Problem z zapleczem - przekierowanie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z zapleczem - przekierowanie

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-11-2008
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Joomla! 1.5 Problem z zapleczem - przekierowanie

    Witam.

    Mam serwis postawiony za Jommla 1.5. Od pewnego czasu mam problem z zapleczem, mianowicie przy próbie edycji artykułu i kliknięciu czy to zapisz, zastosuj czy zamknij automatycznie przekierowuje mnie na stronę "http://ww1.77-288.com/?sub1=14cd51ae-9d0b-11e7-be59-039e54034f1f" (czasami też na stronę media expertu). Wiem że Joomla w tej wersji nie jest już wspierana (przeszedłbym na wersje 3 ale niestety właściciel nie zgodzi się na inny szablon a wiem że są problemy z przenoszeniem szablonów). Do tej pory wszystko było OK, sprawdziłem na innej przeglądarce - to samo, na innym usługodawcy internetowym - to samo. Kontaktowałem się z właściciel serwisu - mówi że to nie ich wina tylko coś w Joonli się posypało. Czy ktoś może wie co z tym fantem zrobić. Ja jakichś szczególnych i zaawansowanych rzeczy w Joomli nie robię , tylko co jakiś czas dodaję artykuły ze zdjęciami.
    Dodam tylko że sama witryna działa (jak na razie) bez zarzutu (chociaż nie wiem czemu tekst jej się trochę rozjechał).

    Proszę o poradę co i jak należy zrobić aby tego przekierowania nie było.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Jeżeli J!1.5 bez dodatkowych zabezpieczeń i bez patchy EOL to duże prawdopodobieństwo że jest zainfekowana.

    Dobrze by było sprawdzić jeszcze z innego urządzenia - możesz mieć jakieś adware w komputerze/przeglądarce

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-11-2008
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź.
    Sprawdziłem na innych urządzeniach i jest to samo (z tym że przenosi mnie na różne strony głównie na tą co wyżej napisałem, ale zdarza się również że i na stronę kauflandu - z tym że ja nie chodzę po tych stronach wcale.

    Sprawdziłem komputer i przeglądarkę i żadnych adware'ów nie znalazłem.

    Mógłbyś mi napisać jak zabezpieczyć i odinfekować Joomlę.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez houston4 Zobacz wiadomość
    Mógłbyś mi napisać jak zabezpieczyć i odinfekować Joomlę
    Jasne.

    Na podstawie świetnego opisu "Jak w 5 krokach narysować konia" (polecam!) przygotowałem krótki poradnik.
    (Oczywiście jeżeli serwer jest współdzielony przez więcej niż jedną domenę, musisz sprawdzić/oczyścić/zabezpieczyć wszystkie.)

    1. Usuń wszystkie pliki wkopiowane/utworzone przez "hakera"
    Podpowiedź: jeżeli do wyszukiwania ostatnio zmodyfikowanych plików używasz find, koniecznie zamiast zwyczajowego -mtime użyj -ctime, np:
    find ./ -type f -name "*.php" -ctime -7
    2. Z pozostałych plików usuń modyfikacje wprowadzone przez "hakera".
    Podpowiedź: użyj diff do porównania Twoich wersji plików z wersjami pobranymi z repozytorium - zaoszczędzisz mnóstwo pracy

    3. Zidentyfikuj i usuń lukę, którą "haker" wykorzystał do przeprowadzenia ataku.
    Podpowiedź: o patchach wspomniałem wcześniej, przejrzyj też np. https://vel.joomla.org/

    4. W miarę potrzeby wprowadź dodatkowe zabezpieczenia
    Podpowiedź: dodatkowe hasło na /administrator to z pewnością najskuteczniejsze z najprostszych zabezpieczeń

    5. Po wszystkim jeszcze raz przejrzyj serwer. Pamięta też o naprawie skutków włamania.
    Podpowiedź: ostrzeżenia przy wejściu na stronę? Wyślij raporty z poziomy Google Search Console.
    Zaindeksowały się tysiące stron ze spamem? Jeżeli będą zwracały statyczną stronę z kodem odpowiedzi 410 to przyspieszysz wyindeksowanie i zaoszczędzisz zasoby serwera.



    PS.
    Nie ma tu żadnej złośliwości. Wg mnie po prostu nie ma łatwego i skutecznego sposobu na usunięcie infekcji z serwera. Ale wszystko jest dla ludzi: próbuj, trzymam kciuki każdy kiedyś zaczynał
    Jeżeli sobie nie poradzisz, to na forum jest dział "Zlecę, kupię"

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-11-2008
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jednak to była infekcja

    @adam.lachut dzięki za pomoc w usunięciu infekcji

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-02-2012, 14:39
  2. Problem z zapleczem Joomla.
    przez Joomler na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 06-11-2010, 21:05
  3. Problem z zapleczem i modułami
    przez fugas na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 20-05-2010, 18:43
  4. Problem z zapleczem
    przez mar1 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-03-2010, 15:48
  5. Problem z zapleczem
    przez kaczy8 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-10-2008, 20:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •