Szablon zaplecza Isis - nie zapisuje nowego modułu
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 32

Temat: Szablon zaplecza Isis - nie zapisuje nowego modułu

  1. #1
    Nowicjusz mark0w awatar
    Dołączył
    06-12-2012
    Skąd
    wawa
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny Szablon zaplecza Isis - nie zapisuje nowego modułu

    Witam, Joomla 3.8.5, PHP 7.1

    Problem:
    W szablonie zaplecza Isis podczas tworzenia (jakiegokolwiek) nowego modułu powiedzmy „własny kod html” – po kliknięciu "zapisz" nie ma "zielonego komunikatu” że moduł został utworzony - automatycznie wychodzi do widoku głównego modułów i nie pojawia się on na liście utworzonych modułów.

    Jeśli wejdę w jakiś istniejący już moduł i wybiorę opcję „zapisz jako kopie” i potem zmienię nazwę na inną to moduł się pojawia.

    Problem ten występuje w szablonie zaplecza Isis. Jeśli przełączę szablon zaplecza na Hathor, wtedy mogę normalnie dodawać moduły i wszystko działa ok ale ...
    Moduły utworzone na szablonie Hathor nie mogą być edytowane na szablonie Isis. W chili edycji modułu utworzonego na szablonie Hathor za pomocą szablonu Isis CMS nie zachowuje zmian tylko blokuje moduł (kłódka). Żeby edytować moduł trzeba ponownie przełączyć się na Hathor.

    Pozostałe funkcje na szablonie Isis (artykuły, konfiguracja itp.) działają – problem jest tylko w zakładce rozszerzenia/moduły.

    Podjęte kroki:
    1. Czyszczenie bufora, odblokowanie, usuwanie przestarzałych plików - brak rezultatu.
    2. Nadpisanie szablonu Isis z plików instalacyjnych Joomla 3.8.5 - brak rezultatu.
    3. Odinstalowanie szablonu Isis i ponowna jego instalacja z pakietu instalacyjnego - brak rezultatu.

    Tutaj znalazłem opis mojego problemu na innym forum - ale nie znalazłem rozwiązania.

    Kod:
    https://github.com/joomla/joomla-cms/issues/6319
    Może ktoś ma jakiś pomysł?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ale link który podałeś zawiera sugestie KILKU rozwiązań.

    1. Jak zainstalowałeś Joomlę - czy za pakietu instalacyjnego czy z instalatora w cPanelu (lub udostępnionego przez usługodawcę hostingu).
    https://github.com/joomla/joomla-cms...mment-77394498

    2. To może być problem z samym hostingiem.
    https://github.com/joomla/joomla-cms...mment-78685403

    3. Problem z plikiem validate.js
    https://github.com/joomla/joomla-cms...ment-310313832

    Tak czy inaczej kluczowe znaczenie ma jak zainstalowałeś Joomlę bo problem wydaje się być związany z samą instalacją.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Nowicjusz mark0w awatar
    Dołączył
    06-12-2012
    Skąd
    wawa
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Odp 1. Instalacja z pakietu instalacyjnego.

    Uwaga - ponieważ robię często kopie zapasowe zacząłem przywracać stare wersje strony (miesiąc po miesiącu) żeby ustalić w którym momencie wystąpił błąd.

    Zakładałem w ramach tego samego testowego hostingu katalogi od marca w dół i miesiąc po miesiącu sprawdzałem.

    błąd występuje - marzec 2018
    błąd występuje - luty 2018
    błąd występuje - styczeń 2018
    błąd występuje - grudzień 2017
    błąd występuje - listopad 2017
    błąd występuje - październik 2017
    błąd występuje - wrzesień 2017
    błąd występuje - sierpień 2017

    działa prawidłowo - lipiec 2017 - ostatnia poprawnie działająca kopia. Joomla 3.7.2.

    a zatem ten błąd mam już na wersji produkcyjnej od 8 miesięcy i go nie zauważyłem (nie miałem potrzeby zakładania nowego modułu).

    Odp 2. Problem z hostingiem odpada dlatego bo w ramach tego samego hostingu działa poprawnie wersja z lipca 2017.

    Odp 3. Plik validate.js podgrywałem z najnowszej instalacji 3.8.5 jak i z ostatnio działającej mojej wersji z lipca 2017 - bez rezultatu.


    Proszę o pomoc - mam środowisko testowe z ostatnio działającym mechanizmem modułów z lipca 2017 oraz środowisko testowe z marca 2018 z błędem.

    - - - Updated - - -

    aha zapomniałem jeszcze dodać być może ważną informacje.

    Mamy 3 szablony zaplecza:

    1. Bluestork
    2. Hathor
    3. Isis

    W pierwszym poście napisałem, że problem występuje na szablonie Isis. Występuje on również na szablonie Bluestork.

    Jedyny działający poprawnie szablon to Hathor.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, szablon Isis został w pewnym momencie zaniedbany. Może powodowac rózne problemy. Nie jest zalecane używanie tego szablonu. Używaj szablonu Hathor. Szablon Bluestork jest ze starszej wersji Joomla, więc równiez może działać niepoprawnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz mark0w awatar
    Dołączył
    06-12-2012
    Skąd
    wawa
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie mogę sobie pozwolić na przejście na szablon Hathor. To jest strona urzędu, gdzie jest bardzo rozbudowany wydział zamówień publicznych i około 20 osób, które regularnie publikują zawartość. Starsze Panie (średnia wieku 50+) nie przestawią się na całkowicie inny wygląd zaplecza i nawet nie będą chciały słuchać opowieści o Isis

    Poradziłem sobie ale nadal nie wiem co było/jest przyczyną problemu.

    Co zrobiłem:


    1. Zaktualizowałem na środowisku testowym wersje z lipca 2017 do wersji 3.8.5 – następnie sprawdziłem czy po aktualizacji poprawnie działa opcja dodawania modułów -zadziałało poprawnie ok.
    2. Zaktualizowałem wszystkie wtyczki i moduły do najnowszych wersji – następnie sprawdziłem czy po aktualizacji poprawnie działa opcja dodawania modułów -zadziałało poprawnie ok. Osiągnąłem stan w którym miałem aktualną Joomle z działającym Isis-em ale z nieaktualnymi treściami względem wersji produkcyjnej (8 miesięcy do tyłu).
    3. Spowodowałem wyeksportowanie z bazy produkcyjnej tabeli content, a następnie zaimportowałem ją do bazy testowej.
    4. Uzupełniłem grafiki i pliki w katalogu images z ostatnich 8 miesięcy w wersji testowej.
    5. W tym momencie produkcja i test miały 1:1 identyczną zawartość z tym, że na teście działał poprawnie Isis.
    6. Migracja testu na produkcje.

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Czyli aktualizacja z wersji 3.7.2 do 3.8.5 rozwiązała problem (nie mówiąc o imporcie).
    Ale to by znaczyło, że późniejsze aktualizacje - od lipca 2017 do marca 2018 się pokaszaniły... albo któraś z nich uszkodziła jakiś plik.

    Jeśli masz jeszcze kopię z marca 2018, zrób test: pobierz pełen pakiet instalacyjny Joomla! 3.8.5, usuń z niego katalog "installation" i wgraj na serwer tak by nadpisać wszystkie pliki.

    Jeżeli to nie zadziała to może być, że jakieś trzecie rozszerzenie wpływa na sama Joomlę!.

    Używasz np. Advanced Module Manager? Może szablon dodaje jakieś elementy w edytorze modułów (widziałem już takie coś, szablon dodawał dodatkowe zakładki).
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz mark0w awatar
    Dołączył
    06-12-2012
    Skąd
    wawa
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Czyli aktualizacja z wersji 3.7.2 do 3.8.5 rozwiązała problem (nie mówiąc o imporcie).
    Tak.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Jeśli masz jeszcze kopię z marca 2018, zrób test: pobierz pełen pakiet instalacyjny Joomla! 3.8.5, usuń z niego katalog "installation" i wgraj na serwer tak by nadpisać wszystkie pliki.
    Tak mam - zrobiłem jak napisałeś - brak rezultatu.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Używasz np. Advanced Module Manager?
    Nie, nie używam.

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    W takim razie to nie jest związane z Joomlą ale z jakimś dodatkiem który masz zainstalowany.
    Coś się zmieniło w środowisku twojej instalacji gdzieś po drodze.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #9
    Nowicjusz mark0w awatar
    Dołączył
    06-12-2012
    Skąd
    wawa
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Minęło 5 tygodni i znowu wystąpił/powtórzył się ten sam problem. Dokładnie to samo co w pierwszym poście.
    Problem wystąpił już przynajmniej 4 dni temu (nie zauważyłem wcześniej tego) bo na środowisku testowym cofnąłem się najpierw o jeden, dwa, trzy i końcu cztery dni wstecz i nadal moduły nie działają. Nie namierzyłem jeszcze dokładnie dnia w którym się to stało.
    Wykluczam jako przyczynę wgrywanie nowych poprawek bo na jeszcze jednym hoście testowym gdzie wykonuje aktualizację tylko samego skryptu i modułów bez wprowadzania treści mam podniesioną wersję do 3.8.7 i wgrane wszystkie inne aktualizacje i moduły działają.

    Musi więc być jakaś zależność podczas bieżącej pracy/ nasycania teściami strony (tworzenie artykułów + wgrywanie plików) która ma wpływ na to, że szablon zaplecza Isis przestaje chcieć zapisać nowy moduł.

    Mogę znowu wykonać kroki jak w poście 5, ale pytanie na jak długo. Wolałbym dowiedzieć się co jest przyczyną problemu.

    Nie mogę przejść na szablon Hathor z powodów o których pisałem wyżej.

    Mogę udostępnić środowisko testowe (działające i nie działające) i bazę jeśli komuś by się chciało poklikać.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    20-04-2018
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Z tego co widzę to ten szablon jest bardzo cienki i nic tego nie zmieni

    _____________________________
    https://www.aasapolska.pl/

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Nie zapisuje artykułu w witrynie a w zapleczu zapisuje.
    przez laska.jar na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-10-2020, 09:26
  2. Brak menu w isis
    przez OMK na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-06-2015, 20:36
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-04-2015, 10:32
  4. jak w tym szablonie zaplecza isis w joomla 3x zmienić kolejność modułów na stronie ?
    przez miałczek na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-11-2014, 20:21
  5. Hiperłącze w logo - szablon ISIS - zmieniający się adres
    przez muchachos90 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-06-2013, 14:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •