Działanie Short code w komponentach Joomla
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Działanie Short code w komponentach Joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-10-2013
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny Działanie Short code w komponentach Joomla

    Witam czytającego ten post,

    Mam pytanie odnośnie używania tagów {source}Treść{/source} lub zamiast nawiasów klamry [] w komponentach. Załóżmy wstawiamy taki kod w pole edytora i system powinien go przetworzyć. W artykułach i modułach działa to bez zarzutu. Zastanawiam się tylko dlaczego nie działa to w edytorze tekstu dla komponentu. Próbuję osadzić tag sklepu j2store w dowolnym miejscu na stronie - niestety tag ten jest tylko interpretowany w Artykule, K2 oraz w modułach po włączeniu opcji obsługa dodatków.
    Zainstalowałem zewnętrzny plugin do obsługi dodatkowej treści w edytorze HTML i ten plugin to przetwarza ale tylko treści dla swoich znaczników.

    Teraz mam pytanie - nie chcę rozwiązania na tacy ale chociaż naprowadzenia jak ten problem załatwić. Tak by można było ten kody przetworzyć. Z góry bym był bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki.

    Joomla 3.8

    Pozdrawiam,
    Krzysztof

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Prosta odpowiedź jest prosta: dodatek obsługiwany jest przez komponent artykuły i komponent K2. Nie wiem, czego dokładnie używasz, możliwe, że obsługiwany jest także przez moduły. Jeśli tak, możesz spróbować osadzić moduł w komponencie (co też wymaga specjalnego dodatku), a w nim kod. Ale to karkołomne i chyba niepotrzebne. Cos, co ma być proste, za bardzo chcesz skomplikować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-10-2013
    Wpisy
    19
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witaj. Dziękuję za zainteresowaniem tematem. Powiem tak - nie wszystkie komponenty podczas pisania mają coś takiego jak wyzwalacze treści - Tak samo jak jest modułami ex. Custom Module in Joomla. To też jest co prawda element komponentu ale on zawiera tab który daje możliwość obsługi dodatków. Standardowo jest na nie po ustawieniu na tak - jest to możliwe.
    Tak samo z komponentami - taki wyzwalacz trzeba by było najpierw zaimplementować - poczytałem trochę dokumentacji na ten temat ale wiekszoś komponentów Joomla nie wspiera niektórych krótkich kodów - chyba że nastąpi nadpisanie core Joomla lub dodatkowy plugin systemowy.

    Tu w tym przypadku odniosłem się do dwóch źródeł :
    https://docs.joomla.org/Triggering_c...your_extension oraz https://docs.joomla.org/Supporting_p...your_component

    Na chwilę obecną muszę jeszcze poczytać na ten temat aby takie funkcje były możliwe.

    Dziękuję za zzainteresowanie.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ale częściowo już sobie odpowiedziałeś. Shortcode w polach treści jest przetwarzany przez wtyczki treści. Z reguły twórca komponentu który pozwala stosować na używanie short codes w treści udostępnia taką wtyczkę. Najlepszym przykładem będzie RS!Forms gdzie można umieścić w artykule formularz za pomocą kodu {jform 1}. Tag ten jest przetwarzany przy wyświetlaniu strony i wstawiana jest treść - formularz.

    Wtyczki te działają tylko dla określonych sytuacji a nie dla każdego pola edytora WYSIWYG. Zatem upewnij się czy j2store pozwala przetwarzać tagi w treści przez content plugins.

    Pamiętam, że np. w VirtueMart jest opcja którą należy włączyć by taki były przetwarzane w opisach produktów.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Problem z zapisaniem zmian w artykułach, komponentach i ustawieniach joomla 3.6.5
    przez lukasu22@wp.pl na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-01-2017, 15:17
  2. znaczniki [code][/code] w artykułach możliwe ?
    przez Pi0tR na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-12-2012, 14:32
  3. Przesyłanie danych w komponentach Joomla 1.5
    przez adbacz na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-04-2011, 13:01
  4. Komenda [code]
    przez suchy1 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-11-2007, 00:30
  5. Problem z AkoComment i Security Code
    przez Snake11 na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-04-2007, 19:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •