Niekontrolowane zakładanie kont na stronie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Niekontrolowane zakładanie kont na stronie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-07-2014
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 Niekontrolowane zakładanie kont na stronie

    Witam.

    Mam stronę na której mam możliwość zakładania kont w celu dostępu do materiałów tylko dla użytkowników zarejestrowanych. Niestety pojawił się problem z tym że od kilku dni zakładane są konta przez jakiegoś spamera (lub robota) i nie potrafię tego zablokować.
    Co zrobiłem by rozwiązać problem (na razie bez sukcesu )
    - unieszkodliwiłem formularz do zakładania kont - usunąłem przycisk rejestruj, wyłączyłem kod do przepisania - nic to nie dało
    - zmieniłem hasła do panelu i do poczty (wysyłanie wiadomości o utworzeniu konta) - nic to nie dało
    - są wysyłane wiadomości o utworzeniu konta nie tylko na mój adres mailowy wpisany w profilu ale również na inne konto (wiem o jednym takim przypadku a nie wiem czy jeszcze ktoś inny tego nie otrzymuje) - nie wiem dlaczego w ogóle idzie taka wiadomość na inne konto mailowe prócz mojego - też nie potrafię nad tym zapanować.
    Nie wiem co mogę jeszcze zrobić i nie bardzo się nawet na tym znam, dziennie jest zakładanych kilka, kilkanaście kont - po rusku (jeśli to istotne i ma jakieś znaczenie to google analytics nie pokazuje mi jakiegoś szczególnego ruch na stronie, kraju ru też nie ma na liście). Czy byłby w stanie mi ktoś pomóc i podpowiedzieć co mogę z tym zrobić lub wręcz pomóc mi praktycznie.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Kiedyś zakładałem temat z prośbą o to czy ktoś byłby mi w stanie pomóc zrobić trochę zmian na stronie czy wręcz pomóc mi choćby uniknąć takich problemów - temat wtedy ze względów prywatnych odpuściłem ale pewnie teraz jest dobry moment by do niego powrócić.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    To ja witam :-)

    Wyłączyłeś rejestrację?
    Zablokowałeś ruch z Rosji?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-07-2014
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po przejrzeniu forum natrafiłem jak ją wyłączyć i to zrobiłem - to że wcześniej okroiłem formularz do rejestracji to doczytałem ze nie miało znaczenia. Jednak to chwilowo może zamaskuje problem jednak chciałbym docelowo by możliwość rejestracji była. Czy zablokowałem ruch z Rosji - a jak to zrobić? To że treść jest po ru to też chyba nie musi świadczyć że z rosji ktoś to robi - jak pisałem na GA nie ma ruchu z tamtego rejonu.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Ruch blokujesz albo rozszerzeniem (jest ich wiele) ze wskazaniem regionów albo przez odpowiednie zapisy w pliku htaccess, a co do niekontrolowanej rejestracji zawsze możesz założyć googlowskie kapcie - trochę o "upierdliwe" dla użytkowników ale jakaś metoda, ewentualnie rozszerzony formularz rejestracji ze specyficznymi polami - to również potrafi blogować u'boty :-)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-07-2014
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wyłączenie rejestracji na razie rozwiązało problem i od kilku godzin mam w końcu spokój. Teraz jednak czas by to wszystko jakoś poprawić i uruchomić z powrotem. Wiem że dla wielu w temacie, kolega Gall Anonim powiedział rzecz oczywistą i prawdopodobnie banalną do wykonania ale dla mnie to raczej sprawa trudna - pewnie bez prowadzenia za rączkę to sam grzebać nie będę bo po co więcej popsuć . Chciałbym w tym momencie poprawić formularz logowania bo ten co jest w systemie jak widać zawodzi, miałem go zrobionego trochę inaczej jako dodatkowy artykuł ale jak widzę nie miało to w ogóle sensu. Choć powinienem teraz zadać pytanie w innym dziale to korzystając że kontynuuję ten wątek (proszę nie bić) to może ktoś zechciał by mi pomóc - ewentualną odpowiedź proszę na PW.

Podobne tematy

  1. JEvents - niekontrolowane wyświetlanie godzin wydarzenia
    przez greggor78 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-03-2017, 22:26
  2. jak się zabezpieczyć przed zakładaniem kont przez boty?
    przez zaba285 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 24-04-2012, 17:18
  3. Hurtowe zakładanie kont w Joomla!
    przez pekus na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 05-11-2010, 15:59
  4. Zakładanie konta usera - gdzie się edytuje tekst ?
    przez kacper na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-09-2006, 00:20
  5. Zakładanie konta
    przez aartur na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-09-2006, 10:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •