Drukowanie artykułu w Joomla
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Drukowanie artykułu w Joomla

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-11-2014
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny Drukowanie artykułu w Joomla

    Witam serdecznie

    Mam taki problem a właściwie zapytanie.
    Czy ktoś z Was drodzy forumowicze głowił się kiedyś jak zrobić w !J 3.7.5 aby standardowa funkcjonalność jaką jest tworzenie PDF czy choćby drukowanie artykułu nie znajdowało się w standardowej pozycji jaką wymusza szablon ??

    Wiem że brzmi to skomplikowanie ale mam pomysł taki - tworząc nowy artykuł zrobiłem sobie na samym dole tej że treści 2 przyciski

    1. DRUKUJ ARTYKUŁ
    2. ZAMÓW SZKOLENIE

    gdzie z przyciskiem nr.2 nie mam żadnego problemu bo jest to zwykły odsyłacz do formularza kontaktowego tak z przyciskiem nr.1 mam wielki problem - nie mogę rozgryźć jaki link wstawić w ten że buton aby po kliknięciu w niego otwierało się okienko standardowe Joomlowe do drukowania artykułu tego jednego konkretnego.
    Co prawda takich butonów będę miał sporo (tyle ile szkoleń) ale myślałem że może jest jakiś jeden standardowy kod który wywołuje możliwość druku i który da się wkleić w mój button

    Posiłkując się standardową funkcjonalnością drukowania artykułu (co prawda z !J 2.5) udało mi się wychwycić że kod tego przycisku wygląda mniej więcej tak:

    ... /index.php/alias-artykułu=component&print=1&layout-default&page=

    tylko teraz tak - jeżeli mam 10000 artykułów ze szkoleniami musiał bym zrobić 10000 butonów z aliasem konkretnego artykułu + dopisek o drukowaniu

    a czy można to zrobić prościej ?? 1 button = 1 kod dający efekt w postaci wydruku albo otwarcia okienka umożliwiającego wydruk standardowy Joomlowy przez przeglądarkę

  2. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-11-2014
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok udało mi się rozwiązać mój problem - co prawda wymaga on jeszcze dostylowania widoku wydruku ale jest

    Wystarczy wstawić sekcję HTML i zawrzeć w niej taki kod:

    <a href="#" class="bd-linkbutton-2 bd-button bd-own-margins bd-content-element" onclick="window.print();"> DRUKUJ OFERTĘ</a>


    Oczywiście w moim przypadku i pojawia nam się ostylowany moim oczywiście stylem button otwierający standardowy, przeglądarkowy widok wydruku artykułu

    Może komuś się to przyda

    Temat do zamknięcia

  3. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Aby zmienić położenie przycisków drukuj i pdf wystarczy skorzystać z nadpisywania szablonem i dokonać pożądanej zmiany.
    Webdeveloper do usług ;)

Podobne tematy

  1. Drukowanie artykułu w jednym etapie
    przez sylwekb na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-02-2012, 11:25
  2. drukowanie - podwójny artykuł
    przez piesleszek na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-06-2010, 00:02
  3. Drukowanie artykułów w zapleczu
    przez niama na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-02-2010, 12:41
  4. Drukowanie artykułów
    przez stanislawl na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-09-2008, 10:11
  5. joomla 1.0.13ie drukowanie artykułów
    przez robertk628 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-02-2008, 13:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •