Joomla czy Wordpress ? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Joomla czy Wordpress ?

  1. #11
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    2. developerzy idą za kasą, więc jak rynek przesunął się na WP to i developerzy tam poszli
    Zanim wyjdzie j4 kolejna pula dev zmieni barwy. Według statystyk joomla będzie miała około 5% rynku. Zanim ludzie się przekonają i dev dostosują do nowych standardów trochę czasu minie. Wówczas ten udział pewnie będzie wynosił z 4,5%

    Ja nie chce tutaj źle wróżyć po prostu sytuacja nie jest różowa. Trend jest trendem i zawsze ciężko go jest odwrócić. Dla potencjalnego klienta cyferki nie mają znaczenia co widać po wersjach J! gdzie 65% używa J3 a reszta podzielona na J1,5 czy J2,5. Przeglądałeś może ostatnio statystyki? Pisałem na blogu, że według nich odsetek nie zaktualizowanych J! Wynosi 66,43% !
    Myślisz, że Ci wszyscy użytkownicy którzy teraz nie są na bieżąco nagle zaktualizują swoje strony do J4 ? I don't think so.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

  4. #13
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny

    zakończe.
    były dwa pytania: czy warto przesiadać sie na joomla dla prowadzenia bloga - nie
    cena przeniesienia jest zależna od artykułów - jest ich gdzieś 456 czyli gdzieś 1500zl do 4500zł (słyszałem akie ceny - 10zł za artykuł)

    Prawdopodobnie najlepszy serwis komputerowy w Londynie -> https//ictlaboratory.com




  5. #14
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez qrdziel Zobacz wiadomość
    jest ich gdzieś 456 czyli gdzieś 1500zl do 4500zł (słyszałem akie ceny - 10zł za artykuł)
    Bosz!!! Skąd te kwoty?! Są migratory gdzie mogę sobie przenieść np. posty z Wordpressa do Joomli bez kosztów (poza czasem i wiedzą)... wystarczy poszukać i poczytać.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #15
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Litości

    Cytat Wysłane przez qrdziel Zobacz wiadomość
    były dwa pytania: czy warto przesiadać sie na joomla dla prowadzenia bloga - nie
    cena przeniesienia jest zależna od artykułów - jest ich gdzieś 456 czyli gdzieś 1500zl do 4500zł (słyszałem akie ceny - 10zł za artykuł)
    To proste - odpowiedź brzmi - warto.
    A jak?
    Wystarczy zapytać.
    1. Instalujesz Joomla 3.8.12 (powiedzmy) - czas wykonania - dla laika licząc z obejrzeniem filmu instruktażowego na YT - jakieś 30'.
    2. Z WP EXPORT - IMPORT za pomocą WordPress Importer for J2XML jakieś 60' dla 456 z przebrnięciem przez instrukcje korzystając z translatora google
    3. Instalujesz szablon darmowy darmowy RWD
    http://demo.joomshaper.com/?template=helixultimate
    4. Oglądasz wideo https://www.joomshaper.com/helix - czas 2 minuty.
    5. Czas dodatkowy na kopie zapasowe korzystając z akeeba - 20 minut dziennie
    6. I tak ze dwa dni na doszlifowanie efektu - bo blog to raczej mało skomplikowana konstrukcja - bardziej liczy się treść.
    Czas całkowity: 3 dni robocze za całość - i masa fajnej zabawy połączonej z nauką (o ile naprawdę nie masz kosmicznych ambicji - na cuda, cudeńka przyjdzie czas).
    Właśnie zaoszczędziłem komuś coś pomiędzy 1500 pln'ów <> 4500 pln'ów .

  7. #16
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    @terra
    Mamy troszeczkę odmienne zdania i nie będę udowadniał że moje czy twoje zdanie jest lepsze czy gorsze. Wiem jedno pracując z obiema platformami w wordpresie panuje bałagan ale jakoś się kupy trzyma. Nie jeden raz przejmowałem stronę w której było wręcz na.....e pluginów. Oczywiście nie było uzasadnienia dlaczego właściciel strony aż tyle tego instalował. Z przekazywanych informacji wiem że bardzo prosto im się instalowało te pluginy i zawsze chcieli coś zrobić, jednak po czasie trafiali na problem i nie potrafili tego rozwiązać.

    Wiem też jedno że jeżeli coś jest bardzo popularne nie znaczy że jest najlepsze i jest do wszystkiego. Analogią może być rynek aut w czasach PRL-u Śmieszna analogia ale wówczas najpopularniejszym autem był maluch i praktycznie był do wszystkiego. To samo ludzie chcą zrobić z Wordpressem, czy im wyjdzie czas pokaże.
    Osobiście wolę mniej popularną Joomle bo nawet jeżeli są zmiany i tak spore jak już to miało miejsce w historii to można się dostosować i nie jest to aż tak wielki problem. Natomiast problem konfliktów jakie potrafią wyniknąć pomiędzy dodatkami wordpressa to jest długa historia. Jednocześnie jak mam postawić prostą stronkę z kilkoma zakładkami to chętniej korzystam z wordpressa ponieważ wygrywa ekonomia i czas.

    Dochodzi jeszcze kwestia tego kto z danej platformy będzie korzystał. Jeżeli jest to nowy klient który nie zna żadnej to tak naprawdę dla niego jest to bez znaczenia co będzie używał, do obu się dostosuje. Gorzej jest w sytuacji gdy już czegoś używała to przekonanie go do zmiany platformy jest ciężką sprawą i może się nie udać.

  8. #17
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ja tylko z wrzutką... "Wordpress jest prosty w obsłudze"... cóż oto gdzie nas zaprowadza prostota obsługi:

    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  9. #18
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    @rkonik nie sądzę abyśmy się różnili, ponieważ uważam, że Joomla! jest lepsza , ale nie zmienia to faktu że sama "lepszość" ;) nie wystarczy. Prześledź historię VHS i CD, zrozumiesz co mam na myśli.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I w ten oto sposób cwaniaczek (ten co otworzył wątek) zrobił sobie trochę dobrze dla swojej strony. Ma gdzieś Wasze dyskusje moi mili o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Śmieje się z nas w kułak. Mnie też czujność zawiodła
    i jeszcze: Upraszam Was: ten Joomla!, a nie ta Joomla! Ten system Joomla, ten CMS Joomla, ten program Joomla, a nie ta system Joomla, ta CMS Joomla, ta program Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    @zwiastun Pewnie masz rację, ale popatrz na odsłony, ile osób szuka odpowiedzi na takie pytanie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Wspolpraca na odleglosc - Joomla, Wordpress, Drupal
    przez fagle na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 17:23
  2. poszukuję rozwiązania pod joomla tożsamego z WP-o-Matic dla WordPress
    przez rafals1981 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 12:23
  3. Z Wordpress na Joomla - komentarze
    przez lukasamd na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-12-2009, 12:19
  4. migracja z WordPress na Joomla
    przez barbara1212 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-09-2008, 17:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •