dziwne przekierowanie
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: dziwne przekierowanie

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-10-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x dziwne przekierowanie

    Cześć,

    Mam serwis www na Joomla! 3.
    Od lat chodzi na zarejestrowanej domenie: mojaNazwa.pl
    Znalazłem w gogle dokładną kopię mojego serwisu www na
    domenie: o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl
    Pierwszy raz spotykam się z takim dziwactwem i nie wiem czemu to może służyć, oraz czy to jest legalne?

    Z "mojego" formularza na stronie o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl wygenerowałem zapytanie, które przyszło na mój adres e-mail, więc nie jest to chyba "podkładka"
    w celu przejęcia danych.

    Nie wiem co o tym myśleć, proszę o opinie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Włączona funkcja wildcard. Sprawdź to u swojego dostawy hostingu, bo na to wygląda twój przypadek. Przez to masz teraz duplikat strony w Google.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Trochę na marginesie: możesz krótko napisać dlaczego nie podajesz nazwy domeny? Zawsze mnie to zastanawia, kiedy ktoś prosi o pomoc i podaje tak mało danych, jak to tylko możliwe... Dzięki.

    To subdomena w Twojej domenie, więc wygląda na to że albo ktoś zmodyfikował bez Twojej wiedzy konfigurację stref (utworzył subdomenę) albo masz włączony wildcard.

    Pierwsza opcja nie wygląda na 'legalną'.

    Jeżeli masz wildcard to raczej Twój błąd (chyba że wildcard ma jakieś uzasadnienie), a ponieważ Joomla radzi sobie niezależnie od tego pod jakim adresem (domeną) jest dostępna, kopie Twojej strony możesz prawdopodobnie zobaczyć pod losowyciagznakow.mojaNazwa.pl.

    Co na to hosting? Domyślam się że o2.e-ichNazwa jest jakoś powiązana z hostingiem, na którym utrzymujesz tą stronę?

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    03-10-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na wstępie dzięki za szybkie odpowiedzi.
    Wygooglałem, że wildcard w home.pl jest defaultowo włączony, więc to chyba będzie to.
    Czemu nie podaję nazwy domeny? To proste, jeżeli bym wykrył, że firma konkurencyjna zrobiła sobie przekierowanie na moją domenę, to im wystawię rachunek za używanie moich danych i znaków firmowych. Co jakiś czas znajduję w sieci teksty żywcem skopiowanae z mojej witryny przez "profesjonalistów" i wkurza mnie to ile czasu tracę na takich "cwaniaków" Czy jeżeli mam dwie domeny skierowane na jeden adres, to wyłączenie wildcard może mi to wyłączyć? Zakładam, że nie. Jeżeli dobrze zrozumiałem ideę wildcard, to jej celem jest "uproszczenie" do wbicia się na adres www w przypadku błędnie wpisanych danych w adresie,. np. wwww.mojaNaazwa.pl itp. ?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Moim zdaniem wildcard powinien być wyłączony.

    Przy włączonym wildcard, w wyniku Twojego błędu, jakiegoś błędu w skrypcie, przypadkowego podlinkowania Twojej strony właśnie pod adresem wwww.mojaNazwa.pl będziesz miał zaindeksowaną tą samą stronę pod rożnymi adresami - czysty duplicate content.

    Nie wiem co rozumiesz przez 'dwie domeny skierowane na jeden adres'? Jeżeli to ta sama zawartość widoczna pod różnymi adresami, to raczej powinieneś unikać takiego rozwiązania. Jeżeli jedna domena przekierowuje na inną, to wildcard nie powinien tu mieć wpływu.

    Dodatkowo w przypadku np. jakiegoś włamania możesz mieć strony typu paypal.mojaNazwa.pl.

    Alternatywnie przy włączonym wildcard możesz użyć reguł w .htaccess do przekierowania losowyciagznakow.mojaNazwa.pl na (www).mojaNazwa.pl (w zależności od tego czy zdecydowałeś się na wersję z www czy bez www).

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    03-10-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Home.pl wyłączył na moja prośbę wildcard (oczywiście ja nie mam do tego dostępu), dodatkowo zablokowałem w pliku .htaccess domenę
    o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl i jest spokój. Kiedyś może by mi to nie przeszkadzało, ale teraz 100% duplicate content to samobójstwo SEO, google by mnie pogrzebało w wynikach wyszukiwania.

  8. #7
    Wyjadacz GOGOKOM awatar
    Dołączył
    08-08-2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    715
    Punkty
    32

    Domyślny

    A gdy ktoś kopiuje twoje treści bez twojej zgody to masz prawo wystawić mu rachunek od tak? Pochwal się na jakiej podstawie. Prawo własności a prawo prasowe czasem się ściera.

    Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka
    GOGOKOM http://mazwal.pl http://kadp.edu.pl - konferencja, Komornik Bydgoszcz http://komornikbydgoszcz.eu
    http://ciasteczka.org.pl - wszystko o i dookoła nich. http://alfa.bydgoszcz.eu - księgowość Bydgoszcz - mój księgowy a dobry księgowy to skarb
    http://twojremont.bydgoszcz.pl - Bydgoszcz firma remontowa, remontowo wykończeniowa.

Podobne tematy

  1. dziwne, bardzo dziwne
    przez Dakota na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-07-2013, 06:01
  2. instalacja joomla i dziwne przekierowanie
    przez omen1989 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-12-2009, 13:54
  3. Dziwne przekierowanie
    przez piotrofff na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-06-2008, 23:52
  4. Dziwne rozjazdy tabel
    przez yrr_pl na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-03-2006, 21:03
  5. dziwne wpisy w akobook
    przez projo na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-03-2006, 08:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •