Wystąpił błąd. 0 Function name must be a string
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wystąpił błąd. 0 Function name must be a string

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-03-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Joomla! 3.x Wystąpił błąd. 0 Function name must be a string

    Witam, edytuję stronkę na joomla 3.8.2 zawsze dbam o aktualizacje. Serwer webd. OD jakiegoś czasu zauważyłam, że nie mogę zapisać zmian w konfiguracji globalnej. Czytałam na forum Wasze sugestie (zmieniałam prawa dostępu przez ftp, szablon (ut university na inny) nic to nie daje. Zauważyłam błąd dopiero jak musiałam zmienić nazwę strony. Nazwę zmieniłam ręcznie w pliku configuration, ale to nie załatwia sprawy, Nie mogę np. osadzić filmiku w kodzie artykułu, tez się nie zapisuje. Jak przechodzę na konfigurację globalną strona nazywa się: Błąd: Function name must be a string. nie mam pojęcia co z tym zrobić, nawet zaczynam mysleć o przejściu na inny CMS, kiedyś obraziłam się na joomla (strona na joomla 2.5 została shakowana ale nie dbałam o aktualizacje) teraz znowu problem. Jeżeli sie nie doczytałam to prosze chociać o link do tematu. Mam tam dużo artykułów szkoda mi pracy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Od jakiegoś czasu, czyli od kiedy? Co takiego zostało zrobione - aktualizacja, z miana w kodzie, zainstalowanie czegoś itd.?

    Samo nigdy nic się nie dzieje.

    Porównaj strukturę pliku configuration.php z nowej instalacji z Twoim plikiem configuration.php.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-03-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie problem mam w tym, że zawsze tworzyłam artykuły z galerią, film osadzałam z FB i wszystko- jakoś hulało. Dopiero potrzeba zmiany nazwy uświadomiła mi że nie ma tam opcji zapisywania. Nie jestem profesjonalistką- w ramach przysługi edytuje stronę szkoły zupełnie za darmo. Domniemywam, że któraś z aktualizacji załatwiła problem. Średnio raz w miesiącu aktualizuje joomla. Problem ze zapisem nazwy strony (gimnazjum zmieniało się na SP) zauważyłam pod koniec sierpnia. Zwracałam się już do firmy hostingowej o przeskanowanie instalacji i sprawdzenie ustawień ale twierdzą że to musi być niezgodność aktualizacji z modułami, Ale jak to sprawdzić? nawet zmieniałam plik configuration- żeby oddawał błędy- na maximum, ale nic to nie dało. Zastanawiam się nad zmianą edytora, ale to chyba też nic nie da, poza tym nie moge go zmienić chyba że recznie w configuration. Pliki configuration niczym się nie różnią (mam stronkę w wersji joomla niższej- 3.5 na tym samym serwerze- niczym się nie różnią tylko nazwa itd... Mam kopię z lipca - kopia całego dysku na serwerze robiona przez CPAnel - mogę ten plik configuration podmienić bez utraty danych?

  5. #4

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-03-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam duże różnice w plikach z 2 różnych instalacji: jedna zaczyna się <?phpclass JConfig {
    public $offline = '0';
    public $offline_message = 'Witryna została wyłączona ze względu na prace konserwacyjne.<br />Proszę zajrzyj tu ponownie za jakiś czas.'; public $display_offline_message = '1'; /..........
    druga zaczyna się od
    public $mailfrom = '******l';
    public $fromname = '****';
    public $sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
    public $smtpauth = '0';
    public $smtpuser = '';
    public $smtppass = '';
    public $smtphost = 'localhost';




    itd jest jakaś szansa żeby ten plik podmienić ?

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Zrób kopię obecnego pliku configuration.php. Weź plik configuration.php z nowej instalacji, uzupełnij go danymi i zamień z aktualnym plikiem configuration.php.

    Do edycji plików polecam użyć np. notepad++.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-03-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ciesze się że przy niedzieli ktoś pomaga, chyba ten pomysł jest jedyną deską ratunku. Mam kopię z plikiem config.php mojej instalacji sprzed roku, faktycznie w niektórych miejscach się różni, czy ma sens podmienić ten plik sprzed roku czy mam ściagnąć nową instalację i tam powpisywać dane (będzie ciężko chyba tego nie zrobię).
    Jeżeli chodzi o wersję php to w ustawieniach cpanel mam: Wersja serwera: 5.6.36-82.1-log - Percona Server (GPL) , wersja php: 5.6.31

    Wersja oprogramowania MySQL 5.5.36-cll. Nie rozumiem jaki plik mam podmienić, ten obecny jest uszkodzony to z nowej instalacji co tzn. czy mam ściągnąć pustą joomlę?

    Wersja oprogramowania MySQL

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Najpierw zrób kobię obecnej wersji, a potem spróbuj podmienić ją kopią z przed roku.
    Webdeveloper do usług ;)

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-03-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety nie potrafię tego podmienić, zlecę jutro profesjonaliście- jedno mnie jeszcze nurtuje: mam dwie instalacje na jednym serwerze webd, pod róznymi subdomenami. Zaktualizowałam te poprawną instalację do tej samej wersji co uszkodzona i jest ok. Na zapleczu "uszkodzonej" jest w konfiguracji więcej opcji: np: serwer Serwer Memcache, Port serwera Memcache, serwer REDIS, na drugiej instalacji jest zwykła konfiguracja i działa zapis ustawień konfiguracyjnych. Może ktos się z tym spotkał.

Podobne tematy

  1. virtuemart co to jest "String, is input" i "String, admin list"
    przez mocasz na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-01-2016, 11:24
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-06-2012, 15:54
  3. Problem z function.strtotime,function.date,function.mktime,
    przez tominik na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-10-2010, 17:17
  4. 500 - Wystąpił błąd
    przez Vesmir na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-03-2009, 16:39
  5. 500- wystąpił błąd podczas dodawania artykułu
    przez nikos na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 07-08-2008, 13:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •