problem z konfiguracją [jak wyłączyć rotacje, miniaturki 100%]
    przez djaxell na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-10-2011, 16:31
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-09-2008, 22:02
  5. Szerokość na 100%
    przez Misiaczyna na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-06-2007, 11:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •