Problem z instalacją Joomla 3.7.3 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 24

Temat: Problem z instalacją Joomla 3.7.3

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2017
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za szybka odpowiedź!
    Rozważam zakup JAMP-a, nawet w wersji rocznej, ale denerwuje mnie, że nie mogę rozwiązać problemu, który zaistniał w moim komputerze. Jestem już, nazwijmy to "słusznych lat", ale nie potrafię poddawać się problemom. Tak mnie ukształtowało życie i dopóki nie "zaznam" rozwiązania, to trudno mi będzie się z tym pogodzić!!!
    Pozdrawiam,
    Staszek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    919
    Punkty
    87

    Domyślny

    Spróbuj zrobić coś takiego
    naciśnij Ctrl+Alt+Delete
    uruchom menedżera zadań
    wybierz zakładkę procesy
    la liście procesów poszukaj xampp albo apache lub coś co zawiera taką nazwę
    wybierz i zakończ ten proces
    Kliknij zakładkę usługi
    wybierz przycisk usługi -> otworzy się okienko z usługami i na liście wyszukaj podobne elementy, które należy zatrzymać.
    Teraz spróbuj instalacji xampp'a
    CZ.2

    trik 1. Prawdopodobnie instalowałeś xampp'a z opcją, uruchamiania jako service. Możesz spróbować odkręcić to co zrobiłeś, czyli ściągnąć xampp'a w pliku zip. Rozpakować go i umieścić w katalogu (nazwa i miejsce katalogu traka jaka była wcześniej) i wtedy uruchomić proces deinstalacji.

    trik 2. w wierszu poleceń (jak otwierasz menu widowsa-lewy dolny róg, to taki wiersz z ikonką lupy) wpisz regedit i naciśnij enter.
    Powinien uruchomić się ekran "Edytora rejestru" (będą tam takie katalogi które zaczynają się od nazwy HKEY_).Z meny wymierz EDYCJA ->Znajdź , tam wpis xampp i zacznij szukać. Jeśli zostanie coś znalezione to po lewej podświetli klucz, a po prawej będziesz wiał wartość klucza.
    Usuwaj ten klucz poprzez DELETE, potem F3 i szukasz dalej, aż otrzymasz komunikat że przeszukałeś wszystko.

    teraz spróbuj instalacji

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2017
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witaj ponownie!
    Przeszukałem zakładkę procesy (u mnie pierwsza po lewej) przeszukałem zakładkę usługi (ostatnia z lewej) i nic nie znalazłem. Spróbowałem triu 2, znalazłem plik o nazwie programu instalacyjnego. Usunąłem go, ale w efekcie nic to nie pomogło. Dalej wyświetlają się te same komunikaty o braku jakiego pliku Pozostaje mi trik 1, ale nigdzie nie mogę znaleźć spakowanego XAMPP'a. Gdzie go znaleźć. Gdybym go znalazł i ściągnął, to rozpakowałbym go do tej samej lokalizacji na pendrive, Może faktycznie coś by to pomogło.
    Pozdrawiam,
    Staszek

  5. #14
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    919
    Punkty
    87

    Domyślny

    tutaj jest link https://sourceforge.net/projects/xam...1.zip/download
    z wcześniejszego postu wynika że brakuje ci pliku properties.ini , który znajduje się w głównym katalogu xampp'a, więc jak uzupełnisz pliki to powinno pomóc

  6. #15
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    919
    Punkty
    87

    Domyślny

    Jeszcze jedno po przegraniu xamppa musisz wyedytować plik properties.ini i poprawić ścieżkę do xampp'a na prawidłową
    Kod:
    [General]
    installdir=D:\xampp
    base_stack_name=XAMPP
    base_stack_version=5.6.19-0
    base_stack_platform=windows
    [Apache]
    apache_server_port=80
    apache_server_ssl_port=443
    apache_root_directory=/xampp/apache
    apache_htdocs_directory=D:\xampp/htdocs
    apache_domainname=127.0.0.1
    apache_configuration_directory=D:\xampp/apache/conf
    apache_unique_service_name=
    [MySQL]
    mysql_port=3306
    mysql_host=localhost
    mysql_root_directory=D:\xampp\mysql
    mysql_binary_directory=D:\xampp\mysql\bin
    mysql_data_directory=D:\xampp\mysql\data
    mysql_configuration_directory=D:\xampp/mysql/bin
    mysql_arguments=-u root -P 3306
    mysql_unique_service_name=
    [PHP]
    php_binary_directory=D:\xampp\php
    php_configuration_directory=D:\xampp\php
    php_extensions_directory=D:\xampp\php\ext

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2017
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam!
    Wczoraj zgodnie otrzymaną instrukcją, ściągnąłem spakowane pliki XAMPP i rozpakowałem je w poprzednią lokalizację czyli na pendrive. Przeniesienie plików przeszło bez trudności. Wczoraj uruchamiał się Apache, ale nie chciała uruchomić się baza MySQL. Dzisiaj jeszcze przed "wejściem" na forum spróbowałem "odpalić" XAMPP'a okazało się, że i Apache i MySQL zapalają się na zielono, a po wpisaniu komendy "localhost" w przeglądarce widzę stronę XAMPP'a 5.6.31.
    Ponieważ jestem "upierdliwy", ale też dociekliwy mam pytania:
    - dlaczego w ściąganym instalatorze ze strony www.apachefriends.org brakuje mi pliku properties.ini, czy można to jakoś naprawić, uzupełnić? Jeżeli tak, to jak?
    - pobrany i zainstalowany XAMPP to wersja 5.6.31. Czy, a jeżeli tak, to jak, mogę go uaktualnić do dzisiejszej wersji 7.1.7?
    - nie umiem znaleźć lokalizacji pliku properties.ini, czy mógłbym prosić o jego bliższą lokalizację?
    - dlaczego mam zmieniać zapisy ścieżki dostępu w pliku properties.ini na dysk D, skoro spakowane pliki XAMPP mam na C:/Unser, a XAMPP'a rozpakowuje do pendrive E:/xampp?
    Jeszcze raz przeprasza za "upierdliwość"!
    Pozdrawiam,
    Staszek

  8. #17
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    919
    Punkty
    87

    Domyślny

    plik properties.ini zawiera informacje dla systemu o lokalizacji Xampp'a, powstaje podczas instalacji. Plik znajduje się w katalogu głównym xampp'a, i tam powinien zostać zlokalizowany. Jeśli nie ma takiego pliku to zawsze możesz go utworzyć, kopiując zawartość pliku, którą poadałem wcześniej, a zaznaczone D:, w Twoim przypadku zamienić na E: . Pogrubienie oznaczało, że te linijki masz do poprawy, a nie że masz zamienić na D . C,D,E to litery dysków, więc jeśli xampp jest na C to w zaznaczonej linijce masz zamienić dysk (D:\) na C.
    Wersję, którą wskazałem, to wersja stabilna, z bazą MySQL (bo założyłem że taką masz), oczywiście możesz uaktualnić xampp'a do wyższej wersji, która korzysta z php 7 oraz bazy MariaDB.
    https://sourceforge.net/projects/xam...4.zip/download
    Rozumiem, że do tej pory nic nie wgrałeś do xampp'a, więc najlepszą metodą jest odinstalowanie starej wersji i zainstalowanie nowej. W przupadku gdybyś chciał zaktualizować xampp'a to musisz wykonać kilkanaście kroków, więc jeśli tak to opiszę je później.
    Jeśli nie to spróbuj odinstalować xampp'a poprzez program, który znajduje się w katalogu xampp o nazwie "uninstall".

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2017
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam!
    Przepraszam za chwilową zwłokę, ale w przyszłym tygodniu organizujemy zlot modelarski (moje pierwszoplanowe hobby) i muszę troszkę spraw organizacyjnych pozałatwiać!. Po pierwsze, to bardzo dziękuję za pomoc i usunięci popełnionego przeze mnie błędu z usunięciem XAMPP'a przez "Delete" Na dużo forach są "łapki w górę", ale tu nic podobnego nie zauważyłem!!!!
    Nic jeszcze nie wgrałem do XAMPP'a i zastanawiam się, czy warto zmieniać jego wersję. Nidzie nie umiem znaleźć opinii i porównania tych dwóch baz MySQL i MariaDB. Nic też nie wiem o wersjach XAMPP'a, oprócz tego, że 7.1.7 jest najnowszą wersją, ale czy lepszą i stabilniejszą? W przyszłym tygodniu nie będę miał zbyt dużo czasu na Joomla!, ale po zakończeniu zlotu, praktycznie od 1 sierpnia znowu siadam przy instalacji Joomla! i tworzeniu (jeszcze na localhost) mojej pierwszej w życiu witryny internetowej. Czy jeżeli napotkam na problemy mogę zwrócić się na tym forum o pomoc? - mam na myśli ikonę "Wyślij szybką odpowiedź".
    Pozdrawiam,
    Staszek

  10. #19
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    919
    Punkty
    87

    Domyślny

    Z lewej strony, lub na dole masz gwiazdkę . MySQL, to w zasadzie najpopularniejsza baza która zasila większość stron, blogów, for. MariaDB jest forkiem (w uproszczeniu mówiąc dzieckiem) MySQL i jest w większości z tą bazą zgodna.Generalnie jest bardzo zbliżona, odczujemy może około 5% wzrostu wydajności, jeszcze zależy to od rodzaju zapytań jakimi obciążamy bazę oraz konkretnych wersji które będziemy porównywać. MariaDB jest bardziej związana z ruchem open source i grupa nad nią pracująca jest aktywna w pracach przy aktualizacjach bezpieczeństwa oraz dodawaniu nowych funkcji.
    Właścicielem MySQL jest Oracle, z pewnością kojarzycie tą firmę po ciągłych aktualizacjach luk w wirtualnej maszynie javy :slight_smile, która od dłuższego czasu komercjalizuje MySQL. Niektóre z funkcji dostępnych w płatnej wersji MySQL są dostępne za darmo w MariaDB.

    Każda nowa wersja zajmuje się poprawą i rozszerzeniem składni języka, a przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa, dlatego wersja oficjalna , im wyższa tym lepsza. Problemem może być zgodność w dół, zgodność starych rozszerzeń, programów z nowym językiem.

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2017
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam1
    Dzięki za informacje. U mnie - po rozwiązaniu problemów z XAMPP'em - okazało się, że Joomla! bez problemów instaluje się na USB 3. Niestety instalacja zacina się przy USB 2, zatem mam troszkę ograniczone możliwości na dziś. Najprawdopodobniej jest to problem z limitami czasowymi, jak to jeden z Kolegów z forum zauważył. Niestety, jako laikowi, trudno jest mi odszukać miejsce koniecznych zmian. Musiałbym mieć pełną ścieżkę dostępu począwszy od partycji dysku np D:/xampp/mojepliki/ itd. itd. az do miejsca zmian. Mam jeszcze pytanie: Czy na tym samym XAMPP'ie poprzez wprowadzenie różnych folderów w xampp/htdocs mógłbym prowadzić dwie różne strony np. jedna moja, druga żony?
    Czas zająć tworzeniem strony w Joomla!.
    Pozdrawiam
    Staszek

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla 3.6, problem z instalacją pluginu, Can't find Joomla XML setup file
    przez Adwans na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-09-2016, 00:02
  2. Problem z Instalacją joomla 2.5 z szablonem Fashion Life joomla xtc
    przez rolsik na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 05-04-2013, 00:37
  3. Problem z instalacją Joomla! 2.5.6
    przez edekz na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 24-08-2012, 14:42
  4. Problem z instalacją Joomla
    przez Szykra na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 01-07-2010, 11:30
  5. Problem z instalacją joomla!
    przez marsel na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-07-2006, 23:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •