Poszukuję rozwiązania - rejestracja produktu kupionego w sklepie stacjonarnym. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 21

Temat: Poszukuję rozwiązania - rejestracja produktu kupionego w sklepie stacjonarnym.

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-11-2017
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Podałem rozwiązanie ale nie chcesz go widzieć. Nie wiem czemu przeszkadza Ci integracja z systemem sprzedaży.

    Nie musisz mi nic mówić o zarządzaniu gospodarką magazynową, zajmowałem się takimi projektami i podaję Ci najlepsze rozwiązanie, którego nie chcesz.
    Jeśli nie wiesz co moje pytania i uwagi mają wspólnego z tematem, to oznacza, że nie znasz dobrze tematu, którego się podejmujesz.
    Kilkaset firm z terenu całego kraju będzie wydawać kasę na dostosowanie systemu sprzedaży do dystrybutora bo ten gość na forum napisał, że według jego to najlepszy sposób. Super pomysł lecz szkoda, że nie ma nic wspólnego z tematem. Dla Ciebie powtórzę:
    1. Klient kupuje towar
    2. Klient rejestruje się na stronie internetowej
    3. Klient wpisuje numer seryjny tego co kupił.
    Celem rozjaśnienia: Nikomu nie chodzi o to co kupił klient, bo to jest wiadome.

    Edit: Skuteczne rozwiązanie już podałem: rejestracja w Joomla + ChronoForms (zapisujący wysłany formularz w bazie).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Te firmy nie muszą nic wydawać, bo już to mają, a wystarczy stworzyć zapytania, które obsługują więcej jak jedną bazę danych, tudzież obsługują jedną hurtownie danych.

    Wariant jaki chcesz wprowadzić jest zawodny bo wymaga większego udziału człowieka, a jak wiadomo w każdym systemie najbardziej zawodny jest czynnik białkowy (czytaj, człowiek). Dlatego wszystkie najlepsze systemy wyeliminowały udział człowieka do minimum.
    Przerabiałem to już.

    Nie wiem dlaczego nie chcesz się podjąć takiego rozwiązania udając, że jest z tym więcej roboty.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-11-2017
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Nie wiem dlaczego nie chcesz się podjąć takiego rozwiązania udając, że jest z tym więcej roboty.
    Wytłumaczę po raz trzeci. Ale ostatni - ok?

    Zapytanie dotyczy takiego rozwiązania:
    1. Klient kupuje towar
    2. Klient rejestruje się na stronie internetowej
    3. Klient wpisuje numer seryjny tego co kupił.
    Dwa pierwsze punkt są dostępne w podstawowej Joomli. Rozchodzi się o 3 punkt.

    Poważnie... nie wiem jak inaczej mam Ci to wyjaśnić, dlatego prosiłem Cię, abyś nie udzielał się ze swoimi "złotymi" radami nie będącymi odpowiedzią na moje zapytanie, bo jak w przyszłości ktoś trafi do tego wątku to będzie miał zbyt dużo spamu do przefiltrowania. Zdecydowanie wolę konstruktywną wymianę zdań w temacie ściśle związanym z zapytaniem, niż rozbieganie się o rzeczy nieistotne, lub jak w przypadku firmy - działające od ponad 20 lat.

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Te firmy nie muszą nic wydawać, bo już to mają, a wystarczy stworzyć zapytania, które obsługują więcej jak jedną bazę danych, tudzież obsługują jedną hurtownie danych.
    Co mają? Dostęp do danych klienta?

  5. #14
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Jak rozumiem, Twój problem jest prostszy niż się wydaję, musisz rozszerzyć pola profilu użytkownika o numer seryjny. Do tego wystarczy zastosowanie jednego tych rozwiązań link
    W joomla masz opcję, która pozwala przekierować na określony ekran po zalogowaniu, więc jeśli użytkownik zaloguje si, to jest przekierowywany do strony w której wymagane jest uzupełnienie pola o numer seryjny. Potem możesz sobie to pole przetwarzać do woli.

  6. #15
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez RecenzorGL Zobacz wiadomość
    ...Co mają? Dostęp do danych klienta?
    Oczywiście że tak, tylko tam klient nie jest z imienia i nazwiska, a jest jakimś ID.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-11-2017
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    W joomla masz opcję, która pozwala przekierować na określony ekran po zalogowaniu, więc jeśli użytkownik zaloguje si, to jest przekierowywany do strony w której wymagane jest uzupełnienie pola o numer seryjny. Potem możesz sobie to pole przetwarzać do woli.

    A czy klient tym sposobem zarejestruje kilka różnych zakupów?
    Właśnie nie wiem jak zrobić na standardowej Joomli kilka różnych zakupów.

  8. #17
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Pierwsza propozycja była szybka i na już, przy większej ilości, można już pokusić się o napisanie prostego komponentu z jednym widokiem np "moje zakupy", gdzie dodawane są rekordy kolejnych zakupów, tutaj masz nawet bardziej zaawansowany komponent . Nie wiem ile tego planujesz, ale w profilu możesz też dodać np. 5-10 pól na numer, czyli zakup nr 1 , nr 2 itd. Wersja z profilem jest o tyle gorsza, że jeśli usuniesz użytkownika to tracisz historię.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-11-2017
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    można już pokusić się o napisanie prostego komponentu z jednym widokiem np "moje zakupy", gdzie dodawane są rekordy kolejnych zakupów
    To będzie najlepsze rozwiązanie dla mnie.
    =
    Dla zainteresowanych tym tematem wymyśliłem również dodatkowe rozwiązanie problemu. Bardziej pracochłonne i z większą ilością opcji.
    Instalacja komponentu sklepu internetowego. Na przykładzie JoomShopping (inny zapewne też podpasuje) zrobiłbym to w następujący sposób:
    1. wyłączenie opcji WYSYŁKI i PŁATNOŚCI
    2. ukrycie cen (nie ma takiej opcji, jeśli chcemy zachować przycisk "do koszyka - tak więc ukrywanie kodu pozostaje)
    3. zmiana nazwy przycisku DO KOSZYKA na ZAREJESTRUJ PRODUKT
    4. dodanie pola tekstowego uzupełnianego przez klienta
    5. zmiana wielu nazw (np.: zamówienie nr należy zmienić na rejestracja nr... i wiele wiele innych)
    Punktów z czynnościami jest o wiele więcej, ale nie będę opisywał ich tu szczegółowo. Plusy takiego rozwiązania to:
    1. rozwiązanie dostępne niemalże "od ręki", gdyż podejrzewam, że w ciągu 1 dniówki można wykonać konieczne zmiany
    2. lista zarejestrowanych produktów po stronie panelu klienta (czyli lepiej niż w mojej propozycji z ChronoForms)
    3. możliwość przerobienie automatycznej faktury PDF na certyfikat rejestracji produktu (zmiana nazewnictwa pól, usunięcie niechcianych pól z cenami, ewentualnie dodanie dodatkowych)
    Największym minusem byłyby zapewne aktualizacje, tym mniej pożądane im więcej pozmieniamy w kodzie.

  10. #19

  11. #20
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @RecenzorGL - równie dobrze możesz kupić RS Form Pro - zrobić formularz (dostępny do wypełnienia tylko dla zarejestrowanych) i mail z pdf do tego formularz (jest w standardzie)- widok tabelaryczny od wewnątrz i po sprawie. Wszystko dostępne w standardzie komponentu.
    I po sprawie :-)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Poszukuję rozwiązania/komponentu -plebiscyt na najlepsze zdjęcie
    przez robak142 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 24-09-2012, 18:39
  2. Poszukuję rozwiązania
    przez mariuszad na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-01-2012, 17:35
  3. poszukuję rozwiązania pod joomla tożsamego z WP-o-Matic dla WordPress
    przez rafals1981 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 12:23
  4. Atrybuty produktu - zagadka bez rozwiązania?
    przez jedzon na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-03-2010, 10:37
  5. Sh404sef - Poszukuję rozwiązania :-)
    przez Loss_AdKos na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-06-2009, 22:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •