Pierwsze logowanie i... błędny login lub hasło
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pierwsze logowanie i... błędny login lub hasło

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2017
    Wpisy
    32
    Punkty
    2

    Joomla! 3.5 Pierwsze logowanie i... błędny login lub hasło

    Po zainstalowaniu Joomla! 3.5.0 nie mogę się zalogować do zaplecza, na użytkownika, którego podałam w procesie instalacji. Podałam własną nazwę (nie admin) i hasło takie samo, jak nazwa.
    Po komunikacie "Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta." poprosiłam o przypomnienie użytkownika. Na e-mail przyszła nazwa, która była zgodna z tym, co wcześniej wklepywałam. Na wszelki wypadek przekleiłam ją tym razem z mejla. Następnie wkleiłam to samo w oknie hasła. Znów otrzymałam powyższy komunikat. Poprosiłam o przypomnienie hasła. Otrzymałam komunikat "Uwaga. Niepomyślna zmiana hasła: Super użytkownik nie może prosić o przypomnienie hasła. Skontaktuj się z innym super użytkownikiem lub skorzystaj z alternatywnej metody odtwarzania hasła".

    Weszłam więc do MyAdmina i zmieniłam hasło w bazie (a w zasadzie nie zmieniłam, lecz wkleiłam to samo, które miałam w schowku) według instrukcji http://wiki.joomla.pl/Jak_odzyska%C4...inistratora%3F . Zapisałam, wróciłam do okna logowania, wpisałam w oba okna właściwe dane... i znów to samo, czyli komunikat "Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta.". O co może chodzić?

    Przy okazji napomknę, że ta sama sytuacja zdarzyła mi się wczoraj, przy wcześniejszej instalacji, w innym katalogu, i była przyczyną, dla której wszystko dziś zaczynałam od początku. Męczę się z tą Joomla! od kilku dni, jestem nowicjuszką. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

    Może dodam, że instalka na serwerze zdalnym (Netlook.pl), mój system Win10, przeglądarka FF (ale przy logowaniu w IE mam ten sam komunikat).

    Pozdrawiam
    - Basia

    Ps. Być może ta wczorajsza niemożność zalogowania dotyczyła instalacji na serwerze lokalnym, przy czym próbowałam i na XAMPP i WebServ, ostatecznie nie udalo się na jednym ani na drugim i... nie pytajcie o szczegóły, bo już mam taki mętlik w głowie, że jestem pewna tylko tego, co robiłam z tą ostatnią instalacją. Posiłkuję się podręcznikiem Pieszczka oraz robię i zapisuje zrzuty etapów instalacji, aby wszystko ogarnąć.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2017
    Wpisy
    32
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Barbasia Zobacz wiadomość
    Podałam własną nazwę (nie admin) (...)
    Dla jasności: nie "admin" tylko własne.
    [/QUOTE]

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dlaczego instalujesz Joomla 3.5, skoro aktualną wersją jest 3.7.5?
    Opisywany problem z dostępem jest trudny do rozwiązania na odległość. Jeśli wpisałaś poprawnie nazwę logowaniai hasło (a to trzeba powtórzyć dwukrotnie w celu weryfikacji), to nie ma szans, żeby w bazie zapisało się inaczej. Musisz popełniać jakiś prosty błąd.
    Jeśli sobie nie poradzisz, podaj na PW dane dostępowe serwera i witryny - zobaczę, co się dzieje. Ale zacąłbym od odinstalowania (usunięcia z serwera) i ponownej instalacji najnowsej wersji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2017
    Wpisy
    32
    Punkty
    2

    Domyślny

    O, zgłosiłam te swoje posty do usunięcia, ale widzę, że nadal są.

    Sprawa się rozwiązała - po prostu zrobiłam literówkę w loginie podczas instalacji, a przysłany na mejla odzyskany login skopiowałam i wkleiłam w pole logowania - i to by było ok, gdyby nie to, że wkleiłam go również w pole hasło (bo były w zamyśle takie same), a to już ok nie było, bo tutaj powinnam była podać hasło bez literówki.

    Jak widać sprawa banalna i niewiele się innym przyda (dlatego chciałam usunąć), chyba, że ku przestrodze aby być uważnym, ale to i tak każdy wie.

    Dziękuję Zwiastun za odzew.

    -b

    Ps. Wersję zainstalowałam taką, aby była kompatybilna z podręcznikiem. Bałam się, że sobie nie poradzę, jak coś będzie inaczej, niż na obrazku.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    "Kompatybilność" z podręcznikiem będziesz miała też w najnowszej wersji. Drobne różnice, któe się gdzies pojawią, nie mają znaczenia. Łatwo się zorientujesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. błędny login lub hasło
    przez wini74 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-03-2014, 20:42
  2. Krok 1 - błąd nie prawidłowy login lub hasło :((
    przez Spiro na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-12-2007, 15:23
  3. podane hasło i/lub login nieprawidłowe
    przez 3h600 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-06-2007, 00:49
  4. login lub/i hasło są nieprawidłowe
    przez rygy na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-05-2007, 00:48
  5. Podane hasło i/lub login są nieprawidłowe
    przez GameBoy na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-05-2007, 00:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •