Dlaczego żart? I co tu jest głupotą? W kodzie HTML uruchamia się skrypty tak samo, jak w kodzie PHP. Na razie zapisałeś sam skrypt. Gdzie Ci się ma coś wywoływać? Jakiej rady jest Ci w stanie udzielić ktoś kompetentny?
W przytoczonym kodzie - co widać czarno na białym - nie ma znacznika otwierającego skrypt. Sprawdziłem i teraz się domyślam, że go wpisałeś, ale został wycięty i zastąpiony gwiazdkami. Tylko skąd to ktoś ma wiedzieć? Widziałeś, że wycięło, należało o tym napisać. To jedno (odnosi się do pierwszej mojej odpowiedzi).
Zapytałeś, "czy wszystko ma być w head jak w HTML". Prosta odpowiedź brzmi: może być. Lepsza - nie musi być w HEAD, skrypt może być umieszczony tuż przed zamykającym znacznikiem body. Oprócz tego gdzieś musi być ten skrypt wywołany, uruchomiony. Wspominasz o jakimś module. Może być i w module. Ale skoro tak, to otrzymałeś - według mnie - pełną odpowiedź na Twoje pytanie.
Chyba że coś innego jest problemem. Ale w takim razie napisz, proszę, co. I na pewno Ci wtedy ktoś, kto się zna na JavaScript lepiej ode mnie odpowie..