Nagłówki modułów i nazwa kategorii
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Nagłówki modułów i nazwa kategorii

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-12-2017
    Skąd
    Legnica
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Nagłówki modułów i nazwa kategorii

    Witam.
    Mam dwie prośby o pomoc, z którymi nie potrafię poradzić sobie w moim szablonie.
    1. Jak zrobić, aby nagłówki wszystkich modułów miały taki sam wygląd, np. takie samo tło, obramowanie, itp.?
    2. Jak zrobić, aby tylko nazwa kategorii artykułów wyświetlała mi się w wybranym przeze mnie miejscu na stronie?
    Bardzo proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    wygląd to edycja plików css.
    Czasem szablony mają klasy stylujące dla modułów. Wówczas każdy moduł opisany klasą wygląda tak samo.

    2. Co dokładnie chcesz osiągnąć? Link?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-12-2017
    Skąd
    Legnica
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    1. Właśnie chyba chodzi mi o te klasy stylujące dla modułów. Znalazłem coś takiego http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/624/30/ ale nie wiem, jak zrobić, aby nagłówki modułów, które są najczęściej h3 były na oddzielnym divie, który można swobodnie ostylować.
    2. Chcę, aby na górze każdego artykułu wyświetlała się nazwa kategorii z której ten artykuł pochodzi. np. na górze artykułu z ważną informacją pojawia się NEWS (j.t. nazwa kategorii). Podobnie jak w punkcie wyżej, chciałbym, aby nazwa kategorii była w oddzielnym divie, który można ostylować.

    Na niektórych szablonach takie rozwiązania są wprowadzone, jednak nie potrafię wprowadzić ich do mojego szablonu.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    www.pomoc.joomla.pl - to stara witryna z matariałami dla Joomla 1.0.
    Modułom można dodawać swoje własne klasy stylów w konfiguracji modułów. Nie ma tu żadnych oganiczeń. Możesz określić nawet kilka klas.
    Reguły formatowania określamy w arkuszach stylów. W niektórych szablonach określamy je w specjalnym pliku, czasem w pliku w katalogu less lub sass i sformułowane w jednym z tych dwu języków.
    Z wyświetlaniem nazwy kategorii przed tytułem artykułu jest trochę więcej zachodu, bo musialbyś nadpisać szablon artykułu, co wymaga pewnej wiedzy, której - chyba jeszcze Ci brakuje. Pomijam, że nie jest to wcale dobry pomysł. Nazwa kategorii jest nazwą szerszego zbioru danych niż konkretny artykuł. Dlatego powinna być oznaczana (i jest) nagłówkiem wyższego poziomu niż tytuł artykułu. Ale to np. na stronach przeglądów artykułów. Na stronie z artykułem to tytuł artykułu wskazuje główną treść, a nie nazwa kategorii. Jak zamierzasz to pogodzić?
    Od strony technicznej możesz się obejść bez nadpisywania szablonu, bo nazwę artykułu można wyświetlać w metadanych (pod tytułem artykułu), można ją również odpowiednio wystylizować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-12-2017
    Skąd
    Legnica
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, która wyprowadziła mnie z błędnego przekonania.
    Wyobrażałem sobie, że w pliku index templatki można stworzyć diva z kodem php, który będzie wymuszał wstawianie tam np. tytułu modułu. Teraz już wiem, że nie tedy droga.

Podobne tematy

  1. nagłówki, stopki itp
    przez maslow_info na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 24-01-2007, 00:10
  2. Pusta treść, ale nagłówki zostają...
    przez Jediloop na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-07-2006, 00:17
  3. Angielskie nagłówki komponentów.
    przez nspk na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 13-04-2006, 15:55
  4. Nagłówki RSS
    przez konsol na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-03-2006, 14:55
  5. nagłówki rss
    przez krecik na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-02-2006, 01:40

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •