Jaka rozdzielczość serwisu? Pytanie natury ogólnej.

Pokaż wyniki sondy: W jakiej rozdzielczości serwisy internetowe wolisz oglądać?

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 800 pix

    3 8.11%
  • 1024 pix

    29 78.38%
  • Inna rozdzielczość

    4 10.81%
  • Wszystko mi jedno...

    1 2.70%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Jaka rozdzielczość serwisu? Pytanie natury ogólnej.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-03-2007
    Skąd
    Warszawa / Cardiff
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Jaka rozdzielczość serwisu? Pytanie natury ogólnej.

    Witam serdecznie,

    www.prawopracy.org

    mam pytanie. Zastanawiam się nad zmianą rozdzielczości serwisu z 800 do 1024. Z moich statystyk wynika, ze jedynie ok. 15% odwiedzających korzysta z rozdzielczości poniżej 1024, czyli procentowo z jednej strony niewiele, ale z drugiej wciąż sporo. Serwis jednak ładniej się prezentuje przy większej rozdzielczości. Jest więcej przestrzeni.

    Tutaj moje pytanie, jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii? Lepsze są serwisy działające w rozdzielczości 800, czy 1024? Czy jest to bardzo uciążliwe, jak masz monitor pracujący w rozdzielczości 800 i strona nie mieści się na ekranie bez przewijania w bok? Proszę o wasze opinie i odczucia.

    Dla przykładu wp.pl ma 800, a gazeta.pl ma 1024.

    Mam nadzieję, że wywołana przeze mnie dyskusja pomoże mi podjąć decyzję. Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    dla twojego serwisu to z pewnością 1024.

    a tak na marginesie to od kiedy Lichtensztejn [nawet słownik zgłupiał], Szwajcaria i Norwegia to do Łunii należą ? nie zdziwi mnie już chyba nic, co wychodzi z resortów sterowanych przez braci bliźniaków ...
    Ostanio edytowane przez kurtz : 28-03-2007 01:39

  4. #3
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Pogrzeb na http://www.ranking.pl/ - tam zapoznasz się z aktualnymi trendami panującymi w sieci, polecam ich newsletter - raz w tygodniu i sporo fachowych informacji w przystępnej formie.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    17-03-2007
    Skąd
    Warszawa / Cardiff
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    dla twojego serwisu to z pewnością 1024.

    a tak na marginesie to od kiedy Lichtensztejn [nawet słownik zgłupiał], Szwajcaria i Norwegia to do Łunii należą ? nie zdziwi mnie już chyba nic, co wychodzi z resortów sterowanych przez braci bliźniaków ...
    " Obecnie obywatele wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, innych państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, jak również członkowie ich rodzin, mogą wykonywać pracę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez zezwolenia na pracę..."

    O to odpowiedź. ;)

    Pozdrawiam i dziękuję za poradę, co do rozdzielczości.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-03-2007
    Skąd
    Warszawa / Cardiff
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Pogrzeb na http://www.ranking.pl/ - tam zapoznasz się z aktualnymi trendami panującymi w sieci, polecam ich newsletter - raz w tygodniu i sporo fachowych informacji w przystępnej formie.
    Dziękuję za linka. Z rankingu wynika, iż wśród polskich użytkowników jeszcze mniej osób korzysta z rozdzielczości 800 niż wynika to ze statystyk mojego serwisu - gdyż tylko 9.8%. Wykres pokazuje tendencję mocno spadkową, czyli chyba jednak warto odchodzić od tego.

    Pozdrawiam.

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    no widzisz, wszystko przez te reklamy google

  8. #7
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Co do rozdzielczości - związek z nią ma także dostępność i produkcja monitorów... dziwne? Uważam, że zupełnie prawdziwe. Nie produkuje się już w zasadzie monitorów 17", powszechnymi się stały 19" i większe, a co za tym idzie przeglądanie stron na takich monitorach w rozdzielczości 800x600 jest ciut... szalone.
    Najprościej mówiąc standardy wyznaczają obecne trendy panujące na rynku i zasobność portfeli użytkowników, których stać na wydawanie konkretnej kwoty na coraz to nowsze technologie.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    17-03-2007
    Skąd
    Warszawa / Cardiff
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    W zupełności się zgadzam. Widać to doskonale po wykresie na ranking.pl. Spada systematycznie ilość użytkowników korzystających z rozdzielczości 800, a wprost proporcjonalnie rośnie ilość osób korzystających z rozdzielczości 1024 i większej.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Wszystko zależy do kogo kierowana jest strona ...
    Monitory 17" znikają, to prawda ale ... na komputerach prywatnych.
    W firmach jeszcze maja się dobrze, jest nawet całkiem sporo 15".
    Dość dużo osób (a ostatnio coraz więcej) pracuje na laptopach. Ludziska kupują laptopy do firm (można pracować w biurze, w domu i w podróży za jedne pieniądze) a ostatnio coraz częściej do domu. Taki laptop to 14" a dla bogatych 17"

    Temat poruszony przez karola.cz jest bardzo ciekawy i stanowi niezłą zagwozdkę przy robieniu serwisu.
    Ja osobiście (mogę być oczywiście w błędzie) wychodzę z założenia, że najbezpieczniej :

    01. Rozdziałka 800x600 czyli szerokość 760pix lub max. 800pix.
    Nic tak nie wkurza jak panele przewijania w poziomie :mad:

    02. Omijać dalekim łukiem Flash'a.
    To co dobija ludzi nie znających się zbyt dobrze na kompach to komunikat : "Twoja przegladarka nie obsługuje .... . Zainstaluj wtyczkę ... " .

    03. Sprawdzać, sprawdzać i sprawdzać stronę pod IE 6 ... bo to jeszcze nadal standard.

    Mimo, iż zdaję sobie sprawę jak wygląda serwis przygotowany na 800x600 na monitorze LCD panorama 22" , wiem że Flash daje dużo możliwości a Firefox jest lepszy od IE ... to jeszcze jakiś czas pozostanę przy swoich TRZECH ZASADACH.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2007
    Wpisy
    53
    Punkty
    -6

    Domyślny

    ja jestem za 1024 kiedys bylo pytanie na innym forum dlacze wiekszosc stron pisana jest pod IE czyli skrypty itp odp jest prosta bo wciaz najwiecej ludzi jej uzywa mozilla do tej pory w ma problem ze swoimi przegladarkami odnosnie skryptów pisanych pod IE a o Netkejpie to niewspomne za to Opera poradzila sobie z tym problemem na 4+ taksamo jest z rozdzielczoscia nawet jesli to jest 60% czy 70 % a nie 90 % to i tak warto dogodzic wiekszosci

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •