Witam serdecznie

Mam taki problem a właściwie zapytanie.
Czy ktoś z Was drodzy forumowicze głowił się kiedyś jak zrobić w !J 3.7.5 aby standardowa funkcjonalność jaką jest tworzenie PDF czy choćby drukowanie artykułu nie znajdowało się w standardowej pozycji jaką wymusza szablon ??

Wiem że brzmi to skomplikowanie ale mam pomysł taki - tworząc nowy artykuł zrobiłem sobie na samym dole tej że treści 2 przyciski

1. DRUKUJ ARTYKUŁ
2. ZAMÓW SZKOLENIE

gdzie z przyciskiem nr.2 nie mam żadnego problemu bo jest to zwykły odsyłacz do formularza kontaktowego tak z przyciskiem nr.1 mam wielki problem - nie mogę rozgryźć jaki link wstawić w ten że buton aby po kliknięciu w niego otwierało się okienko standardowe Joomlowe do drukowania artykułu tego jednego konkretnego.
Co prawda takich butonów będę miał sporo (tyle ile szkoleń) ale myślałem że może jest jakiś jeden standardowy kod który wywołuje możliwość druku i który da się wkleić w mój button

Posiłkując się standardową funkcjonalnością drukowania artykułu (co prawda z !J 2.5) udało mi się wychwycić że kod tego przycisku wygląda mniej więcej tak:

... /index.php/alias-artykułu=component&print=1&layout-default&page=

tylko teraz tak - jeżeli mam 10000 artykułów ze szkoleniami musiał bym zrobić 10000 butonów z aliasem konkretnego artykułu + dopisek o drukowaniu

a czy można to zrobić prościej ?? 1 button = 1 kod dający efekt w postaci wydruku albo otwarcia okienka umożliwiającego wydruk standardowy Joomlowy przez przeglądarkę