Parametry zaplecza
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Parametry zaplecza

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-02-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Joomla! 3.x Parametry zaplecza

    Witam

    Stworzyłem szablon dla Joomli 3.x z wbudowanym sliderem. Slider zasysa zdjęcia z określonego folderu. Zależy mi żeby w parametrach samego szablonu zarządzać zdjęciami w folderze ( dodaj, usuń, przeglądaj ). Wiem że można użyć banalnej metody przez media Joomli, ale szablon jest dla bardzo niedoświadczonych użytkowników i rozpowszechniany za darmo, chce im ułatwić administracje maksymalnie. Jakiś pomysł jak to ogarnąć ?? tym media odpada bo pozwala tylko dodać i obejrzeć, nie można usunąć fotek.

    Z góry dzięki za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak to się nie da? A to, to co?
    Zaplecze.jpg

    Pamiętaj, że nadajesz uprawnienia grupom użytkowników do tego co mogą, a czego nie ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-02-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wytłumacze od podstaw. hipotetycznie: masz szablon, jesteś kompletnym laikiem, instalujesz i chcesz za pomocą parametrów szablonu ( nie komponentu joomli media ) wgrać pliki do folderu ( ja juz robie zeby szablon wiedział jaki to folder ). Wgrywasz i wszytko pięknie działa, ale walnąłeś się i chcesz coś podmienić. Tu już jest problem bo przez type="media" parametru szablonu nie zrobisz tego, mozesz sobie wgrac kolejny, obejrzeć co jest ale nie wykasujesz zbędnych, nie ma takiej opcji. Tak masz racje co do parametrów uprawnień, komponentu media itd ale pamiętaj że mówimy o całkowitym początkującym, ja się czasem w tym gubie a co dopiero taka osoba. Reasumując chodzi żeby od strony parametrów samego szablonu można było wgrać plik img a potem ewentualnie go usunąć. Tyle i aż tyle

    - - - Updated - - -

    sam wiesz jakie domyślne parametry ma "goła" joomla i z takimi parametrami ktoś ją zainstaluje, nie innymi

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Skorzystaj z nadpisywania szablon i dla widoku image skopiuj zawartość widoku media.

    Lub stwórz własny typ, który wywoła Ci modalbox'a z własnym menedżerem plików ;)


    Powyższy zrzut ekranu jest z "gołej" wersji Joomla.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-02-2008
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki, pokombinuje

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    A nie proście jest nauczyć użytkownika? Bosz, niedługo będziemy robić strony tak by wszystko robiło się samo... albo z jednym dużym przyciskiem [Zrób się].
    Dużo zależy od ciebie. Kiedy oddaję stronę i wiem, ze osoba jest początkująca - nagrywam film w którym opowiadam i pokazuję jak rzeczy robić.
    Potem taka osoba tylko musi wykrzesać z siebie odrobinę energii by to obejrzeć... zatrzymać, spróbować, lub wrócić do filmu jak zapomni.
    Zawsze pytam takich początkujących czy pamiętają swojego pierwszego smartphone... nauczyli się go obsługiwać? Śmigają teraz? Niech się uczą.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Parametry w menu J1.0.112
    przez robdk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-02-2007, 07:38
  2. Parametry publikacji. Tylko globalne ??
    przez Phalanx na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 01-12-2006, 18:40
  3. Brakujace parametry w modulach
    przez chinek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-11-2006, 09:39
  4. Parametry menu
    przez nahagel na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-07-2006, 10:44
  5. Home.pl - instalacja Joomla - parametry serwera
    przez Randal na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 17-05-2006, 22:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •