[szukam] Katalog usług z zaawansowanym filtrowaniem
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: [szukam] Katalog usług z zaawansowanym filtrowaniem

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    07-02-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    141
    Punkty
    10

    Joomla! 3.5 [szukam] Katalog usług z zaawansowanym filtrowaniem

    Witam, szukam płatnego komponentu pełniącego funkcję katalogu usług. Istotnym jest dla mnie aby posiadał możliwość szczegółowego filtrowania przez klienta frontowego. Klient musi mieć możliwość zaznaczenia kilku parametrów i finalnie zobaczyć wynik w postaci usług spełniających dane kryteria.

    Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?
    "Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie."
    -----------------------------------

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Wszystkie szanujące się katalogi mają takie opcje.
    Łatwo je znajdziesz w G i przetestujesz...

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    07-02-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    141
    Punkty
    10

    Domyślny

    zapytam może inaczej, czy ktoś zna bardziej szanujący się katalog od Dj-Catalog2? bo niestety google nie podpowiada mi lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o filtrowanie za pomocą parametrów
    "Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie."
    -----------------------------------

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    A po kiego grzyba ci jakiś komponent.
    Zrób sobie filtrowanie po tagach na zwykłych artykułach w kategoriach i po ptokach :-)
    Jeżeli zaś potrzebujesz tzw. produktów w opcjach (usługa to też produkt) to użyj sklepu w trybie katalogu przy wersjach komercyjnych (lub po dokupieniu rozszerzenia) jest zazwyczaj możliwość budowania filtrów (wyszukiwarek o zadanych parametrach do wyboru przez klienta) według własnego uznania. Osobiście jestem fanem hikashop - w wersji biznes są takie możliwości. Hika nie jest najtańszym rozwiązaniem ale jak dal mnie wartym swojej ceny (od lat :-) ).

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    07-02-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    141
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    A po kiego grzyba ci jakiś komponent.
    Zrób sobie filtrowanie po tagach na zwykłych artykułach w kategoriach i po ptokach :-)
    Jeżeli zaś potrzebujesz tzw. produktów w opcjach (usługa to też produkt) to użyj sklepu w trybie katalogu przy wersjach komercyjnych (lub po dokupieniu rozszerzenia) jest zazwyczaj możliwość budowania filtrów (wyszukiwarek o zadanych parametrach do wyboru przez klienta) według własnego uznania. Osobiście jestem fanem hikashop - w wersji biznes są takie możliwości. Hika nie jest najtańszym rozwiązaniem ale jak dal mnie wartym swojej ceny (od lat :-) ).
    Też miałem w pierwszej chwili taki pomysł, artykuły, kategorie i tagi - ale wymagania są jednak większe. Chcę stworzyć stronę dla osób szukających pomocy w różnych organizacjach społecznych. Osoba która wejście np. na stronę zaznaczy odpowiednie parametry (np. wparcie finansowe, dziecko, niepełnosprawne) i w efekcie otrzyma spis organizacji (a właściwie ofert) pomocy. Każda taka oferta zawierać będzie podstawowe informację o tym w jaki sposób uzyskać pomoc, potrzebne dokumenty i numery telefonów.itd. Obawiam się, że artykuły mogą tego nie uciągnąć.

    Spróbuje z hikashop - chociaż demo mają bardzo ubogie i właściwie ciężko wyciągnąć wnioski jakie ma możliwości.
    "Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie."
    -----------------------------------

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Uważam że akurat artykuły "uciągną" - zerknij na pola dodatkowe, opisz elementy wyszukiwania tagami i filtruj według tagów. Inne rozwiązanie - twoje niezbyt ulubiona firma ale DJ Classifieds. Dajesz pola dodatkowe według parametrów wyszukiwania i zaznaczasz aby były w wyszukiwarce - osobiście polecam albo listy wyboru, albo elementy typu radio lub checkbox - wówczas wyszukiwanie jest poprawniejsze. Pola tekstowe powodują za dużą swobodę i chaos, oczywiście można to odpowiednio oprogramować ale to już tworzy znaczny koszt ze względu na mnogość opcji i czas testowania.
    Przy takim typie katalogu - proponuję odpuść sobie hikashop - to sklep i ma inną charakterystykę produktu/usługi sprzedawanej/udostępnianej DJ jest praktycznie idealny tylko po prostu dodawanie ogłoszeń(elementów) może wykonywać tylko osoba do tego uprawniona - redaktor powiedzmy, a pole ceny można wyłączyć.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    07-02-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    141
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam więc dwa typy.. http://comdev.eu/jomoffers i wspomniany przez Ciebie DJ-Classifieds i raczej padnie na ten drugi komponent. Raz, że to nasi twórcy a dwa, że wszystko jest tam naprawdę przejrzyście opisane. Dzięki wielkie Gall Anonim za pomoc
    "Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie."
    -----------------------------------

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wskazówka co do ceny:
    Jeżeli możesz się wstrzymać tydzień - poczekaj = często na halloween są promocje - może i tym razem będą :-)

Podobne tematy

  1. SobiPRO problem z filtrowaniem.
    przez Skeetch na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-02-2013, 18:50
  2. Menu "Usługi" z listą usług
    przez bartm na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-11-2011, 16:36
  3. Adsmanager. Problem z szukaniem zaawansowanym na podstawie pola "checkbox"
    przez markuss7 na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-01-2011, 12:15
  4. Checkboxy w szukaniu zaawansowanym
    przez peyto na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-05-2008, 22:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •