Joomla czy Wordpress ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Joomla czy Wordpress ?

 1. #1
  Debiutant
  Dołączył
  10-07-2017
  Wpisy
  8
  Punkty
  2

  Domyślny Joomla czy Wordpress ?

  Dzień dobry

  Posiadam obecnie stronę bloga-serwis [usunięty adres] na skrypcie Wordpress. Zastanawiam się czy nie przejść na Joomlę ? W przypadku takiego bloga który cms będzie lepszy ? I ile kosztuje np przeniesienie danych jak bym chciał to komuś zlecić ?

 2. Pani Reklamowa
  Pani Reklamowa jest aktywna
  Avatar Panny Google

  Dołączył
  19-08-2010
  Skąd
  Internet
  Postów
  milion
  Pochwał
  setki
 3. #2
  Wiarus siristru awatar
  Dołączył
  28-05-2009
  Skąd
  Szczecin
  Wpisy
  1 258
  Punkty
  144

  Domyślny

  IMHO jak zwykły blog to zostań na Wordpressie. Po to stworzyli tego CMSa (każdy obiekt jest postem)
  Po co płacić?

  Joomla! jest świetna do budowania bardziej złożonych stron. Jest o wiele bardziej złożona i daje lepsze możliwości.
  Modyfikowanie kodu jest o wiele wygodniejsze niż w WP (nadpisywanie szablonów).

  Ceny przeniesienia danych mogą być różne bo to nie tylko samo kopiuj wklej co możesz przecież zrobić sam ale skonfigurowanie i zbudowanie szablonu.
  Ceny tutaj raczej nikt nie poda - poszukaj w sieci ;)
  Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
  Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
  Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

 4. #3
  Senior Gall Anonim awatar
  Dołączył
  19-10-2010
  Wpisy
  6 941
  Punkty
  447

  Domyślny

  Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
  Ceny tutaj raczej nikt nie poda - poszukaj w sieci ;)
  Cena podana w sieci nic nie powie ponieważ rozważa się konkretne przypadki :-)
  Jeżeli ktoś podaje cenę nie robiąc przynajmniej minimalnego audytu to już tak sobie o nim świadczy - chyba że podaje cenę minimum - czyli od ...... ale też jak poda 10 zł to bym uciekał :-)
  P.S. No i faktycznie jak podał "przedpiszca" jak tylko blog to zostań na WP, jak chcesz rozbudować na coś naprawdę bardziej skomplikowanego to przeskakuj na Joomla.
  Zawsze możesz podnieść swoje umiejętności wykonując to samodzielnie.
  Możesz spróbować tym WordPress Importer for J2XML tylko zalecałbym raczej wykonanie działań na Joomla w wersji 3.6.5 ponieważ na wyższe mechanizm jest jeszcze niepoprawiony z tego co mi wiadomo. Po wykonaniu importu zrobisz sobie kopię przy pomocy akeeba backup i zaktualizujesz Joomla do najnowszej wersji (obecnie 3.8.5)

 5. #4
  Debiutant
  Dołączył
  23-04-2018
  Skąd
  Krajenka
  Wpisy
  1
  Punkty
  2

  Domyślny

  WP nadaje się doskonale na blog. Nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy, Joomla wcale taka rewelacyjna nie jest. Jeśli już to może stwórz stronę na płatnym programie. CMS wcale taki nowoczesny nie jest. Jest przyjazny użytkownikowi i prosty, lecz czy najlepszy?
  http://www.agplus.pl

 6. #5

  Domyślny

  Cytat Wysłane przez renutka20 Zobacz wiadomość
  Joomla wcale taka rewelacyjna nie jest.
  Interesujące stwierdzenie, ciekaw jestem na jakiej podstawie to wywnioskowałeś?

  Ładnie to opisał @siristru Wortpress to typowe narzędzie blogowe i w tej dziedzinie sprawdza się świetnie. Nie raz proponowałem rozwiązanie Wordpress-a do bardzo prostej strony bo bardzo szybko i małym kosztem można wdrożyć projekt. Jednak jak zaczynasz robić coś więcej bardzo szybko zauważysz minusy Wordpress-a.
  Joomla jest potężnym CMS-em który w rękach dobrego programisty potrafi dużo więcej niż Wordpress, jednak to wymaga dobrej znajomości dokumentacji.

 7. #6
  Bywalec terra awatar
  Dołączył
  26-05-2017
  Skąd
  Wrocław
  Wpisy
  276
  Punkty
  32

  Domyślny

  Panowie powielacie stereotypy (prawdopodobnie z niewiedzy ), Wordpress od dawna przestał być rozwiązaniem blogowym. Gdyby tak było to sklepy na woocommerce nie rosłyby w takim tempie.

  1.Tak Wordpress zaczynał jako platforma blogowa i jego dziedzictwem jest atrakcyjny layout oraz prostota zarządzania, dlatego ma dzisiaj blisko 60% rynku, a Joomla 7% (mimo że miała dużo więcej) https://w3techs.com/technologies/his...ent_management

  2. Joomla od początku była zaplanowana jako rozwiązanie portalowe, dlatego jest w stanie zaoferować "z marszu" więcej funkcjonalności niż WP.

  3. W oparciu o rozszerzenia oba systemy są w stanie zaoferować porównywalne funkcjonalności.

  4. Najważniejsze:
  - ze względu na prostotę i powszechność start strony (postawienie strony i konfiguracja) na WP jest tańszy niż na Joomla!, co dla użytkowników tzw. stron "wizytówka" ma znaczenie (takich jest większość może dlatego 60% rynku)

  - Joomla! jest oparta o model MVC, a WP nie , co dla zwykłego użytkownika jest pozornie bez znaczenia, ale o tym w następnym podpunkcie

  - Joomla! ma własny framework WP nie, framework wynika z MVC, oznacza to że rozszerzenia dla Joomla! budowane są o spójny schemat, który po poznaniu pozwala zapanować nad każdym rozszerzeniem, własnym lub cudzym, w WP każde rozwiązanie jest charakterystyczne dla programisty, który je tworzył. Można to porównać do tworzenia silnika. Joomla buduje silnik w oparciu o standardowe komponenty i składniki, WP sporą część składników otrzymuje od lokalnych rzemieślników, lepszych lub gorszych, którzy jako jedyni wiedzą co dostarczają.

  - Niestety co jakiś czas framework Joomla! ulega zmianie, co skutkuje koniecznością zmian. W WP można przez długi czas nie martwić się raz dostarczonym rozszerzeniem. Efektem ubocznym jest niższy poziom bezpieczeństwa WP niż Joomla!

  - wielojęzyczność w Joomla! to bułka z masłem w WP droga przez mękę

  - Joomla! w całości jest projektem społecznościowym z wierną grupą zwolenników, WP to projekt komercyjny (nie mylić z płatny, bo WP jest darmowy), w efekcie przy poszukiwaniu wiedzy i wsparcia można liczyć na dużą grupę społeczności działającej jako wolontariusze, w przypadku WP wsparcie komercyjne to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie

  - rozwojowo Joomla! utrzymując swoją funkcjonalność zmierza ku prostocie, WP rozszerzając funkcjonalności komplikuje się

  PODSUMOWUJĄC
  WordPress Joomla
  Prostota: Dla początkujących bardzo prosty początkującemu zabiera chwilę na opanowanie
  rozszerzenia: Masa rozszerzeń, ale niespójnych programistycznie Trochę mniej rozszerzeń, ale w jednym standardzie progamistycznym
  Platforma do bloga: Bezkonkurencyjny Niestety gorzej niż WP
  Wsparcie: Społeczność i głównie wsparcie komercyjne Duża aktywna społeczność, fora dyskusyjne, oficjalna dokumentacja, wsparcie komercyjne jako dodatkowe
  Bezpieczeństwo: Aktualizowany, ale ze względu na brak standardu programistycznego rozszerzeń, potencjalnie stale zagrożony Aktualizowany, ale ze względu na standard programistyczny potencjalnie mniej zagrożony
  Wielojęzyczność: BRAK - Konieczne rozwiązanie spoza systemu Funkcjonalność wbudowana
  Rozwój: osiągnięcie zbieżnej funkcjonalności z Joomla! w standardzie komplikuje rozwiązanie Przy zachowanej funkcjonalności upraszczana jest obsługa i rozwój

 8. #7

  Domyślny

  Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
  Panowie powielacie stereotypy (prawdopodobnie z niewiedzy ), Wordpress od dawna przestał być rozwiązaniem blogowym. Gdyby tak było to sklepy na woocommerce nie rosłyby w takim tempie.
  Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdziłeś ale na głównej stronie Wordpressa jest wyraźnie napisane, że jest to oprogramowanie z otwartym źródłem do stworzenia pięknej strony lub bloga.
  To użytkownicy wordpressa na siłę chcą z tego zrobić pełnoprawny CMS. Nawet tak prostej rzeczy jak ACL jest jakąś pomyłką. Aby mieć lepszy musisz kombinować poprzez dodatek. Chcesz wielojęzyczność to dodatek itd. Każda najprostsze rozszerzenie wymaga dodatku a te dodatki oferują kolejne dodatki.
  Zgodzę się że z wordpresa możesz zrobić prawie wszystko nawet sklep ale jakim nakładem czasu i środków. Znam nawet grafików którzy robią w wordpressie strony oferując praktycznie wszystko a ich praca polega na wykorzystaniu VC i nawrzucaniu wszystkiego co tylko możliwe. Efekt ich pracy w późniejszym czasie jest płacz klienta. Dlatego WordPress powinien być używany w taki sposób do czego został stworzony czyli strony i blog tak jak piszą smi twórcy a nie do wszystkiego,


  Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
  - rozwojowo Joomla! utrzymując swoją funkcjonalność zmierza ku prostocie, WP rozszerzając funkcjonalności komplikuje się
  Dobre podsumowanie twojej wypowiedzi, jest tak w bardzo szczególnej sytuacji. Jak klient przychodzi i mówi że chciałby na stronie jeszcze to i tamto. Wówczas prace rozszerzające funkcjonalność strony o nowe funkcjonalności zaczynają być prawdziwym koszmarem w przypadku wordpressa
  Ładnie wszystko ująłeś ale nie zgodzę się z tobą że to stereotyp. WordPress dalej jest narzędziem blogowym a jego użytkownicy na siłę chcą z niego zrobić kombajn który wszystko może.

 9. #8
  Bywalec terra awatar
  Dołączył
  26-05-2017
  Skąd
  Wrocław
  Wpisy
  276
  Punkty
  32

  Domyślny

  @rkonik przeczytaj uważnie mój post.
  W pierwszym zdaniu wyjaśniam dlaczego stwierdzenie że WP to głównie blog jest stereotypem. Osoby zajmujące się WP uważają że WP jest najlepszy i można na nim wszystko podobnie z Joomla!. Zajmuję się i jednym i drugim, więc staram się być obiektywny.
  Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
  głównej stronie Wordpressa jest wyraźnie napisane, że jest to oprogramowanie z otwartym źródłem do stworzenia pięknej strony lub bloga.
  a n stronie Joomla jest napisane, że to elastyczna platforma do tworzenia stron, czy to oznacza, że nie nadaje się do stworzenia Bloga?
  Otóż :
  Joomla! Nadaje się na Bloga tak samo jak WP.
  WP jest elastyczną platformą do tworzenia stron tak samo jak Joomla!.

  Różnice są gdzie indziej i jak sadzę główne wskazałem.

  PS. Popatrz na ten obrazek https://born2invest.com/articles/top...et-share-2018/ i co w tym zestawieniu robi "blogowe" rozwiązanie WP ?

  Jestem z Joomla! od 1.x, ale to nie oznacza że mam być ślepy na otoczenie.

 10. #9
  Wiarus mjmartino awatar
  Dołączył
  03-12-2007
  Skąd
  Będzin /k Katowic
  Wpisy
  2 744
  Punkty
  210

  Domyślny

  Wszystko da się zbudować na WP jak i Joomla problem w tym dla dev. ile czasu to zajmuje.
  Joomla może i ma standardy ale przez to wiele dev. znając przeszłość i zmiany tych standardów nie robi dla Joomla rozszerzeń bo jest przekonana że znowu coś za X lat się zmieni. I tak też jest w J4.
  Tutaj joomla sama sobie strzela po raz 3 w kolano. Co z tego że to będzie szybsze lepsze jak nie będzie ludzi, którzy będą chcieli się nowych standardów uczyć. Niema tutaj miękkiego przejścia.
  Można mieć tone dokumentacji tylko dev. nie mają czasu jej czytać!

  WP też święte nie jest przez brak spójności przy rozbudowanej stronie każdy plugin wygląda jak krzak, a masa opcji jest zazwyczaj porozrzucana bez ładu i składu. Pod tym względem UX w WP po prostu leży. Ale również dzięki temu rozwinęła się prężna gałąź freelanserów którzy nawet nie muszą się prosić o klientów bo sami walą drzwiami i oknami, aby coś do konfigurować czy zmienić bo nie potrafią się odnaleźć w gąszczu pluginów i ich ustawień.

  Należałoby się zastanowić z czego wynika utrata rynku przez Joomla na rzecz WP. Joomla od kilkunastu lat sukcesywnie traci i nawet powstanie Joomla 4 tej pozycji nie poprawi co jedynie przystopuje spadek.
  Site building progress ... 35% never end
  ================================

  Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
  >>> https://joomlaguru.pl <<<

  Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
  >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<

  ================================

 11. #10
  Bywalec terra awatar
  Dołączył
  26-05-2017
  Skąd
  Wrocław
  Wpisy
  276
  Punkty
  32

  Domyślny

  Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
  Joomla może i ma standardy ale przez to wiele dev. znając przeszłość i zmiany tych standardów nie robi dla Joomla rozszerzeń bo jest przekonana że znowu coś za X lat się zmieni. I tak też jest w J4.
  Tutaj joomla sama sobie strzela po raz 3 w kolano. Co z tego że to będzie szybsze lepsze jak nie będzie ludzi, którzy będą chcieli się nowych standardów uczyć. Niema tutaj miękkiego przejścia.
  Nie przesadzałbym z tym.
  1. to nie jest problem, zmiana fram'a to to nie jest taki problem dla dev'a jak dla klienta, to głównie powód dodatkowych kosztów dla klienta przy rozszerzeniu za które dodatkowo się płaci, niestety znaczących zmian było za dużo i dlatego klienci przeszli na WP. 1.5 -> 1.6 ->1.7->2.0->2.5. To jest okres kiedy buło za dużo, w krótkim czasie + migracje całego systemu.

  2. developerzy idą za kasą, więc jak rynek przesunął się na WP to i developerzy tam poszli

  3. Zmiany w J4, zmierzają we właściwym kierunku, upraszczają tworzenie dodatków, a adaptacja wcześniejszych rozwiązań jest banalna. Wg mnie J4 poprawi sytuację. Sam proces instalacji, dużo zmieni, szybkość i modernizacja SEO, też będą miały znaczenie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

 1. Wspolpraca na odleglosc - Joomla, Wordpress, Drupal
  przez fagle na forum Ogłoszenia i komunikaty
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post/autor: 26-10-2010, 17:23
 2. poszukuję rozwiązania pod joomla tożsamego z WP-o-Matic dla WordPress
  przez rafals1981 na forum Szukam dodatku do Joomla
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post/autor: 31-03-2010, 12:23
 3. Z Wordpress na Joomla - komentarze
  przez lukasamd na forum Aktualizacje, migracje
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post/autor: 20-12-2009, 12:19
 4. migracja z WordPress na Joomla
  przez barbara1212 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post/autor: 01-09-2008, 17:31

Reguły pisania

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz dodawać wypowiedzi
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz poprawiać swoich postów
 •