Szukam prostego moduł rezerwacji apartamentów z kalendarzem
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Szukam prostego moduł rezerwacji apartamentów z kalendarzem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2016
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Szukam prostego moduł rezerwacji apartamentów z kalendarzem

    Witam,

    Czy orientuje się ktoś, czy są jakieś moduły z prostym systemem rezerwacji apartamentów? Chodzi mi dokładnie o to, żeby był kalendarz i jakiś prosty formularz rezerwacji.

    Takie coś by było idealne jak ten komponent https://extensions.joomla.org/extens...king-calendar/ ale gdyby był jeszcze formularz rezerwacji z automatycznym zaznaczaniem zarezerwowanego terminu.

    Wiem, że są komponenty rezerwacji, ale większość jest bardzo rozbudowana gdzie 3/4 funkcjonalności nie jest mi w ogóle potrzebne.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dość częsty sposób formułowania oczekiwań: Chciałbym coś takiego prostego, żeby robiło takie skomplikowane. Nie wymienia sie przy tym w ogóle funkcjonalności (bo się ich dokładnie nie przemyślało), a istniejące rozwiązania ocenia się według schematu: 2/3 lub 5/6 to dla mnie "niepotrzebne" opcje.

    Masz konkretną specyfikację, to ją wypisz, a nuż coś takiego ktoś ma (bo robił na jakieś zlecenie) albo zna takie rozwiązanie. Albo złóż zlecenie. Zanim to jednakl zrobisz - rozważ: za realziację takiego zlecenia zapłacisz 1000-2000-5000 (trudno zgadnąć), a komponent, który sensownie skonfigurujesz i nie będziesz więcej do konfiguracji zaglądać, kosztuyje 100-150.
    Jeśli oczekujesz cudu to to jest właśnie cud!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2016
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak więc, konkretna specyfikacja to: moduł, który będzie wyświetlał zarezerwowane terminy. Plus formularz rezerwacyjny z polami: pobyt od do, e-mail, telefon.

    Czy możesz Zwiastun polecić moduł lub komponent, który będzie miał taką specyfikację?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Szanowny Kolego. Umówmy się, że Ty nie wiesz, co to jest specyfikacja, a moją rolą nie jest tłumaczenie Ci, co to takiego. Niemniej, spróbuję na 2-3 przykładach.
    1. Ok, ten moduł może wyświetlać kalendarz z zarezerwowanymi terminami. Niech będzie. A czy możesz odpowiedzieć, kiedy termin jest zarezerwowany? Gdy jest zajęty jeden apartament? Dwa? Wszystkie? No chyba, że masz do wynajęcia jeden apartament. I skąd ten moduł będzie to wiedział.
    2. Jasne, że do rezerwacji wystarczy Ci e-mail i telefon. Dzięki temu każdy z ulicy będzie mógł zarezerwować u Ciebie ten jedyny wolny apartament dla wszystkich swoich znajomych z księgi adresowej, do których ma adresy e-mail i numery telefonów. Na przykład dla 100 swoich znajomych. O to Ci naprawdę chodzi?
    3. E-mail jest Ci zapewne potrzebny tylko po to, żebyś mógł napisać mejle do petentów, a telefon, żeby do nich zadzwonić i wyjaśnić, czy to oni na pewno zamawiali ten apartament i na pewno na ten dzień, boś właśnie dostał 100 podobnych zamówień. Na pewno?

    Gratuluję przemyślanego systemu działania.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2016
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Apartamentów do wynajęcia będzie 4, w opisie każdego z nich chciałbym umieścić moduł z kalendarzem zajętych terminów plus formularz rezerwacji. Mogę to zrobić tym modułem, którym podałem w pierwszym poście plus do tego formularz stworzony np. w ChronoForms. Tylko w takiej sytuacji właściciel będzie musiał ręcznie zaznaczać zajęte terminy po dostaniu maila z rezerwacją. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest moduł, który będzie posiadał kalendarz + formularz z automatycznym zaznaczaniem zajętych terminów. Wylewanie złośliwości daje Panu jakąś satysfakcję?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja nie wylewam żadnych złośliwości. Uzmysławiam Ci jedynie, że
    a) są rozwiazania tego typu problemów wykonane przez specjalistów, przemyślane, wynikające z doświadczeń ludzi prowadzących tego typu biznesy
    b) są to rozwiązania konfigurowalne, więc to co widzi i musi zrobić klient (wynajmujący) można ograniczyć do takiego minimum, jakie zechcesz
    c) rozwiązania te kosztują grosze w porównaniu z funkcjonalnościami, jakie oferują.
    Uzmyślawiam Ci również, ze to, co napisałeś, nie ma nic wspólnego ze specyfikacją. Niczego nie specyfikuje. To zaledwie mgliste wyobrażenie o tym, co byś chciał. To tak, jak byś zamawial samochód i powiedział, że ma jeździć, mieć koła i kierownicę.
    Piszę, byś wyciągnął prosty wniosek: obejrzyj bezpłatne (bo takie też są) komponenty do rezerwacji, wybierz ten, który ma, czego potrzebujesz i go odpowiednio skonfiguruj.

    I doceń, że póki co choć post obejrzało już kilka osób, otrzymałeś jakieś wskazówki (nawet jeśli są do kitu) od jednej osoby.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    15-01-2016
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Kieras, faktycznie po Twoich wypowiedziach nie wiadomo co znaczy "prosty" formularz. Niemniej w zakresie bookowania czegokolwiek polecam: https://extensions.joomla.org/extens...vices-booking/
    Narzędzie płatne - fakt, czy proste? - dla mnie dość proste i z bardzo dobrze zrobioną instrukcją (po angielsku).

Podobne tematy

  1. Szukam prostego modułu/komponentu/pluginu PopUp - informacje od Admina
    przez KoTeKMalbork na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-02-2014, 21:25
  2. Szukam prostego modułu wyszukiwania!Użytkownik,wiek,miasto.
    przez andalucia na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-02-2010, 10:33
  3. Szukam modułu rezerwacji hotelowej
    przez yogi009 na forum Różne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 22-01-2010, 20:15
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-09-2009, 12:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •