Baza absolwentów
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Baza absolwentów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Baza absolwentów

    Witam!
    Poproszono mnie o umieszczenie na stronie szkoły bazy absolwentów przed 60 leciem. Można by je teoretycznie wklepać, ale jakoś nie jestem przekonany do ręcznego tworzenia list roczników, klas itp. Czy może ktoś z bardziej doświadczonych poleci jakieś proste narzędzie do joomla pozwalające na zbudowanie hierarchicznych list i dodanie 2 zdjęć do nazwiska (widocznych np. po najechaniu kursorem na nazwisko)? Może jakiś e-sklep? Tylko obawiam się, czy e-sklep nie będzie za ciężki... Ma ktoś może jakieś doświadczenie i pomysł. Dodam, że nie jestem informatykiem więc nie wchodzi w rachubę napisanie sobie czegoś... Pozdrowionka

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Roczniki i klasy to kategorie, artykuły to absolwenci gdzie pojedynczy artykuł to pojedynczy absolwent lub też roczniki to kategorie, a artykuły to listy klas.

    Tak z innej beczki, szkoła ma zgodę na takie wykorzystanie danych osobowych oraz wizerunków?
    Inicjatywa fajna ale nie jest to spotykane i należałoby się zastanowić dlaczego.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli chodzi o listy absolwentów, to nie jest ujawnienie danych. Nie można po nich ponoć zidentyfikować osoby. (To odpowiedź dyrekcji...). A co do zdjęć. Przesyłają je sami absolwenci, zapewne razem ze zgodą na publikacje... Dzięki za podpowiedź. To jest jakiś pomysł i rozwiązanie. Będzie jeszcze kwestia dodawania zdjęć.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Imię i nazwisko + konkretna ukończona szkoła + rok ukończenia + zdjęcie. Hmmm, jeśli to nie jest ujawnianie danych osobowych, to ja już nie wiem, co jest, skoro daną osobowa jest np. adres e-mail, w którym jest imię i nazwisko. A - i nie byłbym pewny, że te zdjęcia to przesyłane są z jawną a nie domniemaną zgodą na publikację.
    Ale rozumiem, że to nie Twój problem, tylko wydawcy strony. Niemniej, w umowie o wykonanie strony poczyń odpowiednie zastrzeżenia (Zlecający oświadcza, że ma zgodę... lub coś podobnego).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Imię i nazwisko + konkretna ukończona szkoła + rok ukończenia + zdjęcie. Hmmm, jeśli to nie jest ujawnianie danych osobowych, to ja już nie wiem, co jest, skoro daną osobowa jest np. adres e-mail, w którym jest imię i nazwisko. A - i nie byłbym pewny, że te zdjęcia to przesyłane są z jawną a nie domniemaną zgodą na publikację.
    Ale rozumiem, że to nie Twój problem, tylko wydawcy strony. Niemniej, w umowie o wykonanie strony poczyń odpowiednie zastrzeżenia (Zlecający oświadcza, że ma zgodę... lub coś podobnego).
    Masz rację. Nie mój problem. Ja jestem od umieszczania treści. Odpowiedzialność w całości spoczywa wyżej.... Ja też mam wątpliwości. Ale tyle o danych osobowych. A co polecacie do dodawania foto żeby nie robić tego na piechotę?

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Fotki możesz sobie wrzucić masowo ftp'em na serwer.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tyle to ja wiem. Chodzi o to, że mogę mieć kilka tysiecy nazwisk. Dodawanie zdjęć na piechotę (indywidualny link do każdego) to trochę lipa. Dlatego pytam czy można to jakoś zautomatyzować.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A jak chciałbyś to zautomatyzować?

    Skąd kod ma wiedzieć, które zdjęcie przypisać od określonych danych?
    Webdeveloper do usług ;)

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-11-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Fajnie by było gdyby np. Imię i Nazwisko były w bazię + rocznik + klasa. Wtedy w czasie tworzenia mogłyby być dodane też zdjęcia. Jeśli są to właściwe a jak nie to jakieś domyślne typu szara postać albo coś podobnego. Wtedy łatwo byłoby z tymi zdjęciami. Wysyłam na serwerek po ftp z konkretną nazwą np. 1966_E_05.jpg i wiadomo że ma być dodane do osoby z rocznika 1966 klasy E i do osoby 5 z listy. Zastanawiałem się czy nie użyć jakiegoś mini sklepu, katalogu czy czegoś takiego.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dla chcącego nic trudnego. Eksport struktury tabeli artykułów do arkusza kalkulacyjnego, wypełnienie tabeli danymi, wyeksportowanie do pliku tekstowego po uprzednim zagwarantowaniu struktury .sql.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Baza absolwentów
    przez mynek na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-01-2009, 13:26
  2. Baza ,czy nie baza, może skrypt?
    przez mkarach na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 05-04-2008, 21:59
  3. 3 serwisy wspólna baza użytkowników
    przez hazael na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-02-2006, 16:27
  4. Polskie kodowanie - inna baza brak znaków pl
    przez pirex na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-11-2005, 20:08
  5. Jomla-SMF Forum 1.2 - baza danych i aktualizacja
    przez pirex na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-11-2005, 21:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •