Jak uzyskać 100/100 punktów Google Site Speed Insight - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Jak uzyskać 100/100 punktów Google Site Speed Insight

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-06-2017
    Skąd
    Konin
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jest dużo nieprzydatnych poradników ale akurat takiego nie ma.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez GOGOKOM Zobacz wiadomość
    A gdzie wymagany prawem skrypt info cookies.
    Dodaj 3-4 podstrony jeszcze jakiś kontakt, joomlowy, zoptymalizowany - opisz optymalizację.
    I przekonaj nas że ten projekt nie jest wyłącznie kryptoreklamą konkretnego serwera lub Norberta który na swojej stronie osiąga 17/100
    https://developers.google.com/speed/...lzycki.com.pl/
    Jego wynik nie jest chyba potwierdzeniem sukcesu projektu.
    @GOGOKOM z całym szacunkiem, oczywiście moja strona wymaga odświeżenia bo nie była zmieniana od początku 2015 roku... Dlaczego? Bo nie mam na to czasu. Albo robię zlecenia - tak jestem człowiekiem i muszę jeść chociażby suchy chlebek posolony z wodą - jak nie robię zleceń to działam społecznie, udzielam się pomagam. Poza tym mam masę innych zobowiązań i zainteresowań. Naprawdę wolę się skupić na stronach klientów. W związku z tym nie mam czasu by skończyć nowe portfolio, nie mam też czasu by siedzieć na forum i hejtować inicjatywy i przywalać się do byle gówna czy szukać dziury w całym... oczywiście z całym szacunkiem i bez obrazy ;)

    Oczywiście Twoją wypowiedź wezmę do serca, przygotuję swoją stronę - a podpis pod poradnikiem podpiszę pseudonimem bez linku.. nie ma sprawy!
    Nie szukam poklasku, ale nie lubię takiego podejścia jak prezentujesz. Tyle w temacie ode mnie.
    Pozdrawiam.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  4. #13
    Wyjadacz GOGOKOM awatar
    Dołączył
    08-08-2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    715
    Punkty
    32

    Domyślny

    @noras - jak nerwy ponoszą to i ocena bywa błędna

    Szanuję Wasz projekt ale zawsze oczekuję więcej i więcej, a nie wrzucamy zapałkę do młyna i .... zobaczymy.
    Jeśli nie chodzi o kasę to o co ... ? Dobre serce, może, ale ...

    Dziękuję za ciacha, zboczenie zawodowe - prawo, nie mój ciasteczkowy serwis

    Moje uwagi wynikają z oczekiwań użytkowników zwykłych stron, tych co sami próbują i osiągają nawet 20 letni wygląd.
    Jeśli poradnik ma być, to niech będzie dobry i pełny.
    Proponuję dodać jednak to o czym pisałem wyżej i pokazać że się da.
    Teraz dodam jeszcze do pieca.
    Przetestujcie to samo na różnych serwerach.
    Za free oddam miejsce na moim serwerze, w mojej subdomenie z ssl bo myślę że szkoda kolejnych zł lub waszej domenie (szczegóły na PW - zapraszam, aktualne od 20.07 - urlop).
    Do tej waszej "testowej" jeszcze można dodać trochę standardowych dodatków jakie ludzie używają i pokazać że się da.

    z tym free oczywiście żartowałem, nawet nie biorąc złotówki, zyskam na subdomenie i/lub na wiedzy jak znajdę w plikach - to tak aby nie było że mam ukryte cele i jestem mecenasem 100/100
    GOGOKOM http://mazwal.pl http://kadp.edu.pl - konferencja, Komornik Bydgoszcz http://komornikbydgoszcz.eu
    http://ciasteczka.org.pl - wszystko o i dookoła nich. http://alfa.bydgoszcz.eu - księgowość Bydgoszcz - mój księgowy a dobry księgowy to skarb
    http://twojremont.bydgoszcz.pl - Bydgoszcz firma remontowa, remontowo wykończeniowa.

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    @Wojciech Babicz

    Podtrzymuję i powtarzam to, co napisałem na początku:

    1. Jeżeli chcesz udowodnić że 'się da' to zoptymalizuj stronę która chociaż trochę przypomina użyteczną stronę wykonaną w Joomla - oczywiście że może być stosunkowo prosta, ale brak menu to wg mnie spora przesada.

    2. Nawet jeżeli to ma być tylko sztuka dla sztuki (a tak traktuję 100/100) to przy tak prostej stronie oczekiwałbym czasu ładowania zdecydowanie poniżej sekundy. Wygląda na to że Twoja ładuje się powyżej 2s.

    Cytat Wysłane przez Wojciech Babicz Zobacz wiadomość
    Chętnie zobaczę rozbudowaną stronę na Joomla! podrasowaną od 100/100 punktów. Obiecuję, że zamieszczę do niej link, ze wskazaniem autora i pełnymi honorami. Wyzwanie przyjęte ?
    OK, przyjęte. Nie jestem specjalistą od optymalizacji (tylko od bezpieczeństwa ) ale wezmę JA Simpli - bo tak właśnie wg mnie wygląda 'podstawowa strona zrobiona w Joomla' - i zobaczę co da się zrobić.

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Po raz kolejny z pytaniem: jak długo jeszcze i po co? Co takiego, Panowie, chcecie udowodnić? Że poradnik dd, bo autorzy nie napisali rozprawy doktorskiej na temat optymalizacji? Że nie należy optymalizować witryny? Że przedstawione w artykule porady są guzik warte? Czemu mają służyć Wasze krytyki?
    Powtórzę się, ale autor jasno zadeklarował, co, po co, jak i dlaczego zrobił.

    Nie podoba się, rozumiem - bądź konstruktywny, napisz swoje, zrób lepiej, opublikuj. Masz uwagi krytyczne, chcesz podjąć dyskusję na temat, czy to ma sens - proszę bardzo. Przedstaw młodym i starym wygom swój punkt widzenia. Ale nie czepiaj się, że ktoś zrobił coś, co nie spełnia Twoich wyrafinowanych oczekiwań albo że się promuje albo że ma jeszcze jakieś bardziej wstrętne intencje.

    @GOGOKOM: ja naprawdę nie rozumiem i chciałbym zrozumieć.
    Chciałbym zrozumieć, jaką można mieć satysfakcję z faktu, że - jak widać z tego wątku - określmy to delikatnie - wywołało się reakcję co najmniej trzech osób poruszonych tymi krytycznymi wypowiedziami (z różnych powodów). To naprawdę nie przemawia? Kiedy mi jedna osoba mówi, że zareagowałem nie tak, przechodzę nad tym do porządku dziennego. Kiedy mi mówią dwie, bronię się, bo przecież to ja mam rację, ale gdy mi mówi trzecia, a ja dalej swoje, to potem dociera do mnie, że to moje receptory niekoniecznie dobrze funkcjonują.

    Znam historyjkę artykułu zanim został jeszcze opublikowany, wiem, że co najmniej kilka osób zostało podpytanych o wiedzę i doświadczenia, znam intencje autora i też mógłbym się - tylko proszę bez obrazy - powymądrzać na ten temat, a nawet pokazać stronę oddaną rok temu do użytku z menu, artykułami, obrazkami, info-ciacho, z wynikiem 99/100 w przypadku komórek oraz 96/100 w przypadku komputerów stacjonarnych. To nie jest co prawda 100/100, ale bardzo blisko. Po roku ta zoptymalizowana wówczas strona świeci wynikiem na pomarańczowo. I jak wówczas nic z optymalizacji nie wynikało (poza włożoną w nią pracą), tak i dziś nie wynika. I na tym przykładzie mógłbym powtórzyć ten sam komentarz, co powiedziałem w rozmowie z WB, że gdy widzą wynik 100/100 to rzeczywiście "sikają, ale nie ludzie tylko SEO-wcy i do tego tylko niektórzy". Oczywiście, nic nie mam do dobrych SEO-wców, jeśli już, to tylko do tych "wysokiej klasy".
    Tylko - co by z tego wynikało? Cóż takiego bym udowodnił? (wróć do góry )

    Pozdrawiam,

    PS Jak ja lubię dyskutować!
    Drugie PS: Następnym razem @WP pięć razy się najpierw zastanowi, czy napisać coś dobrze o Joomla. Bo jak napisał dobrze o WP to jakoś się nikt go nie czepiał
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie podoba się, rozumiem - bądź konstruktywny, napisz swoje, zrób lepiej, opublikuj. Masz uwagi krytyczne, chcesz podjąć dyskusję na temat, czy to ma sens - proszę bardzo. Przedstaw młodym i starym wygom swój punkt widzenia. Ale nie czepiaj się, że ktoś zrobił coś, co nie spełnia Twoich wyrafinowanych oczekiwań albo że się promuje albo że ma jeszcze jakieś bardziej wstrętne intencje.
    Jeżeli to było do mnie, to tak właśnie zrobiłem: jasno i bez wymądrzania się przedstawiłem swoje uwagi i podjąłem dyskusję, nie zgadzam się że menu na stronie to wyrafinowane wymagania (ale nie mam z tym problemu że masz inne zdanie) i nie mam 'wstrętnych intencji'. Myślę że niepotrzebnie podnosisz temperaturę dyskusji.

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie twierdzę, że Twoje uwagi są niezasadne. Zadaję tylko proste pytania (i nie po Twojej wypowiedzi, ale po kolejnej krytycznej, a potem jeszcze kolejnej): czemu ta krytyka ma służyć? Zwłaszcza, że autor jasno wyjaśnił, jakie były jego założenia.
    Powtórzę te pytania raz jeszcze inaczej: czy poradnik zawiera fałszywe informacje? czy poradnik źle doradza? czy nie należy przejmować się szybkością wczytywania strony?

    Po prostu uważam, że nie z takim przyjęciem powinny się spotykać tego typu publikacje. Nieraz czytałem ewidentne bzdury w poradnikach specjalistów (czasem pewno i sam byłem autorem bzdur), ale to jeszcze nie powód, by "dokuczać" ich autorom. Co nie znaczy, że nie można polemizować. Ale polemika nie musi być agresywna, nie musi być atakiem.

    PS JA Simpli to bardzo dobry temat na artykuł promocyjny / poradnik. Może byś się pokusił? Myślę, że byłoby to bardziej wartościowe, niż podjęte wyzwanie (bo da się na znacznie bogatszym Joomla osiągnąć 100/100, gdy się włoży odpowiednią pracę i serwer będzie dobrze funkcjonował, a udowadnianie tego wedle mnie sensu zbytniego nie ma, bo to tylko narzędzie wspomagające - masz w pełni rację, że celem powinno być przyspieszenie ładowania witryny, a nie 100/100)

    PS2: Gdy publikowałem poprzednią wypowiedź, to Twojej z 22:03 jeszcze nie widziałem

    pozdrawiam
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Wyjadacz GOGOKOM awatar
    Dołączył
    08-08-2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    715
    Punkty
    32

    Domyślny

    Solą w oku moje wypowiedzi. Hm kiedy krytyczne uwagi o poradniku pisałem? Owszem @noras wywołany został do tablicy. Czy tylko ja sprawdziłem, czy autor wdraża swoje koncepcje - nie sądzę. Tylko pokazałem że zawsze zaczynamy od siebie.
    Propozycja wzbogacenia strony i poradnika o inne opcje - to jest krytyka
    Nie powinienem dopatrywać się głębszego dna Zwiastunie ale chyba to masz na myśli.
    Czy to źle że oczekuje więcej wiedzy - nie.
    Lubisz gąrące tematy rozprawy polonistyczne ale sam czasem je podkręcasz i po co.
    Wracając do poradnika. Dobra robota, ani przez chwilę nie stwierdziłem inaczej. Może pewne jego ustawienia winny trafić do instalki joomla z # i opisem.
    CMS dla ludu może być bogatszy.
    Zaproponowane testy na różnych serwerach też były by zdrowe, zwłaszcza dla SEO wców, ukazały by dobre i słabe serwery. Może skutkowało by to podniesieniem wydajności serwerowni.
    GOGOKOM http://mazwal.pl http://kadp.edu.pl - konferencja, Komornik Bydgoszcz http://komornikbydgoszcz.eu
    http://ciasteczka.org.pl - wszystko o i dookoła nich. http://alfa.bydgoszcz.eu - księgowość Bydgoszcz - mój księgowy a dobry księgowy to skarb
    http://twojremont.bydgoszcz.pl - Bydgoszcz firma remontowa, remontowo wykończeniowa.

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    P E A C E

    Podsumowując i kończąc mój udział w tej dyskusji: pomysł fajny, pewnie z potencjałem marketingowym, doceniam włożoną pracę. Szkoda tylko że strona, w moim odczuciu, wygląda jak zrobiona pod test - gdyby to było chociaż podrasowane demo Joomla 3.x to już byłoby inaczej... Ale to jest przecież do poprawienia

    Druga sprawa, trochę na marginesie, to uparte dążenie do 100/100, jakby to był jakiś Święty Graal, które często można usłyszeć od Klientów albo przeczytać w jakichś 'poradnikach'. Podkreślam: nie chodzi mo o ten konkretny przykład, tutaj takie było założenie. Szkoda że tutaj, przy osiągniętym 100/100 i stosunkowo prostej stronie, czas ładowania stosunkowo długi (wczoraj i dziś ok. 2s z haczykiem). Ale to też jest do poprawienia

    Zainstalowałem Simpli z quickstartera, po instalacji ok. 25-30 w obu wersjach, po optymalizacji 100/100, czasami 99/99, czas wyraźnie poniżej 1s: http://simpli.adamlachut.pl/
    Sporo jest jeszcze do poprawy (w tym dodanie info o ciasteczkach ), ale w tym przypadku chodziło o szybki efekt.

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Cześć,
    Bardzo rzadko tutaj zaglądam i się udzielam, ale temat mnie zainteresował. Miałem klienta uparł się aby uzyskać wynik przynajmniej 95 punktów na żywej stronie (optymalizacja pod google), doszedłem do 98 punktów, do poprawy był czas odpowiedzi serwera - nie miałem wpływu na to. No i nie mogłem zoptymalizować skryptu ga.js
    Zaznaczam jest to pełna pracująca strona, na bazie frameworka vertex od shape5, menu, zdjęcia, slider i tp.

    Testowa strona na dziś ma 97 punktów a nie 100, na komórki 94, problem to czas odpowiedzi serwera 0,4 s

    Dlaczego się wg mnie nie opłaca tak gonić za punktacją, przykład grafiki logo, po optymalizacji pod google nie jest tak idealne, czas jaki został w to włożony -ogromny, samemu z siebie by mi się nie chciało, słowo good mi wystarcza, czyli powyżej 90.
    Przy widoku na telefonach komórkowych pojawiają się inne/dodatkowe kryteria związane z widocznością strony. Tutaj punkty lecą.
    Zapominamy o tak zwanej optymalizacji podstron, np.: galerii, kontaktu, często te strony są zaniedbywane.

    A wiec odpisuję tak 100/100 w widoku komputera jest możliwe, dla komórek trochę trudniejsze. Jeśli masz czas i pieniądze do zrobienia.

    PZ otrzymaj 100 punktów w GTmetrix, szczególnie w Yslow - to jest sztuka.

    Pozdrawiam
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Szablon 100% x 100% z jednym polem
    przez manoa na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-04-2014, 18:32
  2. 100% wykorzystanie Entry processes
    przez neon88 na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-04-2013, 18:08
  3. Phoca Gallery - problem z konfiguracją [jak wyłączyć rotacje, miniaturki 100%]
    przez djaxell na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-10-2011, 16:31
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-09-2008, 22:02
  5. Szerokość na 100%
    przez Misiaczyna na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-06-2007, 11:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •