Rozbudowany sklep internetowy
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Rozbudowany sklep internetowy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Joomla! 3.6 Rozbudowany sklep internetowy

    Witam.


    Od dość dawna pracuję na CMS typu Joomla! i z reguły tworzę strony typu wizytówka firmy, która - jak wiadomo - potrafi być bardziej lub mniej rozbudowana. Niektórzy twierdzą, że do tego typu rzeczy jest Wordpress, może i mają rację, ale ja przywykłem do Joomli i naukę Wordpressa, odsunąłem na dalszy plan z powodu braku i czasu i konieczności. Teraz stanąłem przed stworzeniem sklepu internetowego, którego nigdy nie miałem okazji tworzyć. Skoro trafiło się takie zlecenie, to stwierdziłem, że chętnie się go podejmę.


    Sklep ma być zrobiony na wzór tego:


    https://www.outletrtvagd.pl/


    Widzę, że jest on stworzony w: https://www.iai-shop.com/, ale w ogóle tego nie znam. Z tego co czytam to są tam jakieś pakiety, aktywacje i jeszcze opłaty miesięczne.


    Jaki sklep na bazie Joomla! zapewni taką funkcjonalność jak ze strony, którą podałem powyżej? Czy może spróbować to stworzyć w jeszcze innym systemie? Prosiłbym o porady, jak się za to zabrać. Zacząłem czytać trochę o Virtuamart, ale nie wiem czy to dobry wybór. Ciekawi mnie też jaki jest koszt stworzenia takiego serwisu. Liczę na Waszą pomoc w tym temacie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy przynajmniej przejrzałeś funkcjonalności oferowane przez ten autorski zapewne system? Ot chociażby ten szczegół, że ma zintegrowanych 7 systemów płatności albo że można na nim prowadzić wiele sklepów (multishop) itp. A skoro przejrzałeś, to zapewne także spróbowałeś się przynajmniej zorientować, jakie istnieją systemy sklepów dla Joomla (oprócz: "Zacząłem czytać trochę o Virtuemart", bo to trochę za mało, jeśli miałbyś zabrać się zaraz za realizację zlecenia, "skoro się trafiło"). Oczywiście, nie święci garnki lepią, ale zanim sie za dzbany ktoś weźmie, to wcześniej lepi garnuszki. Zatem, może choćby dla testów najpierw jakiś mały sklepik postawić na J2Store albo K2Store, żeby się na żywym przykładzie przekonać, że to zupełnie inna bajka niż postawienie witryny wizytówki.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Tak jak napisałem, dopiero zacząłem przeglądać z czym to się je, bo dostałem wczoraj informację apropo tego zlecenia, a dzisiaj już muszę dać odpowiedź, czy się podejmuję i za ile. Przyznam, że się waham, bo czułem że prędzej czy później będę postawiony w takiej sytuacji, że dostanę takie zlecenie, tylko pytanie czy mu podołam. Oczywiście, że z chęcią bym potrenował na sucho, a nie uczyć się na żywym organizmie. Liczyłem, że ktoś poda mi jakiś przykład w jakim systemie stworzyć sklep przypominający ten z mojego pierwszego postu.

    - - - Updated - - -

    Może nieco przetrzymam klienta i spróbuję potestować jakieś wersje demo sklepów przez weekend, widziałem że jest taka opcja.

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez czarnyblack Zobacz wiadomość
    Sklep ma być zrobiony na wzór tego
    Nie jesteś w stanie przekilkać wszystkiego na przykładowej stronie!
    Nawet jeśli dasz radę zajmie to dużo czasu...
    (A co, jak pominiesz coś bardzo pracochłonnego?!)

    Lepiej zapytać klienta o szczegółowe wymagania.

    Zawsze też możesz komuś zlecić...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zapewne masz rację. Co do szczegółowych wymagań, to dzisiaj ma odbyć się rozmowa, po której będę wiedział coś więcej.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Czarnyblack - zrób przez zewnętrzny skrypt mapę witryny - na bazie mapy zrób specyfikacje - wrzuć tutaj specyfikacje a wówczas zapewne pojawi się podpowiedź i pamiętaj że: jeżeli nie ma czegoś z integracji jako gotowe - można to dorobić. A z resztą sporo rozszerzeń jest w zasobach nieudostępnionych z tego co mi wiadomo - więc jak dasz info że potrzebujesz może ktoś się z tobą (niewątpliwie za jakąś tam opłatą) podzieli. Daj sobie sporo czasu - i rób - masz chęć - zrobisz.

Podobne tematy

  1. Złożony sklep internetowy - Multi Sklep
    przez marcin.szary na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-05-2010, 15:25
  2. Rozbudowany sklep (VirtueMart) prośba o porade
    przez expedit na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-09-2009, 21:05
  3. Sklep internetowy z mozliwoscia sprzedazy w ebay allegro
    przez dlugasx na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-11-2008, 22:05
  4. sklep internetowy + użytkownicy sami dodają produkty
    przez piotr_kow na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-01-2008, 23:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •